French Manicure
W sklepach z produktami do paznokci znajdziemy dwa rodzaje primerów, które różnią się od siebie metodą stosowania oraz właściwościami. Jak zatem je rozróżnić?| fot.: materiał partnera

Primer do paznokci – co to jest i jak go używać?

Primer do paznokci to jeden z niezbędnych elementów poprawnie wykonanego manicure hybrydowego, żelowego i akrylowego. Jego użycie podczas wykonywania zabiegu wpływa na trwałość stylizacji, a w przypadku osób borykających się z problematyczną płytką jest wręcz niezbędny do uzyskania zadowalających efektów końcowych.

Jak zatem działa i w jaki sposób go używać? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał we współpracy z kosmetolog marki lakierów hybrydowych NOX! Całą ofertę można podejrzeć tutaj: nox-nails.pl

Co to jest primer do paznokci?

Primer do paznokci to preparat, który zmienia PH płytki i ją odtłuszcza, a tym samym zwiększa przyczepność kolejnych aplikowanych produktów. Jego stosowanie ma bardzo istotny wpływ na trwałość stylizacji, zwiększając jej wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Ten stosowany w trakcie zabiegu pomaga zapobiegać zapowietrzeniom, powodując że nakładana baza lepiej przylega do płytki. Jakie są zatem rodzaje primerów i w jaki sposób ich używać? Sprawdźcie!

Rodzaje primerów do paznokci

W sklepach z produktami do paznokci znajdziemy dwa rodzaje primerów, które różnią się od siebie metodą stosowania oraz właściwościami. Jak zatem je rozróżnić?

Primer Bezkwasowy (acid free) – jest to najpopularniejsza forma primera, która mimo swojego delikatnego składu nie traci swoich właściwości zmieniających PH płytki oraz odtłuszczających. Jego zapach nie jest drażniący, a sam preparat nie wywołuje podrażnień i nie szczypie. Co więcej, stosowanie primera bezkwasowego nie wpływa negatywnie na kondycję płytki paznokcia.

Primer Kwasowy (acid) – jest to mniej popularna forma primera, ale znacznie silniejsza od wersji bezkwasowej. Jego zapach jest drażniący, intensywny i nieprzyjemny, przez co nie jest to produkt polecany osobom wrażliwym. Ten sprawdzi się szczególnie w przypadku kobiet borykających się z bardzo problematycznymi paznokciami, gdzie primer bezkwasowy nie daje oczekiwanych rezultatów. Primer kwasowy świetnie wytrawia płytkę paznokcia, dzięki czemu skutecznie zwiększa przyczepność kolejnych nakładanych produktów.

Jak używać primera do paznokci?

Stosowanie primera bezkwasowego i primera kwasowego nieznacznie się od siebie różni. Pamiętajmy jednak, że preparat należy dobierać do stanu i kondycji płytki paznokcia, a nie wykonywanej stylizacji. Jeżeli więc nie mamy zbyt dużych problemów z paznokciami i chcemy jedynie zwiększyć przyczepność nakładanych produktów, wtedy wybierzmy primer bezkwasowy, a gdy borykamy się z tłustą płytką i hybrydy często odpryskują, wtedy lepiej wybrać primer kwasowy. Poniżej krótka instrukcja stosowania każdego z nich:

1. Rozpoczynamy od przygotowania płytki do zabiegu. Odsuwamy więc skórki na bok, te zbędne wycinamy, a paznokcie matowimy bloczkiem polerskim i nadajemy im preferowany kształt jednym z pilników do paznokci.

2. Teraz czas na oczyszczenie płytki. W tym celu sięgamy po wacik bezpyłowy, który nasączamy cleanerem do paznokci, a następnie przemywamy nim płytkę usuwając w ten sposób powstały podczas piłowania pył i ją odtłuszczając.

3. Kolejnym krokiem jest aplikacja jednego z primerów do paznokci. W tym wypadku musimy jednak pamiętać o tym, aby preparat nakładać wyłącznie na płytkę paznokcia, omijając skórki wokół niej. Jak zatem aplikować primer bezkwasowy, a jak primer kwasowy?

Primer Bezkwasowy – ten aplikujemy podobnie do tradycyjnego lakieru do paznokci. Nakładamy więc cienką warstwę na płytkę, a następnie czekamy około 30-60 sekund do momentu, aż preparat wyschnie. Musimy jednak pamiętać, że primer bezkwasowy po odparowaniu pozostawia lepką warstwę, co jest naturalnym procesem i nie ma potrzeby jej zmywania lub przecierania.

Primer Kwasowy – ten aplikujemy punktowo, tak aby pozostawić niewielkie kropelki na płytce, które powinny same się rozprowadzić. Po ich rozprowadzeniu pozostawiamy primer kwasowy do całkowitego wyschnięcia. Ten w przeciwieństwie do primera bezkwasowego nie pozostawia po sobie lepiej warstwy.

4. Po nałożeniu jednego z primerów do paznokci możemy przejść do kolejnego kroku, jakim jest aplikacja kolejnych produktów.

Materiał partnera

Sprawdź także

letni pedicure

Letni pedicure 2021. Co modnego w tym sezonie?

Lato to pora roku, podczas której nieustannie eksponujemy nasze stopy, dlatego powinniśmy też zadbać o …