kobieta sucha skóra twarzy
Skóra twarzy i dłoni jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych | fot.: materiał partnera

Jak dbać o suchą i wrażliwą skórę twarzy?

Sucha i wrażliwa cera może na co dzień sprawiać sporo kłopotów. Nieprzyjemne napięcie i uczucie ściągnięcia, zaczerwienienia, popękane naczynka, a niekiedy także łuszczenie się i swędzenie to znaki rozpoznawcze suchej cery. Pielęgnacja nie należy w tym przypadku do najłatwiejszych – sucha skóra jest również skórą wrażliwą, a tym samym podatną na uczulenia i podrażnienia nawet z błahych powodów. Jak o nią zadbać?

Pielęgnacja suchej skóry: przede wszystkim nawilżanie!


Skóra twarzy i dłoni jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Upał czy mróz, silny wiatr i gorące powietrze, opady i zanieczyszczenia: z tym wszystkim skóra twarzy musi mierzyć się na co dzień. Dlatego jej pielęgnacja wymaga szczególnej uwagi i troski, które pozwolą nawodnić cerę i ochronią ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Sucha skóra najczęściej jest również skórą wrażliwą. Wynika to z osłabienia jej naturalnego płaszcza lipidowego, przez co staje się wiotka i podatna na uszkodzenia mechaniczne. Mogą na niej powstawać mikrouszkodzenia niewidoczne gołym okiem, które jednak przekładają się bezpośrednio na jej stan i nasze samopoczucie.

Podstawą pielęgnacji skóry suchej jest jej dogłębne nawilżanie i odżywianie. Cera taka wymaga również natłuszczenia, które zredukuje odparowywanie wilgoci i, co z tym idzie, pozwoli zachować odpowiedni poziom nawodnienia. Warto więc stosować serum i krem o właściwościach nawilżających, a jako dodatkową warstwę ochronną, wieńczącą nawilżenie – olejek nawilżający do twarzy.

Jeśli masz suchą skórę, pamiętaj również o tym, że najlepsze efekty daje nawilżanie zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Pij więc dużo wody, spożywaj produkty bogate w witaminę A i E, a przy tym unikaj czynników odwadniających organizm i wysuszających skórę.

Na co zwracać uwagę, wybierając kosmetyki do suchej skóry?

Komponując zestaw kosmetyków do pielęgnacji suchej skóry, pamiętaj o kilku zasadach:

• unikaj alkoholu w składzie – wysusza i podrażnia skórę!
• unikaj silnych detergentów w produktach do mycia skóry;
• stawiaj na jak najbardziej naturalny skład – im mniej syntetycznych składników, tym skuteczniejsze działanie i mniejsze ryzyko podrażnienia czy wystąpienia uczulenia.

Kosmetycznym must have posiadaczy suchej skóry jest olejek nawilżający do twarzy Bio-Oil. Znajdziemy w nim naturalne olejki, witaminy i PurCellin Oil™, które zapewnią skórze kompleksowe nawilżenie i odżywienie. Efekt? Gładkość, sprężystość i jędrność!

Materiał partnera

Sprawdź także

teoxane na świeta

TEOXANE – zimowy prezent dla skóry potrzebującej nawilżenia

Okres świąteczny nie bywa zbyt łaskawy dla skóry. Pośpiech, częstsze niż zazwyczaj wizyty w galeriach …