depilacja kobiet
W związku z rosnącą popularnością depilacji laserowej pojawia się wiele dyskusji i pytań na temat, tego która metoda depilacji jest najwłaściwsza | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja w domu i w salonie – którą wybrać?

Zabiegi usuwania niechcianego owłosienia to temat aktualny nie tylko latem. Okres zimowy jest idealnym czasem, w którym możemy zadbać o stan naszej skóry oraz jej gładkość. W związku z rosnącą popularnością depilacji laserowej pojawia się wiele dyskusji i pytań na temat, tego która metoda depilacji jest najwłaściwsza dla mnie?  Czy postawić na tradycyjne metody wykonywane zarówno w domu jak i w salonie, czy może spróbować nowoczesnych zabiegów za pomocą depilatora laserowego. Metoda ta jest dość innowacyjna, a jak wiadomo wszelkie nowości początkowo wzbudzają delikatny lęk. 

Jak usunąć niechciane włoski na stałe?

Nieważne czy depilacja została wykonana w salonie czy w domowym zaciszu włosy mogą mieć różną zdolność do regeneracji. Po latach mogą pojawić się nowe mieszki włosowe, co prawda bardzo słabe, ale jednak. Metoda laserowa może być też stosowana u mężczyzn. Nie podrażnia ona bowiem skóry, tak jak to czynią golarki, maszynki i depilatory. Bez problemu panowie mogą za pomocą lasera depilować całe ciało lub te jego partie, które zapragną. Wielu modeli decyduje się na tę opcję, ułatwia im ona bowiem pracę i życie.

Co z okolicami bikini?

Skóra bezpośrednich okolic intymnych może być zbyt delikatna na taki zabieg, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by depilować bezpośrednie okolice bikini. Jak już było wspominane ostrza maszynek i depilatory podrażniają skórę, a depilator laserowy zwłaszcza te z wbudowaną możliwością zmiany ustawień natężenia światła, są znacznie bardziej delikatne i nie pozostawiają żadnych podrażnień nawet na delikatnej skórze okolic bikini. Depilator laserowy skutecznie poradzi sobie również z wszelkim owłosieniem twarzy. Wąsiki czy niechciane włoski na podbródku nie stanową dla niego wielkiego wyzwania. Można nawet rzec że są  idealnym materiałem do depilacji.

Zabieg jest bezpieczny i co najważniejsze całkowicie trwały. W przeciwieństwie do maszynek czy wosku nie podrażnia skóry twarzy i jest bardzo dokładny. Oczywiście trzeba pamiętać, że laser nie może być stosowany gdy kontrast między skórą a włosem jest zbyt mały. W takim przypadku nie ma co liczyć by  depilacja się powiodła. Laser niszczy mieszki włosowe za pomocą wiązki światła o określonej długości fali nijako wabionej przez ciemny odcień włosa. Przyciągane przez melaninę zawartą we włosie wnika ona w jego strukturę i niszczy gniazdo. Dzięki temu przestają rosnąć a z czasem wypadają. Im ciemniejsze włosy tym łatwiej przyciągną wiązkę światła. Dlatego kontrast między kolorem skóry a włosem powinien być jak największy. Najlepszymi kandydatami są zatem osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Jeśli zamierzasz skorzystać z nowoczesnych metod depilacji, wybieraj tylko specjalistyczne usuwanie owłosienia laserem Warszawa – Depilacja.pl. Skuteczność zabiegu zależy bowiem od rodzaju zastosowanego lasera.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta w ciąży depilacja

Czy depilacja laserowa może być stosowana w ciąży i podczas karmienia piersią?

Depilacja laserowa jest tematem, który budzi wiele wątpliwości i pytań u kobiet w ciąży oraz …