ginekologia estetyczna
Wskazaniem do laserowego obkurczania pochwy jest zespół rozluźnienia pochwy, czyli utrata optymalnego napięcia ścian tego narządu | fot.: materiał partnera

Ginekologia estetyczna – co warto o niej wiedzieć?

Z biegiem czasu wiek i zdarzenia, takie jak ciąża i poród, mogą wpływać na wewnętrzną i zewnętrzną strukturę pochwy, powodując zmiany zarówno w jej wyglądzie, jak i fizycznej reakcji na bodźce. Celem zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej jest poprawa wyglądu oraz funkcjonowania pochwy i warg sromowych – w wielu przypadkach oba cele realizowane są jednocześnie. Co warto wiedzieć o laserowej rewitalizacji miejsc intymnych?

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, która zajmuje się poprawą wyglądu sromu i pochwy. Stanowi połączenie chirurgii plastycznej, ginekologii, urologii i uroginekologii. Częstymi technikami stosowanymi w celu poprawy estetyki miejsc intymnych jest laseroterapia i radiofrekwencja. Z pełnego spektrum zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej skorzystasz w warszawskiej Klinice Miracki. Jak podkreślają specjaliści, terapie te przy zachowaniu minimalnej inwazyjności, poprawiają poziom satysfakcji z seksu, a jednocześnie mają odmładzający wpływ na narządy płciowe – poprawiają ich wygląd, estetykę i prawidłowe funkcjonowanie.

Laserowa rewitalizacja pochwy

Laseroterapia odgrywa ważną rolę w zabiegach ginekologii estetycznej. Laserowa rewitalizacja pochwy pozwala na nieinwazyjne obkurczenie i napięcie ścianek dróg rodnych. Energia lasera dostarczana do śluzówki pochwy stymuluje przebudowę kolagenu oraz proliferację nabłonka (wzbogaca go w glikogen), co prowadzi do poprawy naturalnego nawilżenia pochwy oraz zmniejszenia objawów nietrzymania moczu.

Wskazaniem do laserowego obkurczania pochwy jest zespół rozluźnienia pochwy, czyli utrata optymalnego napięcia ścian tego narządu. Ten stan jest zwykle związany z nadmiernym rozciągnięciem kanału dróg rodnych podczas porodu, a także z naturalnym procesem starzenia się organizmu.

Laserowe obkurczanie pochwy – Fotona Intima

Fotona Intima to laser erbowo-yagowy przeznaczony do niechirurgicznego obkurczania pochwy. Zabieg odbywa się bez przerywania ciągłości naskórka, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Procedura trwa około 15-30 minut. Polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy laserowej, za pomocą której wiązka laserowa wzmacnia i rewitalizuje jej ściany. Efektem zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest poprawa kondycji tkanek, które stają się bardziej napięte i elastyczne. Dzięki ich napięciu zmniejsza się obwód pochwy (staje się ona węższa). Jest to zabieg ginekologii estetycznej, który znacznie zwiększa elastyczność pochwy, poprawia jakość życia seksualnego i zapobiega również zjawisku wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zazwyczaj zalecane są 2-3 zabiegi, ale często bywa, że już po jednej sesji pojawiają się zadowalające rezultaty. Nie są wymagane żadne specjalne przygotowania przedzabiegowe ani pooperacyjne środki ostrożności. Pacjentka może natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć. Efekty laserowego obkurczania pochwy pojawiają się miesiąc po zabiegu i utrzymują się przez około dwa lata. Dobrą praktyką jest regularne ćwiczenie mięśni Kegla, co wzmacnia rezultaty i jeszcze bardziej przedłuża ich utrzymywanie się.

Najnowsze wyniki badań naukowych wyraźnie pokazują znaczną poprawę napięcia pochwy i satysfakcji seksualnej po zastosowaniu lasera Fotona Intima w zabiegach ginekologii estetycznej. Przeciętne obkurczenie kanału pochwy po zabiegu wynosi 17%. Aż 95% kobiet oceniło zmianę napięcia pochwy jako silnie lub umiarkowanie odczuwalną.

W razie innych pytań dotyczących ginekologii estetycznej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Materiał partnera