campanula
Kolor nawiązuje do powszechnie występującego w regionie kwiatu o nazwie dzwonek campanula | fot.: stock.adobe.com

Banwol – mało znana atrakcja turystyczna

Korea Południowa jest krajem, który nie został jeszcze w pełni odkryty przez polskich turystów. Jest to zrozumiałe ze względu na duże odległości i wysokie koszty dojazdu. Warto jednak poznać jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych tego państwa. Kto wie, może będzie nam dane ją zobaczyć? Zapraszamy na wyspę Banwol!

Z czego słynie wyspa Banwol?

Wspomniana wysepka ze wsią o tej samej nazwie leży u zachodniego wybrzeża prowincji Jeolla Południowa, która jest najdalej wysuniętą na południe jednostką administracyjną części kontynentalnej kraju. Banwol stał się rozpoznawalną atrakcją turystyczną dopiero niedawno. W 2018 roku przeprowadzono rewitalizację miejscowości, w której ramach dachy czterystu domów pomalowano na fioletowo. W ten sposób upiększono również most prowadzący na wyspę, pobocza dróg i pojazdy komunikacji publicznej. Co więcej, w okolicy zasadzono lawendę na areale wynoszącym ponad 20 tys. m2. Kolor nawiązuje do powszechnie występującego w regionie kwiatu o nazwie dzwonek campanula.

Sekret popularności wyspy

Mieszkańcom Banwol przyszło czekać do 2020 r., zanim metamorfoza ich wyspy zyskała szerszą rozpoznawalność. Wtedy miejscowość została odwiedzona przez około pół miliona turystów! Znaczną rolę w wypromowaniu Banwol odegrały media społecznościowe, a przede wszystkim Instagram. Wyspa stała się popularnym miejscem wśród lokalnych influencerów, którzy przyjeżdżali tu robić sobie zdjęcia zamieszczane później na portalu. Dzięki tym fotografiom Banwol zyskał na rozpoznawalności, a jego sława dotarła do internautów pochodzących z innych stron świata. O wyjątkowości miejsca w lutym 2021 roku pisała nawet popularna amerykańska informacyjna stacja telewizyjna CNN.

Przepiękne położenie

Wyspa Banwol na zdjęciach przypomina miejsca znane nam z bajek. Wszechobecny fioletowy kolor przepięknie komponuje się z żywą zielenią okolicznej roślinności oraz błękitem czystych wód morskich. Jedną z największych atrakcji okolicy jest Fioletowy Most, który zapewnia pieszym dojście na wyspę. Banwol jest częścią archipelagu, do którego najlepiej dotrzeć promem, płynąc z miasta Mokpo. Okoliczne wysepki wchodzą w skład regionu o nazwie Sinan, na który składa się więcej niż osiemset wysp, z czego ponad sto jest zamieszkałych. Piękno lokalnego krajobrazu zabiera dech w piersiach. Jest to jeden z najbardziej urokliwych a zarazem najsłabiej spenetrowanych przez turystów zakątków Korei Południowej.

Pakuj się i jedź!

Opisywana wysepka ma szansę stać się w przyszłości ważnym centrum turystycznym Korei. Pomysł przemalowania całej miejscowości na jeden kolor jest wyjątkowy w skali światowej i nadaje Banwol niepowtarzalnego charakteru. Do niezwykłego wyglądu miasteczka należy dodać piękne okoliczności przyrody – bujną dziką roślinność oraz rozległy archipelag wysepek rozrzuconych wśród czystych wód Morza Żółtego. Warto zatem tam pojechać, by przenieść się do zupełnie wyjątkowego zakątka świata, oderwanego od wielkich metropolii czy ośrodków turystycznych. Ewentualnie, możemy tam zrobić ładne zdjęcie na Instagrama!

PMA

Sprawdź także

Fifth Avenue, Nowy Jork, USA

Zakupy na świecie: Najlepsze miejscówki dla miłośników mody

Dla wielu podróżników, zakupy są integralną częścią odkrywania nowych miejsc. Od luksusowych domów mody po …