Wiedźmin 3 Dziki Gon: Krew i wino. Premiera 31 maja
Wiedźmin 3 Dziki Gon: Krew i wino. Premiera 31 maja | fot.: CD Projekt Red

Wiedźmin 3 Dziki Gon: Krew i Wino – odliczamy dni do premiery nowego dodatku

Znamy datę najnowszej odsłony gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – wielokrotnie nagrodzonej gry RPG osadzonej w olśniewającym otwartym świecie fantasy. Krew i Wino to podróż przez zupełnie nową część ogromnego, wiedźmińskiego świata – Toussaint, krainę wina. Premiera dodatku została zapowiedziana na 31 maja.

Ostatnia przygoda Geralta z Rivii to wizyta w Toussaint, odległej krainie nietkniętej przez wojnę, w której grasuje przerażająca bestia terroryzująca mieszkańców księstwa. Dodatek Krew i Wino wprowadza zupełnie nową mapę do eksploracji, ciekawe postaci i potężne potwory – to ponad 20 godzin pełnych mrocznych tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji, romansów i intryg.

Wiedźmin Krew i Wino
fot.: CD Projekt Red

Jak podkreślają twórcy z CD Projekt Red, dodatek daje możliwość odkrycia miejsca zupełnie innego od tych, które gracze znają z poprzednich odsłon serii, Dzikiego Gonu czy Serc z Kamienia. Zadania poboczne pozwolą zaś na przemierzenie krainy, której wielkość na mapie dorównuje Ziemi Niczyjej i Novigradowi.

Wiedźmin Krew i Wino
fot.: CD Projekt Red

Podstawowym jednak zadaniem jest polowanie na nieuchwytną bestię, która sieje śmierć w okolicy. Zadania zaplanowane przez autorów dodatku zapowiadają wiele godzin świetnej rozrywki:

  • Rozwikłaj tajemnicę zabójstw – przeprowadź śledztwo w sprawie brutalnych morderstw i odszyfruj schemat tych zbrodni, by przewidzieć, kto będzie następny.
  • Odkrywaj mroczne sekrety stolicy Toussaint, Beauclair – za dnia zwiedzaj miasto, a pytania zadawaj pod osłoną nocy.
  • Wykorzystaj nowy ekwipunek i przedmioty, połącz je ze swoimi umiejętnościami i staw czoła niespotykanym dotąd przerażającym potworom.
Krew i Wino premiera
fot.: CD Projekt Red

A poza tym to, co fani Geralta lubią najbardziej: niesamowite stworzenia rodem z ludowych podań i legend, sojusze i rozgrywka w Gwinta (tu dostaniemy do dyspozycji zupełnie nową talią – Skellige).

The Witcher Blood and Wine
fot.: CD Projekt Red

Odliczanie trwa. Za dwa tygodnie będziemy mogli rozpocząć ostatnie zadanie w niespokojnym świecie, w którym nadal jest mnóstwo do zrobienia.

@Materiały prasowe CD Projekt Red

Sprawdź także

Ursula K. Le Guin fantasy

Ursula K. Le Guin: pionierka fantastyki i science fiction

Ursula K. Le Guin, jeden z najwybitniejszych pisarzy gatunków science fiction i fantasy, pozostawiła niezaprzeczalne …