kamera termowizyjna
Kamera termowizyjna to rozwiązanie dla wielu branż. Pozwala ona na zadbanie o bezpieczeństwo, uniknięcie niektórych awarii, szybkie wykrycie pożarów, a także dostosowanie się obostrzeń COVID-19 | fot.: stock.adobe.com

Kamery termowizyjne do pomiaru temperatury – kiedy warto je kupić?

Wyposaż swoją firmę w kamerę termowizyjną do pomiaru temperatury. Sprawdź, w czym może Ci się przydać kamera termowizyjna.

Kamery termowizyjne to rozwiązanie dla biznesu, przemysłu, a także monitorowania infrastruktury krytycznej. Umożliwiają one nie tylko mierzenie dokładnej ciepłoty ciała, ale także, co istotne w wielu branżach wykrycie ludzi, zwierząt i konkretnych obiektów na określonym obszarze. 

Co więcej, w ostatnich latach kamery termowizyjne stały się niezbędnikiem wielu firm ze względu na pandemię i COVID-19. Tym samym wspomagają nadzorowanie bezpieczeństwa w obiekcie i spełnianie wszystkich wytycznych, które pojawiły się z racji COVID-19 i ilości zakażeń, a także konsekwencji, które one spowodowały.

Kamery termowizyjne do pomiaru temperatury – zastosowanie 

Kamera termowizyjna to urządzenie, dzięki któremu możesz zarejestrować rozkład temperatury na powierzchniach obiektów. Taka kamera przetwarza promieniowanie podczerwone na sygnał elektryczny, który możesz obserwować na ekranie.  To wszystko sprawia, że bez problemu przeprowadzisz analizę poziomu ciepła rejestrowanego obrazu. To rozwiązanie sprawdzi się nie tylko w wielkich przedsiębiorstwach, w budynkach publicznych, magazynach, na zewnątrz, ale także w mniejszych firmach.

Kamera termowizyjna do pomiaru temperatury człowieka znajdzie zastosowanie w mniejszych firmach. Zwłaszcza jeśli zależy im na bezpieczeństwie pracowników i dostosowaniu się do wszystkich obostrzeń związanych z koronawirusem. 

Dzięki kamerom termowizyjnym można:

  • wykryć osoby, które mogą być zarażone koronawirusem – zazwyczaj jednym z objawów jest właśnie podwyższona temperatura ciała, 
  • wykryć potencjalne zagrożenie nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych, co sprawdzi się w systemach ochrony zewnętrznej (obwodowej),
  • monitorować naprawdę rozlegle obszary, takie kamery świetnie sprawdzą się do parkingów czy placów magazynowych,
  • monitorować miejsca tzw. użyteczności publicznej pod kątem bezpieczeństwa i wandalizmu,
  • wykryć wady techniczne budynków, ocenić stan izolacji cieplnej, a także nieprawidłowo działających i przegrzanych urządzeń mechanicznych.

Tym samym kamery termowizyjne są niezbędne, gdy w grę wchodzą sytuacje, w których sprawdza się konkretny rozkład temperatur. Od diagnostyki medycznej, poprzez kontrolę jakości, a skończywszy na elektronice. 

Nowoczesne kamery termowizyjne w Twojej firmie 

Wybierz dla swojej firmy kamery termowizyjne do pomiary temperatury człowieka, by zadbać o bezpieczeństwo placówki, jak i jej pracowników. Nowoczesne kamery termowizyjne pomogą uniknąć wielu awarii, ze względu na to, że rejestrują zmiany temperatury obiektów. 

Takie kamery są także łatwe w użyciu i konfiguracji. W ofercie dostępna jest między innymi kamera termowizyjna USB. Prócz tego bez problemu można je podłączyć do sieci komputerowej za pomocą skrętki UTP. Kamery posiadają również wejścia na mikrofony zewnętrzne, audio, a także złącza alarmowe i BNC (CVBS). 

Kamera termowizyjna to rozwiązanie dla wielu branż. Pozwala ona na zadbanie o bezpieczeństwo, uniknięcie niektórych awarii, szybkie wykrycie pożarów, a także dostosowanie się obostrzeń COVID-19. Zastanów się nad kamerą termowizyjną dla swojej firmy i odetchnij z ulgą, mając jeszcze więcej pod kontrolą. 

Materiał partnera