kawa espresso w filiżance
Najszybciej parzy się kawa w kapsułkach, ponieważ nie wymaga ona żadnego wcześniejszego przygotowania z naszej strony | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak ekspresowo przygotować poranną kawę? Poznaj 3 patenty

Każdy wielbiciel kawy nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia chociaż kilku łyków tego napoju. Dzieje się tak dlatego, że kawa działa energetyzująco, poprawia koncentrację, a nawet wpływa pozytywnie na humor. Przygotowanie porannej kawy przed wyjściem do pracy nieraz stanowi prawdziwe wyzwanie. Co zrobić, aby przyrządzenie czarnego napoju było naprawdę ekspresowe? Zobacz nasze sposoby!

Dobranie odpowiedniego ekspresu

Połową sukcesu w szybkim przygotowywaniu porannej kawy jest dobrej jakości ekspres. Przy wyborze urządzenia zwróć uwagę na jego czas nagrzewania. Niektórym ekspresom (zwłaszcza kapsułkowym) wystarcza zaledwie pół minuty od uruchomienia, aby być w gotowości do zaparzenia napoju.

W jaki sposób działa taki ekspres? Wystarczy włożyć kapsułkę z kawą do specjalnej komory, podstawić filiżankę lub kubek w odpowiednie miejsce i nacisnąć przycisk. Tyle wystarczy, aby już po chwili móc delektować się smakiem i aromatem ulubionego napoju. Urządzenia kapsułkowe, takie jak ekspres Krups od NESCAFÉ® Dolce Gusto®, cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ zaparzanie w nich kawy jest dziecinnie proste.

Wybór najszybszej metody parzenia

W zależności od rodzaju ekspresu stosowane są różne metody parzenia kawy. Ekspresy ciśnieniowe z wbudowanym młynkiem, oprócz wcześniejszego nagrzania, muszą także zmielić porcję kawy, co zajmuje kolejne cenne sekundy. Z kolei ekspresy przelewowe przed każdym parzeniem wymagają przygotowania świeżego filtra oraz wsypania do niego odpowiednio odmierzonej ilości kawy.

Najszybciej parzy się kawa w kapsułkach, ponieważ nie wymaga ona żadnego wcześniejszego przygotowania z naszej strony. Dzieje się tak dlatego, że w każdej hermetycznie zamkniętej kapsułce znajduje się dokładnie odmierzona porcja zmielonych ziaren, co daje pewność, że każdy zaparzony napój będzie miał te same proporcje i smak. Ponadto kapsułki do kawy, takie jak od NESCAFÉ® Dolce Gusto®, to gwarancja świeżości i aromatu przez cały okres przechowywania.

Wybranie odpowiedniego rodzaju napoju

Czas przygotowania porannej kawy skróci także odpowiednio wybrany jej rodzaj. Wiadomo, że przyrządzenie latte macchiato czy flat white jest bardziej czasochłonne, bo wiąże się z dodatkowym podgrzewaniem lub spienianiem mleka. Jeśli więc zależy ci na czasie, najlepiej zaparz np. klasyczne espresso lub americano. Świetnym rozwiązaniem jest też kawa w kapsułkach – do konkretnego rodzaju kaw dołączona jest kapsułka z mlekiem. Odpowiednio dobrany ekspres kapsułkowy, np. ekspres NESCAFÉ® Dolce Gusto®, przygotuje wybrany przez ciebie napój nawet w ciągu minuty od uruchomienia.

Wybór napojów w kapsułkach jest bardzo duży i każdy bez problemu znajdzie wśród nich coś dla siebie. Możemy przebierać między czarnymi kawami pochodzącymi z różnych stron świata, które zachwycają owocowymi nutami lub intensywnym dymnym smakiem. Takie kawy smakują idealnie o poranku!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ekspres do kawy

Czym kierować się przy wyborze ekspresu do kawy?

Wybierając poszczególne przedmioty, kierujemy się różnymi wytycznymi. Jak zatem stwierdzić, że dany wybór będzie odpowiedni? …