utrata jędrności skóry
Za utratę jędrności skóry odpowiadają zarówno naturalny proces starzenia się organizmu, jak i czynniki zewnętrzne | fot.: materiał partnera

Utrata jędrności skóry. Jakie zabiegi są najskuteczniejsze?

Gładka, napięta, elastyczna skóra nie musi być tylko domeną młodości. Utrata jędrności skóry to nie wyrok – dzięki dostępnym metodom, technologiom medycyny estetycznej i wykwalifikowanym specjalistom można skutecznie uporać się z tym problemem. Wraz z wiekiem włókna kolagenowe szybciej ulegają degradacji, co prowadzi do utraty jędrności skóry i widocznego zwiotczenia jej. Ważne jest, aby działać prewencyjnie i w miarę możliwości opóźnić procesy starzenia się skóry.

Przyczyny utraty jędrności skóry

Za utratę jędrności skóry odpowiadają zarówno naturalny proces starzenia się organizmu, jak i czynniki zewnętrzne.

  • Komórki tkanki łącznej – fibroblasty, stymulują wytwarzanie nowego kolagenu – to właśnie on sprawia, że skóra jest napięta. Oprócz tego z biegiem lat zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka – powoduje to gorsze nawilżenie skóry, która staje się przesuszona i wiotka
  • Prowadzenie niezdrowego stylu życia ma znaczący wpływ na ciało i skórę. Szczególnie niekorzystnie wpływa palenie papierosów, poparzenia słoneczne, przesuszenie skóry, błędy żywieniowe
  • Nieprawidłowa pielęgnacja ciała i twarzy.

Za jędrność skóry odpowiedzialna jest także ogólna kondycja organizmu – nie sprzyjają jej gwałtowne wahania masy ciała i zaburzenia hormonalne oraz czynnik środowiskowe, czyli zanieczyszczenie powietrza.

Z pomocą tym, którzy mimo zachodzących w organizmie procesów, chcą cieszyć się pięknie wyglądającym ciałem, przychodzi medycyna estetyczna i skuteczne, bezpieczne zabiegi.

Blefaroplastyka – co to takiego?

Postępujący proces starzenia się jest w pierwszej kolejności widoczny na skórze twarzy. Wynika to zarówno z niedostatecznej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego, jak i z osłabienia niektórych mięśni. Mniejsza jędrność skóry może odbić się także na powiekach – niekiedy zaczynają one opadać. Powoduje to dyskomfort oraz problemy z widzeniem. W takiej sytuacji może pomóc blefaroplastyka.

Zabieg ten polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry z powieki. Cięcie wykonuje się w okolicy załamania powieki, a do szycia rany pozabiegowej używa się bardzo cienkich nici, dzięki czemu blizny są niezauważalne. Efektem blefaroplastyki jest widocznie odmłodzony wygląd.

Termolifting NIR – skuteczny sposób na poprawę jędrności skóry

Podczas tego zabiegu wykorzystywane są właściwości promieniowania podczerwonego. Przenika ono do głębokich warstw skóry, które zostają podgrzane do temperatury ok. 40°C-44 °C. Dochodzi wtedy do gwałtownego obkurczania się włókien elastyny i kolagenu, co sprzyja przebudowie tkanek. Tym samym zwiększa się elastyczność skóry, staje się ona napięta i znikają z niej drobne zmarszczki. Zabieg ten można stosować zarówno na ciało, jak i na twarz.

Ultraformer III i technologia HIFU, czyli moc ultradźwięków

Modeluje sylwetkę, zwiększa produkcję kolagenu, jest bezpieczny i bezbolesny – zabieg przeprowadzany przy pomocy urządzenia Ultraformer III, którego działanie opiera się na technologii HIFU daje szybki i długotrwały efekt liftingu twarzy i skóry ciała.

Dzięki wykorzystaniu zogniskowanej fali ultradźwiękowej dochodzi do podgrzewania skóry. Dochodzi wtedy to powstania mikrouszkodzeń, które „motywują” organizm do tego, aby produkował więcej kolagenu. Dzięki temu skóra staje się sprężysta, gładka i zyskuje młodzieńczy wygląd.

Endermologia – ujędrniający masaż

Zabieg ten to tak naprawdę masaż wyko wany przy pomocy specjalnej głowicy. Zasysa ona pod wysokim ciśnieniem skórę, co pobudza metabolizm, krążenie, pozwala pozbyć się toksyn i złogów tłuszczu. Sprzyja to poprawie elastyczności skóry, zwiększeniu jej jędrności i ograniczeniu widoczności cellulitu. Ponadto następuje wzrost syntezy kolagenu i kwasu hialuronowego. Dzięki temu odzyskujemy utraconą jędrność skóry i poprawiamy jej wygląd.

Fala uderzeniowa STORZ Medical

Zabieg wykorzystujący akustyczną falę uderzeniową można przeprowadzać zarówno na twarzy, jak i na pozostałych partiach ciała. Pobudza on krążenie krwi i uszkadza komórki tłuszczowe, czego efektem jest szczuplejsza sylwetka. Zabieg fali uderzeniowej prowadzi do poprawy struktury skóry i jej gęstości, co za tym idzie, zmniejsza się widoczność cellulitu i dochodzi do odbudowy naturalnej elastyczności tkanki łącznej.

Marzysz o gładkiej, jędrnej skórze? Skorzystaj z pomocy specjalistów z Velvet Clinic!

Nowoczesne urządzenia, bezpieczne technologie i wysoko wykwalifikowani specjaliści to klucz do tego, aby szybko i skutecznie uporać się z problemem wiotkiej, mało elastycznej skóry. W Velvet Clinic czeka na Ciebie cała gama zabiegów, dzięki którym Twoje ciało odzyska jędrność, a Ty piękny wygląd i pewność siebie!

Materiał partnera

Sprawdź także

kobieta u kosmetyczki zabieg kosmetyczny

Zabiegi kosmetyczne – w jakie warto inwestować?

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy z większą uwagą pielęgnować nasze ciało, przygotowując je na powitanie …