iphone
Firma Apple słynie z tego, że jej urządzenia są jednymi z lepiej wyposażonych w zabezpieczenia produktów na rynku | fot.: materiał partnera

Odblokuj iPhone zegarkiem – czy to bezpieczne?

Posiadasz Apple Watch? Więc wiesz już z pewnością, że możesz go odblokować nawet w masce. Jednak czy jest to bezpieczna opcja? Niektórzy uważają, że możliwość, którą daje firma Apple na czas pandemii, oznacza większy komfort korzystania z ich urządzenia. Będąc nawet kilka metrów dalej od swojego iPhona, możesz automatycznie go odblokować, nie zdejmując maski z twarzy. Okazuje się jednak, że iPhona mogą odblokować nie tylko jego właściciele, ale również zupełnie postronne osoby, również mające maski na twarzy.

Apple – jedne z najlepszych zabezpieczeń sprzętowych

Firma Apple słynie z tego, że jej urządzenia są jednymi z lepiej wyposażonych w zabezpieczenia produktów na rynku. Przechodziła ona od pomysłu wpisywania kodu, po czytnik linii papilarnych, aż do Face ID. Dziś w dobie pandemii, istnieje możliwość odblokowania urządzenia, gdy zegarek Apple Watch noszony na nadgarstku jest również odblokowany, a smartfon znajduje się w pobliżu. Apple zaciekle broni swojego produktu, jakoby osoby postronne nie mogą odblokować telefonu. Jednak parę osób przetestowało już tę funkcję i okazuje się, że nie do końca jest to zgodne z prawdą. Wydało się, że jeśli znajdziemy się z odblokowanym zegarkiem na ręku kilka metrów od naszego smartfona i podejdzie do niego inna osoba w masce, to bardzo prawdopodobne jest, że będzie mogła ona odblokować nasz telefon i ewentualnie przejrzeć jego zawartość. 

Przetestuj tę możliwość na sobie i sprawdź, czy nie ryzykujesz

Prawda jest taka, że smartfony stały się niejako naszymi nierozłącznymi przyjaciółmi, którzy w zaufaniu chronią ważne informacje. Wiele osób trzyma tam wiele cennych elementów, np. zdjęcia rodziny, ważne rozmowy a czasem nawet skany dokumentów, nie wspominając o tym, że często przez telefon korzystamy również z maila. Dodatkowo nieraz zdarza się, że ze smartfona logujemy się do konta bankowego, a raczej nie chcemy, aby ktoś zobaczył, jaką mamy ilość środków na koncie. Oczywiście nie da się ukryć, że firma Apple chciała dobrze, jednak nie do końca poradziła sobie z postawionym wyzwaniem. Jeśli jednak zdecydujesz się, aby skorzystać z tej opcji, pamiętaj, żeby zawsze mieć smartfona przy sobie. W przypadku, kiedy zorientujesz się, że telefon wylądował w niepowołanych rękach, zawsze za pomocą Apple Watch możesz jednym stuknięciem z powrotem zablokować smartfon. 

Artykuł napisany we współpracy z GlobalLogic.

Materiał partnera

Sprawdź także

poszukiwania nowego telefonu

Szukasz nowego telefonu? Sprawdź ofertę T-Mobile!

Czujesz, że pora zmienić dotychczasowy, nieco przestarzały już smartfon na nowy model? Bez względu na …