Krem na cellulit, może być bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. Warto jednak przestrzegać zasad jego stosowania, tak aby zapewnił nam maksymalną skuteczność | fot.: stock.adobe.com

Krem na cellulit SINIAL – pozbądź się cellulitu!

Krem na cellulit to kosmetyk, który ma w swojej łazience większość kobiet. Jeśli wybrany przez nas produkt ma do zaoferowania skuteczny skład, to – pod warunkiem, że będziemy go systematycznie stosować – zobaczymy efekty już po kilku tygodniach. Tylko jak znaleźć krem na cellulit, który rzeczywiście działa i pomoże spełnić marzenia o gładkiej skórze bez cellulitu? Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup.

 

Naturalny krem na cellulit, a konwencjonalny kosmetyk – porównanie
  Naturalny krem na cellulit (na przykładzie Sinial) Konwencjonalny krem na cellulit
Składniki aktywne Stanowią większość składu, nadają kosmetykowi różne właściwości. Są okrojone do minimum, większą część kremu zajmują substancje pomocnicze.
Składniki dodatkowe Brak parabenów, silikonów, PEG-ów, EDTA, sztucznych substancji zapachowych i barwników. Mogą występować składniki chemiczne o niekorzystnym działaniu na skórę.
Tolerancja kosmetyku Krem jest dobrze tolerowany przez skórę, może być nawet stosowany przez osoby z wrażliwą cerą. Ze względu na obecne w kremie składniki chemiczne, może wywołać podrażnienie oraz przesuszenie każdej skóry.
Wpływ na środowisko Produkcja kremu nie wiąże się ze skażeniem środowiska.  Jako kosmetyk naturalny, podlega restrykcyjnym normom i nie może być testowany na zwierzętach. Podczas jego produkcji powstają toksyczne odpady. Mimo zakazu testowania na zwierzętach w krajach UE, masowo produkowane kosmetyki mogą przechodzić takie testy w krajach, gdzie nie jest to zabronione.
Termin ważności Krótszy (ok. 12 miesięcy) – ze względu na zastosowanie naturalnego konserwantu. Dłuższy (2-3 lata) – zawiera mocne, chemiczne konserwanty.

 

Krem na cellulit: jak go stosować, żeby był skuteczny?

Krem na cellulit, może być bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. Warto jednak przestrzegać zasad jego stosowania, tak aby zapewnił nam maksymalną skuteczność.

  • Po pierwsze, trzeba pamiętać o jego regularnym stosowaniu. Nie wystarczy używanie kosmetyku raz na kilka dni, aby uzyskać zauważalne rezultaty. Krem na cellulit należy stosować dwa razy w ciągu dnia, rano i wieczorem.
  • Warto też zapewnić sobie jak najlepsze wchłanianie preparatu. W tym celu najpierw weź prysznic lub kąpiel. To rozgrzeje Twoją skórę, otworzy jej pory i sprawi, że składniki aktywne zawarte w balsamie antycellulitowym dotrą głębiej. Przed aplikacją oklep energicznie skórę w miejscach występowania cellulitu – pobudzisz krążenie. Następnie nałóż balsam w kierunku od kolan w górę. Masuj skórę, wykonując okrężne ruchy, aż do całkowitego wchłonięcia się preparatu.
  • Istnieje jeszcze jeden sposób na poprawę wnikania balsamów antycellulitowych. To regularny peeling całego ciała. Gdy złuszczysz martwe komórki naskórka, kosmetyk nie będzie musiał się przez nie przedzierać i po prostu dotrze głębiej. Robiąc gruboziarnisty peeling zapewnisz jednocześnie masaż swojej skórze.

Na co zwrócić uwagę, kupując krem antycellulitowy?

Pamiętaj, że podstawą efektywnego działania balsamów na cellulit jest ich skład, dlatego zawsze czytaj listę składników, zanim zdecydujesz się na zakup kosmetyku. Jakich składników warto szukać w preparatach na cellulit? Sprawdź poniższą listę:

  • kofeina – skutecznie pomaga zwalczać wszystkie przyczyny cellulitu. Wspiera proces lipolizy, zapobiega ponownemu odkładaniu się tłuszczu. Zapewnia efekt ujędrnienia skóry, pobudza mikrokrążenie. Pozwala też usunąć nadmiar wody oraz toksyny z tkanek,
  • guarana to roślina pnąca, pochodząca z Ameryki Południowej, której substancją czynną jest kofeina. Cierniopląt (bo tak inaczej nazywa się to pnącze) zawiera dwa razy więcej kofeiny, niż ziarna kawy. Najlepiej, gdy krem na cellulit zawiera zarówno kofeinę z guarany, jak i tę z Takie połączenie zapewnia intensywniejsze i dłuższe aktywne działanie wyszczuplające i antycellulitowe,
guarana
fot.: materiał partnera zewnętrznego
  • bluszcz pospolity – jest nie do przecenienia, jeżeli chodzi o działanie antycellulitowe. Przyspiesza lipolizę, działa detoksykująco, pomaga ujędrnić skórę, wzmacnia naczynka i stymuluje mikrokrążenie. To jednak nie wszystko! Zawartość ekstraktu z bluszczu w balsamie antycellulitowym poprawia wchłanianie pozostałych składników preparatu,
  • bylica boże drzewko – pomaga w redukcji komórek tłuszczowych. Działa również wzmacniająco i tonizująco na skórę,
bylica
fot.: materiał partnera zewnętrznego
  • ruszczyk kolczasty – uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne,
  • algi morskie zawierają mnóstwo składników aktywnych o działaniu odżywczym i nawilżającym. Ponadto pomagają usuwać toksyny z tkanek, jak również wzmacniają naczynka,
algi
fot.: materiał partnera zewnętrznego
  • kasztanowiec często stosowany w preparatach redukujących uczucie ciężkości nóg. Ekstrakt z kasztanowca zastosowany w balsamie na cellulit pozwala zmniejszyć obrzęk skóry a także korzystnie wpływa na mikrokrążenie oraz usuwanie toksyn i nadmiaru wody z organizmu,
kasztanowiec
fot.: materiał partnera zewnętrznego
  • rutyna jest znana głównie ze swych właściwości przeciwzapalnych. Oprócz tego wzmacnia i poprawia szczelność naczynek,
  • kwas askorbinowy jest skuteczny w walce z wolnymi rodnikami, dzięki czemu działa przeciwstarzeniowo a także pomaga ujędrnić skórę.

Jest jeszcze druga strona medalu, mianowicie są substancje, które mogą zaszkodzić naszej skórze. Jakich składników unikać? Warto zwrócić uwagę, czy kosmetyk, który chcesz zacząć stosować, ma naturalny skład. Powinien być bogaty w składniki aktywne pod postacią ekstraktów oraz wyciągów roślinnych. Wszystkie zastosowane substancje dodatkowe muszą być pochodzenia naturalnego. Sztuczne substancje zapachowe, barwniki, PEG-i, silikony i parabeny omijaj natomiast szerokim łukiem. Mogą zaszkodzić Twojej skórze, np. wywołując podrażnienia. Nie ma sensu nakładać na skórę żadnych niepotrzebnych substancji, zwłaszcza, gdy i tak już toczysz ciężką walkę ze zbędnym tłuszczem i toksynami.

Krem na cellulit Sinial – nasza propozycja kremu na pomarańczową skórkę

Zamieniłam swój dotychczasowy krem na Sinial, kiedy bardziej zagłębiłam się w składy kosmetyków. Od razu odczułam różnicę, skóra odżyła i stała się dobrze nawilżona. Najbardziej się cieszę oczywiście z jego działania na cellulit, który wyraźnie się zmniejsza! – Anna.

Szukasz balsamu antycellulitowego, który przyspiesza proces lipolizy, przeciwdziała ponownemu odkładaniu się tłuszczu, ujędrnia skórę, pomaga usunąć toksyny i nadmiar wody, a także stymuluje prawidłowe krążenie krwi i wzmacnia naczynka? Niełatwo znaleźć krem na cellulit, który posiada tak szerokie właściwości, a do tego ma bogaty (a przy tym naturalny i w pełni bezpieczny dla skóry!) skład. Wypróbuj krem na cellulit Sinial. Zawiera on wszystkie niezbędne składniki, do zredukowania skórki pomarańczowej, poprawienia poziomu odżywienia oraz elastyczności Twojej skóry.

Stosuję Sinial codziennie od ponad miesiąca, przez ten czas zauważyłam ogromną poprawę stanu skóry. Mój cellulit na udach nie jest już tak widoczny, a skóra ładnie się ujędrniła – Marta

sinial testerzy
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zabiegi na cellulit – uzupełnienie stosowania kremów

Nowoczesne kremy na cellulit z naturalnym, bogatym składem zapewniają dużą skuteczność, jednakże najlepsze efekty daje stosowanie ich  na skórze z cellulitem w pierwszej lub drugiej fazie. Gdy mamy bardziej zaawansowaną skórkę pomarańczową, konieczne może okazać się wykonanie zabiegów z dziedziny kosmetologii, po to, aby przyspieszyć proces redukcji cellulitu.

Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów można wymienić takie jak: Endermologia LPG, Venus Legacy, Maximus, Karboksyterapia Reology 2.

Endermologia LPG jest zabiegiem bardzo skutecznym a jednocześnie w pełni bezpiecznym dla pacjentki, dzięki wykorzystaniu specjalnego kombinezonu chroniącego skórę. Nowoczesna głowica urządzenia pozwala na zassanie fałdy tłuszczu do wewnątrz i wykonanie wyszczuplającego masażu podciśnieniowego. Zabieg świetnie się sprawdza do redukcji cellulitu, ale także gdy chcemy pozbyć się trudnego do usunięcia tłuszczu, w takich miejscach na ciele jak na przykład tzw. boczki, czy bryczesy – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

masal ochotny kosmetologVenus Legacy doskonale sprawdzi się do modelowania sylwetki, redukcji cellulitu i konturowania ciała. Sekret skuteczności zabiegu tkwi w działaniu fal radiowych zapewniających podniesienie temperatury w tkankach. To nasila proces lipolizy i prowadzi do rozbicia a następnie usunięcia komórek tłuszczowych. Zabieg stymuluje też syntezę kolagenu, w efekcie zapewniając bardziej gęstą i jędrną skórę – dodaje Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Maximus to zabieg, podczas którego temperatura w obszarze działania urządzenia zostaje poniesiona do 60 stopni, a praca mięśni aktywowana. Powoduje to upłynnienie tkanki tłuszczowej a dzięki większej efektywności mięśni, jest ona wypychana do góry i łatwiej usuwana z organizmu.

Ćwiczenia na cellulit

Jak najlepiej podtrzymać efekty zabiegów na cellulit i sprawić, żeby krem na cellulit zapewniał jeszcze lepsze rezultaty? Regularnie wykonuj ćwiczenia na cellulit i mniej pewność wygranej w walce z pomarańczową skórką! Godna polecenia jest każda forma aktywności fizycznej, angażująca partie ciała, na których występują charakterystyczne grudki. Najczęściej są to nogi, więc np. jazda na rowerze sprawdzi się idealnie. Wolisz krótszy, ale bardziej intensywny trening? Rób klasyczne przysiady. Zacznij od kilkudziesięciu (20 – 50 w zależności od tego, w jak dobrej kondycji jesteś). Na początek wykonuj je w seriach po 10, robiąc sobie kilkanaście sekund przerwy pomiędzy poszczególnymi dziesiątkami. Z czasem poczujesz, że możesz wykonać więcej powtórzeń w jednej serii. Z każdym dniem ćwiczeń wykonuj o 10 przysiadów więcej, aż dojdziesz do dwustu. Dzięki temu będziesz stopniowo podnosić poziom trudności swoim mięśniom pośladków i ud. Nie zapominaj też o dawaniu im czasu na odpoczynek i regenerację. Raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu zrób sobie dzień bez ćwiczeń.

Podsumowanie

Skuteczny krem na cellulit to podstawa walki z tą dolegliwością. Używaj go systematycznie, jednocześnie wspomagając jego działanie regularnymi ćwiczeniami oraz zdrową dietą. Przekonasz się, że warto było zainwestować swój czas w stosowanie wysokiej jakości, naturalnego kosmetyku jak np. serum antycellulitowe Sinial.

sinial
fot.: materiał partnera zewnętrznego

FAQ

  1. Jaki krem na cellulit sprawdzi się najlepiej w likwidowaniu pomarańczowej skórki?

Krem na cellulit, który obfituje w skuteczne składniki aktywne i jest wolny od niebezpiecznych dodatków chemicznych. Powinien działać na podłoże cellulitu, czyli przerośniętą tkankę tłuszczową, problemy z mikrokrążeniem oraz zatrzymywanie toksyn. Kremem, który wykazuje takie działanie jest np. Sinial.

  1. Dlaczego warto wybrać krem na cellulit z naturalnymi składnikami, np. Sinial?

Takie kremy na cellulit są bezpieczniejsze dla skóry i środowiska oraz nie zawierają toksycznych dodatków, jak sztuczne substancje zapachowe, barwniki, PEG-i, silikony i parabeny.

 

  1. Jakie składniki powinien zawierać skuteczny krem na cellulit?

Składniki pobudzające lipolizę i hamujące magazynowanie tłuszczu w komórkach, ujędrniające, regulujące mikrokrążenie, wzmacniające naczynka krwionośne. Idealnie, jeśli krem na cellulit zawiera również składniki nawilżające i regenerujące skórę – nie ma wtedy potrzeby sięgania po dodatkowy kosmetyk.

 

  1. O czym należy pamiętać przy stosowaniu kremu na cellulit, jeśli chcemy mieć pozytywne efekty?

Krem na cellulit musimy stosować regularnie, jeśli chcemy doczekać się widocznych efektów. Odpowiednia częstotliwość to nakładanie kremu dwa razy w ciągu dnia. Aby jeszcze poprawić efektywność działania kosmetyku, zadbajmy o jego lepsze wchłanianie. Możemy zwiększyć przyswajalność kremu, stosując go po kąpieli lub prysznicu, oklepując i masując skórę przy aplikacji kremu i regularnie pozbywając się warstwy martwego naskórka

 

  1. Kremy na cellulit to nie jedyny sposób na redukcję cellulitu, co jeszcze pomoże pozbyć się tej przypadłości?

Ćwiczenia fizyczne z uwzględnieniem partii ciała objętych cellulitem oraz zdrowa dieta. Przy bardziej zaawansowanym cellulicie warto sięgnąć po specjalistyczne zabiegi, np. Endermologia LPG, Venus Legacy, Maximus, Karboksyterapia Reology 2.

Bibliografia

  • Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Urban & Partner, 2010
  • Czerpak R., Jabłońska-Trypuć A., Roślinne surowce kosmetyczne, MedPharm Polska, 2018
  • Martini M-C., Placek, W. (red. nauk.), Kosmetologia i farmakologia skóry, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2014
  • Mommert-Jauch P., Zdrowe nogi, zdrowe stopy. Jak to osiągnąć, Interspar Oficyna Wydawnicza, 2009
  • Weiss T., Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, KDC, 2009
Materiał partnera zewnętrznego


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /home/users/kreatywna/public_html/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/users/kreatywna/public_html/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Sprawdź także

minimalistyczna pielęgnacja skóry

Minimalizm w pielęgnacji

Popularna od kilkunastu lat moda na minimalizm, szturmem wdarła się także do naszych łazienek. O …