Zwiększ osiągi swego auta
Zwiększ osiągi swego auta | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zyskaj moc dla swojego auta, wybierz chip tuning

Chip tuning polega na elektronicznej regulacji sterownika silnikowego. Ma na celu zwiększenie mocy silnika, poprzez wydobycie maksymalnie wysokich i jednocześnie bezpiecznych wartości. Dzięki niemu możemy ominąć sztuczne bariery nałożone na sterowniki przez producentów aut. Jeżeli chcesz wykorzystać wszystkie możliwości tkwiące w silniku twojego samochodu, rozwiązanie to jest właśnie dla ciebie.

Dlaczego chip tuning zyskuje popularność

Producenci aut z wielu powodów nakładają na sterowniki silnika różne ograniczenia. Oto kilka z nich.

  1. Podstawowym powodem jest cena. Auto, które ma mniejsze osiągi, będzie kosztowało mniej.
  2. Drugim powodem jest zwyczajny spryt marketingowy. W nowszym modelu aut wystarczy tylko zwiększyć parametry (czyli założyć mniejszą blokadę na chip). Nie trzeba dokonywać rzeczywistych zmian konstrukcyjnych i usprawniających silnik.
  3. Producenci zasłaniają się także naszym bezpieczeństwem. Zablokowanie chipa, rzekomo pozostawia pewien margines błędu, przydatny w razie niewłaściwego obchodzenia się z autem.

Nie ma jednak realnych powodów przemawiających za niewykonywaniem tego typu zmian dla dobra własnego czy samochodu.

Plusy chip tuningu

Podstawową zaletą takich działań jest zwiększenie mocy silnika. Jazda będzie bardziej płynna, pokonywanie wzniesień będzie wyraźnie łatwiejsze. Również hamowanie, wymijanie, przyspieszanie i inne manewry na drodze nabiorą płynności. Przełoży się to bezpośrednio na mniejsze zużycia paliwa.

Więcej plusów w artykule „Czym jest chip tuning…”

Polepszanie parametrów silnika
Polepszanie parametrów silnika | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Procedura przeprowadzania chip tuningu

Wykonanie chip tuningu pozornie może wydawać się proste, jednak nie daj się zwieść. Tylko profesjonalne działania wykonane w dobrym warsztacie samochodowym daje gwarancje bezpieczeństwa. I tylko indywidualne podejście do parametrów każdego tuningowanego samochodu zapewni dokładną regulację i wydobycie najlepszej mocy silnika.

Podstawą chip tuningu jest dokładna analiza techniczna auta przy użyciu hamowni podwoziowej. Tylko wtedy można dokonać dokładnego pomiaru silnika, ustalić rzeczywiste parametry i określić dopuszczalne zmiany w sterowniku. Następnie dokonywana jest zmiana oprogramowania sterującego pracą silnika. Może to wykonać tylko fachowiec na dobrym, legalnym oprogramowaniu. Na koniec auto znowu wjeżdża na hamownię i sprawdzany jest zakres wprowadzonych zmian. Muszą być zgodne z założeniami i bezpieczne, zarówno dla auta, jak i dla kierowcy.

Więcej informacji o procedurze chip tuningu na stronie grandservice.pl.

Eko myślenie w bonusie

Jeżeli troszczysz się o środowisko naturalne i nie chcesz, aby twój samochodów emitował większą ilość spalin do atmosfery, możesz odetchnąć z ulgą. Dobrze zrobiony chip tuning nie zwiększy wydzielania gazów spalinowych do środowiska.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kot strach

4 niecodzienne fobie, które trapią ludzi

Od zarania dziejów ludzie bali się zjawisk, które były dla nich niepojęte. W samym strachu …