kobieta u kosmetyczki zabieg kosmetyczny
Zabiegi kosmetyczne na wiosnę mają na celu pomóc nam usunąć wszelkie niedoskonałości naszej skóry, przywrócić jej zdrowy i pełen blasku wygląd | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zabiegi kosmetyczne – w jakie warto inwestować?

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy z większą uwagą pielęgnować nasze ciało, przygotowując je na powitanie wiosny, a później lata. Oznacza to więcej zabiegów, które mają na celu wygładzić skórę, przywrócić jej jędrność, nawilżyć i usunąć ewentualne uszkodzenia skóry czy jej niedoskonałości. Jakie profesjonalne zabiegi mogą nam w tym pomóc?

Laserowa depilacja

Ten zabieg cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na tę formę pozbywania się zbędnego owłosienia. Laserową depilację wykonuje się w kilku sesjach, więc nie liczmy na to, że podczas jednej wizyty pozbędziemy się włosków z danej partii ciała. Liczba sesji zależy od powierzchni, która objęta ma być depilacją. Zabieg ten pozwala całkowicie pozbyć się owłosienia na długi czas, a włoski, które odrastają, są dużo słabsze. Decydując się na ten zabieg warto jednak pamiętać o kilku wymogach, do których musimy dostosować się przed wizytą w gabinecie. Przez miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z solarium oraz opalania na słońcu, nie stosować kremów depilujących, a także maści zawierających witaminę A, C, retinol czy kwasy owoców. Należy wykluczyć z diety herbaty i zioła na bazie dziurawca i nagietka. Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby cierpiące na padaczkę, łuszczycę, bielactwo, a także kobiety w ciąży. W zależności od części ciała, za zabieg laserowego usunięcia owłosienia zapłacimy od 500 do 1000zł.

Mikrodermabrazja

Zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka, więc jest rodzajem peelingu. Wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, które posiadają odpowiedni sprzęt. W zabiegu używa się mikrokryształków glinu lub korundu, a także głowicy diamentowej, za pomocą których można skutecznie zredukować różnego rodzaju niedoskonałości skóry, usunąć przebarwienia oraz skutki trądziku, spłycić zmarszczki, a także zniwelować blizny oraz zwężyć pory.

Zabieg mikrodermabrazji zalecany jest osobom, które borykają się takimi problemami skórnymi jak rozszerzone pory, wypryski, blizny i zmarszczki, a także przebarwienia. Dermabrazja nie jest zalecana osobom ze stanami zapalnymi skóry, znamionami czy stosującymi leki przeciwzakrzepowe.

Za jeden zabieg zapłacimy ok. 100-200zł, natomiast pełna sesja zwykle obejmuje około 6 zabiegów.

Zabieg antycelulitowy

Kolejny zabieg, który cieszy się popularnością na wiosnę i przed sezonem letnim, polega na profesjonalnym zwalczaniu tzw. pomarańczowej skórki, która dotyka ud, brzucha, pośladków oraz ramion tworząc nieestetyczne marszczenie. Najczęściej korzysta się z zabiegu endermologii, który polega na tym, że skóra zasysana jest między specjalne rolki, które następnie głęboko masują tkankę, rozbijając komórki tłuszczowe i przy okazji ujędrniają skórę, pobudzają ją do produkcji kolagenu, a także usprawniają krążenie limfy i krwi. Zabieg endermologii nie należy jednak do tanich. Za jedną sesję zapłacimy około 300zł, natomiast w celu uzyskania zadowalającego efektu należy odbyć od 10 do 15 takich sesji.

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę mają na celu pomóc nam usunąć wszelkie niedoskonałości naszej skóry, przywrócić jej zdrowy i pełen blasku wygląd. Dla wielu osób taki wydatek może znacznie przekraczać możliwości finansowe. Warto wówczas zastanowić się, czy nie mamy odłożonych oszczędności, które pozwolą nam opłacić zabieg i dzięki temu cieszyć się idealną skórą bez kompleksów. Pomocna może być także pożyczka online, którą możemy wygodnie wziąć przez internet i zwrócić w korzystnym dla nas momencie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

przygotowanie do depilacji laserowej

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa, inaczej nazywa epilacją laserową, to zabieg kosmetyczny mający na celu trwałe pozbycie się …