kobieta u kosmetyczki zabieg kosmetyczny
Zabiegi kosmetyczne na wiosnę mają na celu pomóc nam usunąć wszelkie niedoskonałości naszej skóry, przywrócić jej zdrowy i pełen blasku wygląd | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zabiegi kosmetyczne – w jakie warto inwestować?

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy z większą uwagą pielęgnować nasze ciało, przygotowując je na powitanie wiosny, a później lata. Oznacza to więcej zabiegów, które mają na celu wygładzić skórę, przywrócić jej jędrność, nawilżyć i usunąć ewentualne uszkodzenia skóry czy jej niedoskonałości. Jakie profesjonalne zabiegi mogą nam w tym pomóc?

Laserowa depilacja

Ten zabieg cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, jednak coraz więcej mężczyzn decyduje się na tę formę pozbywania się zbędnego owłosienia. Laserową depilację wykonuje się w kilku sesjach, więc nie liczmy na to, że podczas jednej wizyty pozbędziemy się włosków z danej partii ciała. Liczba sesji zależy od powierzchni, która objęta ma być depilacją. Zabieg ten pozwala całkowicie pozbyć się owłosienia na długi czas, a włoski, które odrastają, są dużo słabsze. Decydując się na ten zabieg warto jednak pamiętać o kilku wymogach, do których musimy dostosować się przed wizytą w gabinecie. Przez miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z solarium oraz opalania na słońcu, nie stosować kremów depilujących, a także maści zawierających witaminę A, C, retinol czy kwasy owoców. Należy wykluczyć z diety herbaty i zioła na bazie dziurawca i nagietka. Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby cierpiące na padaczkę, łuszczycę, bielactwo, a także kobiety w ciąży. W zależności od części ciała, za zabieg laserowego usunięcia owłosienia zapłacimy od 500 do 1000zł.

Mikrodermabrazja

Zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka, więc jest rodzajem peelingu. Wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, które posiadają odpowiedni sprzęt. W zabiegu używa się mikrokryształków glinu lub korundu, a także głowicy diamentowej, za pomocą których można skutecznie zredukować różnego rodzaju niedoskonałości skóry, usunąć przebarwienia oraz skutki trądziku, spłycić zmarszczki, a także zniwelować blizny oraz zwężyć pory.

Zabieg mikrodermabrazji zalecany jest osobom, które borykają się takimi problemami skórnymi jak rozszerzone pory, wypryski, blizny i zmarszczki, a także przebarwienia. Dermabrazja nie jest zalecana osobom ze stanami zapalnymi skóry, znamionami czy stosującymi leki przeciwzakrzepowe.

Za jeden zabieg zapłacimy ok. 100-200zł, natomiast pełna sesja zwykle obejmuje około 6 zabiegów.

Zabieg antycelulitowy

Kolejny zabieg, który cieszy się popularnością na wiosnę i przed sezonem letnim, polega na profesjonalnym zwalczaniu tzw. pomarańczowej skórki, która dotyka ud, brzucha, pośladków oraz ramion tworząc nieestetyczne marszczenie. Najczęściej korzysta się z zabiegu endermologii, który polega na tym, że skóra zasysana jest między specjalne rolki, które następnie głęboko masują tkankę, rozbijając komórki tłuszczowe i przy okazji ujędrniają skórę, pobudzają ją do produkcji kolagenu, a także usprawniają krążenie limfy i krwi. Zabieg endermologii nie należy jednak do tanich. Za jedną sesję zapłacimy około 300zł, natomiast w celu uzyskania zadowalającego efektu należy odbyć od 10 do 15 takich sesji.

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę mają na celu pomóc nam usunąć wszelkie niedoskonałości naszej skóry, przywrócić jej zdrowy i pełen blasku wygląd. Dla wielu osób taki wydatek może znacznie przekraczać możliwości finansowe. Warto wówczas zastanowić się, czy nie mamy odłożonych oszczędności, które pozwolą nam opłacić zabieg i dzięki temu cieszyć się idealną skórą bez kompleksów. Pomocna może być także pożyczka online, którą możemy wygodnie wziąć przez internet i zwrócić w korzystnym dla nas momencie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

epilacja laserowa

Epilacja laserowa – podstawowe informacje o zabiegu

Gładka i miła w dotyku skóra to efekt, który chcemy utrzymywać na swoim ciele przez …