depilacja kobiet
W związku z rosnącą popularnością depilacji laserowej pojawia się wiele dyskusji i pytań na temat, tego która metoda depilacji jest najwłaściwsza | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja w domu i w salonie – którą wybrać?

Zabiegi usuwania niechcianego owłosienia to temat aktualny nie tylko latem. Okres zimowy jest idealnym czasem, w którym możemy zadbać o stan naszej skóry oraz jej gładkość. W związku z rosnącą popularnością depilacji laserowej pojawia się wiele dyskusji i pytań na temat, tego która metoda depilacji jest najwłaściwsza dla mnie?  Czy postawić na tradycyjne metody wykonywane zarówno w domu jak i w salonie, czy może spróbować nowoczesnych zabiegów za pomocą depilatora laserowego. Metoda ta jest dość innowacyjna, a jak wiadomo wszelkie nowości początkowo wzbudzają delikatny lęk. 

Jak usunąć niechciane włoski na stałe?

Nieważne czy depilacja została wykonana w salonie czy w domowym zaciszu włosy mogą mieć różną zdolność do regeneracji. Po latach mogą pojawić się nowe mieszki włosowe, co prawda bardzo słabe, ale jednak. Metoda laserowa może być też stosowana u mężczyzn. Nie podrażnia ona bowiem skóry, tak jak to czynią golarki, maszynki i depilatory. Bez problemu panowie mogą za pomocą lasera depilować całe ciało lub te jego partie, które zapragną. Wielu modeli decyduje się na tę opcję, ułatwia im ona bowiem pracę i życie.

Co z okolicami bikini?

Skóra bezpośrednich okolic intymnych może być zbyt delikatna na taki zabieg, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by depilować bezpośrednie okolice bikini. Jak już było wspominane ostrza maszynek i depilatory podrażniają skórę, a depilator laserowy zwłaszcza te z wbudowaną możliwością zmiany ustawień natężenia światła, są znacznie bardziej delikatne i nie pozostawiają żadnych podrażnień nawet na delikatnej skórze okolic bikini. Depilator laserowy skutecznie poradzi sobie również z wszelkim owłosieniem twarzy. Wąsiki czy niechciane włoski na podbródku nie stanową dla niego wielkiego wyzwania. Można nawet rzec że są  idealnym materiałem do depilacji.

Zabieg jest bezpieczny i co najważniejsze całkowicie trwały. W przeciwieństwie do maszynek czy wosku nie podrażnia skóry twarzy i jest bardzo dokładny. Oczywiście trzeba pamiętać, że laser nie może być stosowany gdy kontrast między skórą a włosem jest zbyt mały. W takim przypadku nie ma co liczyć by  depilacja się powiodła. Laser niszczy mieszki włosowe za pomocą wiązki światła o określonej długości fali nijako wabionej przez ciemny odcień włosa. Przyciągane przez melaninę zawartą we włosie wnika ona w jego strukturę i niszczy gniazdo. Dzięki temu przestają rosnąć a z czasem wypadają. Im ciemniejsze włosy tym łatwiej przyciągną wiązkę światła. Dlatego kontrast między kolorem skóry a włosem powinien być jak największy. Najlepszymi kandydatami są zatem osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Jeśli zamierzasz skorzystać z nowoczesnych metod depilacji, wybieraj tylko specjalistyczne usuwanie owłosienia laserem Warszawa – Depilacja.pl. Skuteczność zabiegu zależy bowiem od rodzaju zastosowanego lasera.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

SEZON NA DEPILACJĘ LASEROWĄ. PRZEDSTAWIAMY FAKTY, OBALAMY MITY!

Idealnie gładka skóra, bez niepożądanego owłosienia, to marzenie chyba każdej kobiety. A w szczególności tych, …