Pewna siebie kobieta
Zadbane i wypielęgnowane ciało to podstawa, dlatego teraz zadbaj o modny ubiór oraz dodatki tworzące indywidualny styl | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Czuj się pewnie w każdej sytuacji!

Jaki jest klucz do pewności siebie? Sposobów, aby uwierzyć we własne możliwości, jest wiele, ale warto zacząć od podstaw – odpowiednia higiena i pielęgnacja ciała, schludny ubiór, zadbane paznokcie to konieczność. Jak zadbać o siebie, aby czuć się pewnie w każdej sytuacji?

Psycholodzy i terapeuci znają wiele metod na umocnienie pewności siebie, ale są prostsze i tańsze sposoby niż terapia. Przede wszystkim zadbaj o podstawy, czyli właściwą higienę oraz pielęgnację ciała, gdyż zadbany wygląd w dużym stopniu wpływa też na to, jak się czujesz. Poniżej więcej szczegółów.

Higiena i pielęgnacja to podstawa

Na pewność siebie zdecydowanie wpływa nasz zapach – warto codziennie stosować dobry kosmetyk – np. Rexona, Dove, Garnier. Dezodorant w kulce, sztyfcie, kremie lub spreju zapewni ochronę przed potem przez wiele godzin – nawet 48 lub 72. Wybierz preparat gwarantujący maksymalną efektywność i poczucie suchości, ochronę podczas upałów, aktywności i stresu, skutecznie zmniejszający aktywność gruczołów potowych.

Skutecznie walcz z potem

Mokre plamy pod pachami wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i tworzą krępujące sytuacje. Pocenie się w dużym stopniu odbiera pewność siebie, wywołuje dyskomfort i konieczność odświeżenia i zmiany odzieży, na co nie zawsze można sobie pozwolić.

Wiele kosmetyków – np. Garnier, dezodorant w kulce lub spreju – nie tylko chroni przed potem, ale też ma delikatny pielęgnacyjny zapach. To świetny sposób na walkę z problemem nadmiernej potliwości. Specjalna formuła, wzbogacona o olejek herbaciany, nie pozwala bakteriom się rozmnażać, neutralizuje nieprzyjemny zapach i eliminuje pojawianie się plam na ubraniu.

Zadbaj o swój styl

Wygląd zewnętrzny dodaje pewności siebie, gdyż czujesz się dobrze sama ze sobą. Zadbane i wypielęgnowane ciało to podstawa, dlatego teraz zadbaj o modny ubiór oraz dodatki tworzące indywidualny styl. Po prysznicu użyj Fa, Nivea czy Garnier – dezodorant w kulce czy sztyfcie zapewni ochronę przed potem – a następnie wody perfumowanej. Teraz wybierz stylizację na daną okazję.

Ubiór musi współgrać z zachowaniem, które także powinno być z klasą i eleganckie, a łatwiej wzbudzi w innych sympatię, zaufanie i przychylność. Zyskaj też większą świadomość swojego ciała – gesty i mimikę można kontrolować. Ćwicz regularnie, a twoje zachowanie i sposób bycia staną się naturalne.

Skup się na swoich mocnych stronach

Na pewność siebie w dużym stopniu wpływa pozytywne myślenie – skup się przede wszystkim na swoich mocnych stronach. Zrób listę zalet, myśl o tym, w czym jesteś dobra, a także zracjonalizuj swoje lęki. Znajomość i świadomość mocnych stron czyni nas pewnymi swoich możliwości i pozwala zbudować własny wizerunek jako osoby twardo stąpającej po ziemi, znającej swoją wartość, godnej zaufania, z odpowiednimi kompetencjami. Wiara we własne przekonania zdecydowanie ułatwia odnoszenie sukcesów i sprawi, że przestaniesz bać się nowych wyzwań.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meso serum

Koncentracja wyjątkowych składników aktywnych w codziennej pielęgnacji z serum od mesoestetic®

Pielęgnuje skórę, kiedy śpisz, a przy regularnym stosowaniu przynosi efekty, jakie kiedyś można było osiągnąć …