hifu lifting bez skalpela
Hifu to metoda, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Wytworzone fale powodują ruchy komórek w tkankach, co powoduje ich rozgrzewanie i niewielkie “poparzenia” wewnątrz skóry | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czym jest Hifu?

Medycyna estetyczna w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Każdego roku pojawiają się nowe, skuteczne i mało inwazyjne metody, które przynoszą długotrwały i widoczny efekt, a starsze, wieloletnie metody ulegają stałym zmianom i ewolucji. Jedną z takich metod jest Hifu (ang. High intensity focused ultrasound), która jest skutecznie wykorzystywana w terapii anti-aging. Jej pierwszym i głównym zastosowaniem było leczenie nowotworów, a obecnie sprawdza się ona jako sposób na ujędrnianie skóry. Dowiedz się czym jest Hifu.

Hifu — definicja

Hifu to metoda, która wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Wytworzone fale powodują ruchy komórek w tkankach, co powoduje ich rozgrzewanie i niewielkie “poparzenia” wewnątrz skóry. Wewnętrzne kontrolowane uszkodzenia prowadzą do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, co pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Warto zaznaczyć, że zabieg Hifu nie pozostawia trwałych śladów na zewnątrz skóry.

Przebieg zabiegu Hifu

Do zabiegu Hifu wykorzystywane jest urządzenie emitujące ultradźwięki. Głębokość docierania fal jest dobierana na podstawie obszaru ciała, na którym urządzenie będzie wykorzystywane. Przed zabiegiem zalecane jest posmarowanie skóry żelem, który poprawia komfort przeprowadzania zabiegu.

Zabieg Hifu jest bezbolesny, jednak wrażliwe osoby mogą odczuwać niewielki dyskomfort podczas niego — porównywalny do delikatnych ukłuć. Wykorzystanie tego rodzaju zabiegu najczęściej znajduje zastosowanie w poprawianiu jędrności skóry twarzy, jednak ta metoda charakteryzuje się wysoką uniwersalnością i możliwością wykorzystania w każdej sytuacji.

Po zabiegu na powierzchni skóry może, choć nie musi pojawić się niewielkie zaczerwienienie, które ustąpi samoistnie po kilku godzinach. Zaletą tej metody jest brak okresu rekonwalescencji — bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu metodą Hifu można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Hifu — dlaczego warto?

Zaletą Hifu jako zabiegu jest znikoma inwazyjność. Mimo swojej charakterystyki zabieg ten nie jest bolesny, a także nie powoduje komplikacji w życiu codziennym. Efekty uzyskiwane dzięki metodzie Hifu pojawią się do razu, jednak na ostateczny efekt należy odczekać nawet kilka miesięcy — tyle trwa okres pełnej regeneracji skóry po zabiegu.

Osoby, które decydują się na zabieg HIFU, mogą liczyć na:

  • Poprawę gęstości skóry,
  • Zmniejszenie widoczności porów,
  • Zmniejszenie widoczności zmarszczek, a nawet całkowita ich redukcja,
  • Poprawę jędrności skóry — wiotkość skóry zostaje zredukowana,
  • Poprawę kształtu konturu twarzy.

Hifu to zabieg wykluczający konieczność poprawy swojej urody drogą chirurgiczną. Efekty po zabiegu mogą utrzymywać się nawet przez dwa lata — w zależności od stylu życia pacjenta i jego indywidualnych predyspozycji.

Kto nie powinien korzystać z Hifu?

Lista przeciwwskazań do skorzystania z Hifu jest bardzo krótka, co świadczy o wysokim bezpieczeństwie stosowania tej metody. Hifu nie może być wykorzystywane przez:

  • Kobiety w ciąży,
  • Osoby po udarach mózgu,
  • Osoby zmagające się z chorobami serca,
  • Osoby mające stany zapalne lub kwas hialuronowy w miejscach, które chciałyby poprawić metodą Hifu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

popularne zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Każdy z nas się starzeje i nikt nie jest w stanie uniknąć tego procesu. Z …