Kobieta z kolorowymi włosami
Informacje na temat modnych kolorów włosów na dany sezon są chętnie wyszukiwane, a koloryzacja na te odcienie jest bardzo często stosowana przez osoby, które lubią podążać za trendami. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolorowe włosy wciąż na topie – poznaj najmodniejsze kolory 2018

Trendy w koloryzacji i fryzurach zmieniają się, jak w kalejdoskopie, ale niektóre okazały się tak trafione, że przetrwały próbę czasu i wciąż nie wychodzą z mody. O jakich trendach mowa? Jakie kolory włosów i efekty są modne w tym roku?

Kolorowy zawrót głowy – fantazyjna koloryzacja wciąż na topie

Truskawkowy blond przeminął wraz z ubiegłorocznym wiatrem? Nic bardziej mylnego! Ten kolor włosów okazał się hitem i został z nami na dłużej. W tym roku wciąż szalenie popularne jest farbowanie włosów na truskawkowy blond i kolory pokrewne. Mile widziane są odcienie różu, fioletu, kolory pastelowe, jak również nieco bardziej intensywne.

Koloryzacja w wyrazistych odcieniach jest modna zarówno w wersji globalnej, jak również w postaci pasemek i kolorowego ombre lub sombre. Taki efekt jest szczególnie wyrazisty i przykuwający uwagę – włosy mogą przechodzić od intensywnego fioletu do odcieni różu lub od czerwieni do ognistej pomarańczy.

Kolorowe włosy są szczególnie popularne latem, w okresie wakacji, lekkich sukienek i muzycznych festiwali. Taka aura sprzyja eksperymentowaniu z własnym wyglądem, dlatego jeśli jeszcze się wahacie, warto spróbować nowego koloru włosów właśnie teraz.

Światło we włosach – rozjaśnianie, refleksy i ciekawe efekty

Nie tylko koloryzacja może prowadzić do zmian w kolorze włosów. Nieco subtelniejszy efekt można uzyskać stosując samodzielnie utleniacz do włosów lub decydując się na profesjonalny zabieg w salonie fryzjerskim.

Ombre nie jest już tak modne, jak kilka lat temu. Intensywne przejście tonalne ustąpiło miejsca subtelnemu sombre i delikatnym refleksom świetlnym. Ideą jest uzyskanie włosów, które wyglądają na muśnięte słońcem, rozjaśnione jego promykami i uczesane wiatrem. Stąd nie tylko odpowiednie techniki subtelnego rozjaśniania, ale też moda na finezyjne cięcia, lekkie cieniowanie i delikatne falowanie włosów.

Balejaż i flamboyage – ciągle w modzie

Jeszcze kilka lat temu balejaż kojarzył się z dość zróżnicowanymi pasemkami, które dodawały fryzurze koloru, ale daleko im było do naturalności. Dziś balejaż wykonuje się nieco inaczej, bardziej naturalnie, by efekt zdumiewał i dodawał uroku. Jedną z nowszych technik, która jest następstwem balejażu, jest flamboyage. To modna koloryzacja z pasemkami w roli głównej, ale wykonywana tak, by efekt był maksymalnie naturalny – pasemka są rozmieszczone nieregularnie, ich krawędzie są zatarte, a odrosty stają się niewidoczne dzięki temu, że farba nie jest nakładana od samej góry.

Klasyka w nowym wydaniu – chłodne brązy, miedź, chłodny blond

Są takie kolory włosów, które nigdy nie wychodzą z mody. Zaliczyć do nich można zarówno blond, jak i brąz. Obecnie modne są ich chłodne odcienie, które wyglądają wyjątkowo ciekawie na tle letniej, ciepłej aury.

Chłodne odcienie brązu oraz brąz czekoladowy to jedne z najpopularniejszych kolorów na 2018 rok. To ukłon w stronę paryskiej elegancji i naturalności. Brunetki i szatynki mogą pysznić się naturalnym odcieniem włosów lub delikatnie go zmodyfikować, by uzyskać chłodniejszy odcień.

Kolejnym kolorem włosów, który należy do trendów na 2018 rok jest miedź. Odcienie rudego koloru włosów są niezwykłe, nieprzewidywalne i ogniste, a miedź jest wariantem wyjątkowo twarzowym i bezpiecznym, gdy sięgamy po pierwszą koloryzację w rudych odcieniach.

Klasyczną paletę najmodniejszych barw na 2018 rok zamyka chłodny blond. Koloryzacje w chłodnych odcieniach blond są modne zarówno w wersji globalnej, jak również z subtelnymi przejściami i pasmami, a nawet z lekko widocznym, ciemnym odrostem, który subtelnie przechodzi w blond.

Informacje na temat modnych kolorów włosów na dany sezon są chętnie wyszukiwane, a koloryzacja na te odcienie jest bardzo często stosowana przez osoby, które lubią podążać za trendami. Warto eksperymentować i próbować nowości, ale nie za wszelką cenę. Jeśli dany odcień jest trudny do uzyskania na naszych włosach lub nie będzie twarzowy, lepiej pozostać przy dobrze dobranych kolorach, niż dać się kusić niepewnym eksperymentom.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

ratunek dla spalonych włosów

Olaplex — Jak uratować spalone włosy? Doradzamy!

Olaplex to doskonałe produkty do pielęgnacji włosów, które skutecznie chronią i regenerują. Seria składa się …