Witaminy Cheers
Suplementacja ma na celu uzupełnienie niedoborów pokarmowych, ale także poprawę stanu zdrowia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego naturalne witaminy są najlepszymi suplementami?

Z roku na rok coraz chętniej sięgamy po suplementy diety. W dobie powszechnie występujących niedoborów witaminowych taki krok jest całkowicie zrozumiały. Nawet przykładając ogromną wagę do swojej diety, nigdy nie mamy przecież pewności, że dostarczamy wszystkich potrzebnych witamin. A tych potrzebujemy dziś naprawdę dużo. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niedobory witamin nie stanowiły znaczącego problemu, dziś natomiast są prawdziwą plagą. Co się zmieniło na przestrzeni tych lat? Żyjemy szybciej, poddawanie jesteśmy stałemu oddziaływaniu stresu, otaczają nas wszechobecne zanieczyszczenia środowiska. Coraz więcej z nas choruje na schorzenia cywilizacyjne. A jakość dzisiejszej przetworzonej żywności pozostawia wiele do życzenia. I wszystko to prowadzi do rozwoju wielu niedoborów pokarmowych. Jak im zapobiegać?

Suplementuj mądrze

Na rynku suplementów nie brakuje produktów o zróżnicowanym składzie – ale także jakości. Najczęściej wybierając suplementy diety kierujemy się reklamą, ceną, niekiedy po prostu sięgamy po pierwszy suplement, który wpadnie nam w ręce. A do wyboru suplementu warto się przygotować – w przeciwnym razie suplementacja może nie przynieść pożądanych skutków zdrowotnych, co więcej – może nawet zaszkodzić. Przede wszystkim należy przeanalizować skład preparatu. Bardzo często formuła suplementu przeładowana jest syntetycznymi dodatkami, wypełniaczami, konserwantami – te substancje mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Ponadto mogą ograniczać wchłanianie witamin z przewodu pokarmowe. Przez to znacząco spada bioprzyswajalność witamin i skuteczność suplementu diety.

Kolejną kwestią jest postać preparatu – rozpatrując wybór kapsułek bądź tabletek, porównanie wypada na korzyść tych pierwszych. Kapsułki są trawione średnio cztery razy szybciej niż tabletka, a ich płynna zawartość nie wymaga stosowania tak dużej ilości dodatków, jak w przypadku tabletek.

Suplementy Cheers
Do wyboru suplementu warto się przygotować – w przeciwnym razie suplementacja może nie przynieść pożądanych skutków zdrowotnych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zwracaj ponadto uwagę na dawki preparatów. Zastosowanie małych ilości witamin wymagać będzie łykania dużej ilości kapsułek, w przeciwnym razie suplementacja okaże się nieskuteczna. W świetle współczesnej wiedzy na temat zdrowia i wpływu na nie witamin, najlepiej jest sięgać po suplementy diety zawierające witaminę C 2000 mg, witaminę D 2000 IU, magnez 300 mg czy kwasy omega 3 w dawce 1000 mg. Aby móc w pełni korzystać z takich dawek witamin – należy wybrać produkt o najlepszej biodostępności. Poza wspomnianą czystością formuły i brakiem zbędnych dodatków, liczy się coś jeszcze – źródło pochodzenia witamin.

Najlepsze witaminy? Naturalne witaminy Cheers!

Witaminy powstające na drodze chemicznej syntezy w laboratorium nie stanowią żadnej konkurencji dla naturalnych witamin. Dlaczego? Gdyż witaminy naturalne przyswajają się nawet w 100%, zaś ich syntetyczne odpowiedniki – w zaledwie kilkunastu procentach. Doskonałym przykładem takich naturalnych suplementów są preparaty marki Cheers. Źródłem naturalnej witaminy D są tu doskonałej jakości oleje roślinne, zaś witamina C pozyskiwana jest z ekstraktów z aceroli i dzikiej róży. A wszystko to z wykorzystaniem najnowszych technologii oraz stałych kontroli jakości na każdym etapie produkcji.

Suplementacja ma na celu uzupełnienie niedoborów pokarmowych, ale także poprawę stanu zdrowia. Takie cele osiągniesz wyłącznie stosując dobrej jakości suplementy, zawierające naturalne witaminy, a nie długą listę szkodliwych dodatków.

Autor: Joanna Łysak / CHEERS

Sprawdź także

witaminy dla kobiet

Które witaminy dla kobiet są najważniejsze? Przewodnik po suplementach diety

Witaj w przewodniku po suplementach diety. Dzisiejszy temat dotyczy kobiet, które są jednym z najważniejszych …