Bezskutecznie walczysz z cellulitem? Ten zabieg jest dla ciebie!

Zabieg tego typu dedykowany jest osobom, które chcą wysmuklić i wymodelować ciało, odmłodzić je i dodać jędrności. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Marzysz o bikini body? Chcesz dobrze poczuć się w swoim ciele, lecz borykasz się z cellulitem? Zabieg endermologii pomoże ci uporać się z problemem. Zobacz, na czym polega i jakie efekty możesz uzyskać.

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, staje się coraz bardziej popularna. Zabieg tego typu dedykowany jest osobom, które chcą wysmuklić i wymodelować ciało, odmłodzić je i dodać jędrności. Szczególnie zaś polecana jest, kiedy chcesz pozbyć się cellulitu.

Na czym polega endermologia?

Endermologia to dość intensywny masaż, który ma za zadanie poprawić metabolizm tkanki tłuszczowej i pobudzić produkcję kolagenu w skórze. Oprócz działania odchudzającego, oczyszcza organizm z zalegających toksyn oraz ma działanie przeciwbólowe. Masaż podciśnieniowy stosuje się bowiem w terapii bólu i reumatyzmie.

Najbardziej zauważalnym efektem jest redukcja cellulitu. Zabieg, w połączeniu z dietą i ćwiczeniami, da spektakularne efekty. Warto pomyśleć o nim szczególnie latem, kiedy eksponujemy „problematyczne” części ciała, takie jak uda, ramiona czy pośladki.

Jak wygląda zabieg?

Masaż podciśnieniowy wykonywany jest z dużym naciskiem za pomocą głowicy, sterowanej komputerowo. Urządzenie składa się z dwóch rolek i specjalnej przyssawki. Skóra zostaje „wciągnięta” pomiędzy rolki, które wykonują bezbolesny masaż. Podczas zabiegu pacjent ubrany jest w obcisły kombinezon, aby skóra nie miała bezpośredniej styczności z maszyną.

Intensywność zabiegu i „rolowania” uzależniona jest od stopnia problemu oraz części ciała. Szacowany czas masażu to ok. pół godziny. Najczęściej wykonuje się serię ok. 10 zabiegów.

Działanie antycellulitowe

Wpływ zabiegu na cellulit jest nie do przecenienia. Endermologia pobudza metabolizm i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu i zalegającego tłuszczu. Jest rodzajem masażu limfatycznego, dzięki któremu usuniesz zbędną limfę, wydrenujesz ciało i zmniejszysz obrzęk. Możesz liczyć na:

  • Poprawę kondycji skóry
  • Zmniejszenie cellulitu, w tym tzw. cellulitu wodnego i tłuszczowego
  • Zwiększenie elastyczności i jędrności
  • Poprawę krążenia krwi

Gdzie najlepiej wykonać endermologię?

Jest wiele gabinetów oferujących zabiegi takie jak endermologia. Warszawa, Poznań i inne miasta dysponują profesjonalnymi placówkami, w których możesz udać się na ten rodzaj masażu. Wybieraj spośród gabinetów kosmetycznych albo oferty centrów medycyny estetycznej. W tych ostatnich możesz dodatkowo uzyskać porad lekarza specjalisty i rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zabiegu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Nadeszło lato! To ostatni moment, żeby przygotować naszą skórę na słoneczną porę

Dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze. Coraz chętniej zrzucamy z siebie ubrania i sięgamy …