Bardzo ważne jest to, by przy wyborze parkingu zwrócić uwagę na jego lokalizację, a także odległość od lotniska | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać najlepszy parking na lotnisku?

Przygotowanie do podróży to nie tylko spakowanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Ważne jest również zadbanie o pozostałe elementy, czyli np. zabezpieczenie domu, ale również załatwienie właściwej opieki naszym zwierzętom. Niezwykle istotne jest także to, by zastanowić się nad transportem na lotnisko. Oczywiście najwygodniejszą opcją jest jechanie własnym samochodem. Jednak wtedy pojawia się pytanie, co zrobić z pojazdem w trakcie naszej nieobecności. W takim przypadku warto zdecydować się na parking przy lotnisku. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy zwrócić uwagę na to, który parking jest najlepszy.

Od czego rozpocząć poszukiwanie najlepszego parkingu?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by parking zapewniał bezpieczeństwo naszemu samochodowi. Dzięki temu będziemy mogli wypoczywać na wakacjach, a nie zastanawiać się nad tym, w jakim stanie zastaniemy nasze auto po powrocie. Dlatego warto wybierać parkingi, które są strzeżone lub na ich terenie znajduje się monitoring. Dzięki temu nawet w razie jakiejś stłuczki bądź zadrapania karoserii będziemy mogli sprawdzić, czyja to była wina. Należy także zwrócić uwagę na to, że bezpieczeństwo samochodu to jedno z ważniejszych kryteriów, ale nie jedyne, które decyduje o dobrej jakości parkingu.

Lokalizacja parkingu

Bardzo ważne jest to, by przy wyborze parkingu zwrócić uwagę na jego lokalizację, a także odległość od lotniska. Jest to istotne tym bardzie w przypadku dużych miast. Wiadome jest, że wtedy może pojawić się problem ze wzmożonym ruchem na drogach, co może wydłużyć drogę na lotnisko. Jednak w niektórych przypadkach większa odległość może okazać się korzyścią. Przede wszystkim dlatego, że na takich parkingach zazwyczaj jest większa ilość aut transferowych.

Spora ilość aut transferowych

W przypadku, gdy wybieramy duże parkingi lub takie, które są położone dalej od lotniska, to należy zwrócić uwagę na ilość aut transferowych. Dzięki temu będziemy mogli lepiej oszacować czas, jaki będziemy potrzebowali na dotarcie na lotnisko. Mniejsza liczba samochodów transferowych może znacznie wydłużyć drogę. Przede wszystkim dlatego, że będziemy musieli dłużej czekać, aż auto wróci. Zatem wybierając parking na lotnisku Okęcie lub jakimś innym, zwróćmy uwagę na ten aspekt.

Bezpłatny transfer

Trzeba przyznać, że nie wszystkie parkingi oferują darmowy transfer na lotnisko. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy ta usługa jest wliczona w ostateczną cenę. Jeśli nie jest, to należałoby sprawdzić, ile dokładnie kosztuje. Niezwykle istotne jest także to, by zapisać sobie lub zapamiętać numer telefonu do obsługi parkingu. Dzięki temu nie będziemy mieli problemu w drodze powrotnej i po prostu zadzwonimy, by powiadomić obsługę, że czekamy na transfer. Warto także zwrócić uwagę na to, czy w cenie parkingu jest naliczona dodatkowa opłata związana z wjazdem na teren terminalu. W razie jakichkolwiek wątpliwości obsługa parkingu na pewno udzieli nam odpowiedzi na wszystkie pytania.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

samolot lotnisko

3 powody, dla których warto wybrać własny samochód jadąc na lotnisko

Dla wielu osób lot samolotem to nieco stresujące lub chociażby dostarczające wielu emocji doświadczenie. Do …