aparat smartfona
Sceptycy często zarzucają telefonom, takim jak Samsung Galaxy Note 10, że opierają się na tych samych podzespołach, co standardowe urządzenia tego samego producenta |fot.: materiał partnera zewnętrznego

Poręczny Note od Samsunga. Co go wyróżnia?

Samsung Galaxy Note 10 i Samsung Galaxy S10 to prawdopodobnie dwa najbardziej pożądane telefony w całej ofercie koreańskiego producenta. Note jest konstrukcją o kilka miesięcy nowszą. Różni się wyglądem i kilkoma parametrami, które z pewnością zwiększą grono jego fanów.

Rysik S Pen

Głównym wyróżnikiem modelu Samsung Galaxy Note 10 jest rysik z funkcją sterowania gestami, czyli „S Pen”. Z jego pomocą możemy sterować smartfonem jak pilotem – np. zmienimy slajd lub zatrzymamy wideo wyświetlane w trakcie prezentacji. Biznesowy charakter tego telefonu podkreśla też pamięć wbudowana – do dyspozycji użytkowników pozostaje aż 256 GB, lecz można również dopłacić do 512 GB. Niektórzy z pomocą rysika robią sobie selfie. Oczywiście S Pen to również narzędzie, które można wykorzystywać tradycyjnie – robiąc notatki czy przełączając aplikacje. Rysik ładuje się samoczynnie, zawsze gdy odłożymy go z powrotem w odpowiednie miejsce w telefonie.

Elegancki telefon dla biznesu

Samsung Galaxy Note 10 jest dostępny w kilku kolorach: Aura Glow, Aura White, Aura Black, Aura Pink oraz Aura Red. Niektóre z nich są bardziej stonowane, co ważne w przypadku telefonu, z którego można korzystać w trakcie spotkań biznesowych. Te w odważniejszych wersjach kolorystycznych polecane są tym, którzy lubią robić wrażenie. Przy częstych podróżach ważny jest nie tylko standard IP68, gwarantujący ochronę urządzenia przed wodą i kurzem (IP68), ale też powłoka Gorilla Glass 6, chroniąca ekran przed zarysowaniami i pęknięciami.

Większy, ale nie za duży

Przekątna wyświetlacza to aż 6,3 cala. Wykonano go w technologii Dynamic AMOLED, dzięki czemu Samsung Galaxy Note 10 obsługuje standard HDR+. Ten doskonały wyświetlacz pozwoli w pełni korzystać z możliwości, jakie daje rysik – to aż 98.6 cm2 powierzchni roboczej. Jednocześnie ekran nie przytłacza swoim rozmiarem. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń o niemal identycznych wymiarach, które – wbrew obawom złośliwców – jednak mieszczą się w kieszeniach i torebkach.

Wydajność bez kompromisów

Sceptycy często zarzucają telefonom, takim jak Samsung Galaxy Note 10, że opierają się na tych samych podzespołach, co standardowe urządzenia tego samego producenta. Pod wieloma względami wersja Note przypomina rzeczywiście „zwykłego” Samsung Galaxy S10. Przypomina – nie oznacza jednak, że są to identyczne urządzenia. Weźmy na przykład procesor. W europejskich wersjach obu telefonów zastosowano autorskiego Exynosa. Przy czym w Note 10 pracuje na bazie Exynosa 9825, a  S10 na Exynosa 9820. Note ma też nieco powiększoną baterię (3500 mAh).

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …