kobieta na czarno białym zdjęciu
Metoda, która daje efekty i doskonale pobudza skórę, polega na stosowaniu delikatnych kolistych ruchów, którymi powinno się masować ciało od dołu do góry | fot.: materiał partnera

Co daje szczotkowanie ciała na sucho?

Masaż szczotką, który prowadzi do usunięcia martwego naskórka, może być przeprowadzany na kilka sposobów. Wbrew pozorom nawet samodzielne przeprowadzony zabieg szczotkowania ciała może przynieść świetne efekty, więc nie trzeba od razu zapisywać się na zabiegi kosmetyczne. Warto również pamiętać, że przy tego typu masażu cała można odnieść wiele korzyści, bo szczotkowanie nie tylko usuwa martwy naskórek, ale też występuje poprawa krążenia krwi, zmniejszenie obrzęków i wiele innych rzeczy. Zanim więc przystąpisz do masażu ciała na sucho z wykorzystaniem szczotki, sprawdź, co warto wiedzieć na temat tej metody, aby uzyskać najlepsze efekty.

  1. Jak prawidłowo wykonać szczotkowanie ciała?
  2. Co daje masaż szczotką?
  3. Czy podczas masażu ciała dochodzi do usunięcia martwego naskórka?
  4. Techniki szczotkowania ciała

Szczotkowanie skóry nie wymaga żadnych specjalnych akcesoriów, a jednocześnie pozwala walczyć z cellulitem. Nic więc dziwnego, że wybierają je kobiety, które mają problem z cellulitem. Poniżej znajdziesz informacje, od czego szczotkowanie ciała na sucho zaczynamy i dlaczego mocne długie ruchy należy zamienić na koliste, co sprawi, że szczotkowanie na sucho nie podrażni ciała. Pamiętaj też, że przy tego typu praktykach należy zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę.

Jak prawidłowo wykonać szczotkowanie ciała?

Chociaż w internecie można znaleźć wiele informacji na temat zabiegów, dzięki którym można zadbać o naturalne piękno w domowym zaciszu, nie wszystkie pozwalają uzyskać oczekiwane efekty. Na szczęście, jeżeli będziesz regularnie szczotkować ciało, na pewno zauważysz wiele korzystnych efektów. Jest to idealne połączenie manualnego peelingu z tradycyjnym masażem. Nie dość, że dzięki temu wyeliminujesz uczucie napięcia mięśni, to przy okazji poprawisz krążenie krwi i usuniesz martwy naskórek z powierzchni skóry. Metoda, która daje efekty i doskonale pobudza skórę, polega na stosowaniu delikatnych kolistych ruchów, którymi powinno się masować ciało od dołu do góry. Niezależnie od tego, czy korzystasz z rękawicy, czy szczotki z naturalnego włosia, pamiętaj, aby nie dociskać ich za mocno, bo gładka skóra mogłaby wówczas zostać podrażniona. Niestety, wiele osób popełnia błąd i wychodzi z założenia, że ważniejsze niż relaks zwalczanie jest martwego naskórka i zbyt mocno wykonują masaż. Przez to skóra staje się podrażniona i trudno liczyć na dobre zalety szczotkowania. Kluczowe znaczenie ma również to, kiedy i jak długo wykonywać zabieg. Przy pierwszym szczotkowaniu można zacząć od kilku minut, aby docelowo dojść do maksymalnie dwudziestu. Zabieg można powtarzać co około drugi dzień. 

Co daje masaż szczotką?

Oprócz wielu wymienionych korzyści, do wykonywania masażu zgodnie z opisanymi zasadami powinny przekonać się również osoby, u których naturalne włosie często wrasta, co powoduje stany zapalne skóry. Przy regularnym praktykowaniu szczotkowaniu ciała problem wrastających włosków można w dużym stopniu ograniczyć. Jak widać, jest wiele korzyści, które przemawiają za tym, aby rozważyć zakup szczotki i zacząć regularnie masować ciało długimi ruchami. Można dzięki temu ograniczyć powstawanie rozstępów, poprawić kondycję skóry, usprawnić przepływ limfy i dobrze wpłynąć na resztę ciała. Są jednak sytuacje, w których należy wstrzymać się z praktykowaniem techniki bez względu na to, ile ma trwać szczotkowanie. Chodzi przede wszystkim o miejsca, w których występują świeże blizny lub problemy zdrowotne typu żylaki i łuszczyca.  

Czy podczas masażu ciała dochodzi do usunięcia martwego naskórka?

Martwy naskórek, który zostaje naturalnie usunięty przy szczotkowaniu ciała na sucho, może początkowo wywołać zdziwienie, ponieważ zostaje na szczotce lub rękawicy, którą wykorzystuje się podczas masażu. Przypomina swoim wyglądem drobny osad. Jest to jednak jak najbardziej normalny i prawidłowy efekt, dlatego nie trzeba się tym przejmować. Warto natomiast zapewnić sobie dostęp do takich rzeczy jak produkty powiązane z masażem, które będzie można wykorzystać po zakończeniu całego procesu. Zakup kosmetyków pielęgnujących jest równie ważny, jak to, jaką szczotkę stosować do masażu i jakie ruchy powinny być wykonywane, aby uzyskać największą skuteczność i możliwość pozbycia się problemu wrastających włosków. Kosmetyki te stosuje się po całkowitym zakończeniu masażu i wzięciu prysznica lub kąpieli. Najlepiej sprawdzają się kremy oraz balsamy do pielęgnacji ciała. Powinny to być produkty o działaniu nawilżającym, dzięki czemu skóra będzie mogła się zregenerować, co nie tylko pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty, ale też przełoży się na duży komfort.

Techniki szczotkowania ciała

Wykonywanie kolistych ruchów to jedna z dwóch najpopularniejszych technik szczotkowania ciała. Drugą z nich jest masowanie podłużnymi ruchami. W każdej sytuacji pamiętaj, że nacisk nie może być zbyt duży, a cały proces należy prowadzić od dołu do góry. Takie podejścia sprawdza się również przy innych zabiegach charakterystycznych dla krajów dalekiego wschodu i zazwyczaj przynosi doskonałe efekty.

Materiał partnera

Sprawdź także

body wrap

Body wrapping Vialise – kosmetyki, na które musisz zwrócić uwagę

Body wrapping – kosmetyki i folia spożywcza to główne elementy tej metody. Dzięki body wrap …