kobieta robiąca zakupy online w cyber monday
Dużą przewagą Cyber Monday nad Black Friday jest wygoda – zdecydowana większość promocji w Cyber Poniedziałek dotyczy sprzedaży wysyłkowej lub sklepów/platform internetowych | fot.: stock.adobe.com

Co warto wiedzieć o Cyber Monday?

Sprzedaż internetowa i dystrybucja cyfrowa multimediów z roku na rok coraz mocniej zyskuje na znaczeniu, a dzięki rozwojowi szybkich łączy, zakupy można robić sprawnie i to w kilkunastu sklepach jednocześnie, porównując przy tym poszczególne oferty w taki sposób, by wybrać tę atrakcyjniejszą. Dlatego właśnie postanowiono zorganizować Cyber Monday, czyli kolejne po Black Friday komercyjne święto, w trakcie którego można kupić wiele ciekawych artykułów w obniżonych cenach. Czym jest jednak ta inicjatywa i jakiego rodzaju sklepy są jej częścią? Poznaj informacje o Cyber Monday, by należycie się do niego przygotować.

Kiedy i jak można skorzystać z promocji w ramach Cyber Monday?

Rozpoczynający się w pierwszy poniedziałek po amerykańskim Dniu Dziękczynienia Cyber Monday, to drugi dzień po Black Friday, uznawany w ciągu ostatniej dekady za początek przed bożonarodzeniowego okresu zakupowego, który trwa przez niecały miesiąc (do Wigilii włącznie). Z tą różnicą jednak, że Czarny Piątek to dzień dedykowany sprzedawcom stacjonarnym (choć nie tylko, bo wiele sieci prowadzi również sprzedaż online promocyjnych produktów), z kolei Cyber Monday to okazja dla sklepów internetowych, zwłaszcza tych mniejszych.

Nie mają one często swojej siedziby, dlatego sprzedaż stacjonarna nie byłaby możliwa. Mimo pewnych różnic, Cyber Monday to podobny dzień do Black Friday, z tym że dedykowany sprzedaży online. W trakcie tego okresu kupić można wiele sprzętów elektronicznych, peryferiów i podzespołów do komputera, ale też rzeczy związanych z ubiorem, jak ubrania i buty. Zauważono, że rzeczy z tej ostatniej kategorii są częściej kupowane w Cyber Monday, a wszelkiego rodzaju elektronika częściej trafia do prawdziwych koszyków w sklepach stacjonarnych podczas Black Friday.

Promocje w Cyber Monday – okazja do zakupu wymarzonych przedmiotów bez wychodzenia z domu

Dużą przewagą Cyber Monday nad Black Friday jest wygoda – zdecydowana większość promocji w Cyber Poniedziałek dotyczy sprzedaży wysyłkowej lub sklepów/platform internetowych. Bez wychodzenia z domu można przeglądać aktualne oferty wielu popularnych sieci, dzięki czemu dana osoba może skupić się tylko na tych rzeczach, które ją naprawdę interesują. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć tłumów, co jest szczególnie istotne ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Warto też zauważyć, że Cyber Monday ma miejsce na niespełna miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia, dlatego to doskonała okazja na zakup prezentu dla rodziny i znajomych. Wygodna forma dostawy i szereg promocji (w tym te na darmową wysyłkę niezależnie od gabarytu przesyłki i miejsca zamieszkania) pozwolą na skompletowanie podarunków dla najbliższych w szybki i bezproblemowy sposób.

W którym dniu rozpoczyna się Cyber Monday w 2020 roku?

Cyber Monday to drugi dzień po Black Friday uznawany za początek przedświątecznego okresu zakupowego i przypada on na poniedziałek tuż po zakończeniu Dnia Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. W 2020 roku będzie to 30 listopada, dlatego w weekend poprzedzający ten dzień warto przeglądać strony internetowe ulubionych sklepów, by być na bieżąco z proponowanymi ofertami.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta wybierająca buty w sklepie

Jak kupić buty przez Internet?

Zakupy online to jedna z najwygodniejszych metod nabywania rzeczy. Nie zawsze jednak kończy się ona …