Pranie prosto z pralki
Niska cena pralki nie jest najlepszym wyznacznikiem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać najlepszą pralkę?

Przy wyborze sprzętów AGD często kierujemy się tylko ceną – jeśli dotyczy to promocji, podczas których decydujemy się na sprzęt, którego cena regularna jest bardzo wysoka, może przynieść to dobry efekt. Jednakże jeśli kupujemy AGD, np. pralki, poza okresem przecen i wyprzedaży i pojawia się myśl, aby wziąć po prostu najtańszą sztukę, warto zatrzymać się na chwilę i, biorąc pod uwagę obecność przydatnych dla codziennego użytkowania funkcji, pomyśleć, czy nie warto dopłacić, a w zamian otrzymać urządzenie z długą gwarancją i wysoką klasą energooszczędną.

Cena – dlaczego jest myląca?

Niska cena pralki nie jest najlepszym wyznacznikiem. Dlaczego? Najtańsze są zwykle urządzenia reprezentujące niską klasę energetyczną, a im wyższa klasa, tym więcej trzeba za nią zapłacić. Jednocześnie tego rodzaju inwestycja po pewnym czasie regularnego używania zwraca się, ponieważ ilość energii zużywanej przez taką pralkę jest niekiedy kilkukrotnie mniejsza niż normalnego urządzenia. Z tego powodu warto poczekać z zakupem sprzętu i uzbierać większą kwotę, aby móc przeznaczyć ją na sprzęt lepszej jakości.

Pojemność – czy to ważne?

Ładowność bębna to jeden z najważniejszych czynników, jakimi należy się kierować podczas wyboru pralki. Odpowiednio dostosowany do potrzeb użytkownika bęben pomieści wszystko, co wymaga odświeżenia, dzięki czemu nie zaistnieje konieczność wstawiania kolejnej tury prania, co uchroni nas przed zwiększonymi opłatami za media, tj. za wodę i energię elektryczną. Jeśli pierzemy często i dużo, warto wybrać model wyposażony w funkcje związane z oszczędzaniem. Jeśli interesuje cię zakup takiego urządzenia, sprawdź ofertę marki LG i pełną innowacyjnych rozwiązań serię Samsung QDrive.

Samsung QDrive – co to oznacza?

Przykładem tego typu pralki są urządzenia z serii Samsung QDrive. Ta linia łączy wiele modeli pralek i pralko-suszarek: dostępne są w 4 wariantach pojemności: 7, 8, 9 i 10 kg, i dwóch kolorach: białym i grafitowym. Tym, co wyróżnia pralki Samsung Qdrive, jest połączenie kilku bardzo przydatnych i sprzyjających ochronie środowiska i oszczędzaniu funkcji. Samo określenie QuickDrive oznacza system, dzięki któremu pełny program prania można zrealizować w czasie nawet o 2 razy krótszym. AddWash, będący kolejną innowacją, pozwala na zatrzymywanie prania w trakcie jego trwania i dorzucanie brudnych rzeczy bez konieczności opróżniania bębna – umożliwia to obecność specjalnych małych drzwiczek. Niektóre z modeli tej serii są też wyposażone w funkcję Eco Bubble, czyli funkcję prania w bardzo niskich temperaturach. Wszystkie te rozwiązania połączone w jednym modelu urządzenia sprzyjają ochronie środowiska, dlatego na pewno zainteresują się nimi osoby, które cenią sobie tę wartość. Choć ceny pralek Samsung QuickDrive mogą wydawać się wysokie (ich ceny przekraczają 3 tysiące złotych), można mieć pewność, że posłużą przez lata.

Materiał partnera zewnętrznego