Kosmetyki
Preparaty Ziaja cieszą się dużą popularnością, zarówno ze względu na niepowtarzalny zapach, jak i właściwości pielęgnacyjne. | fot.: Fotolia

Kosmetyki Ziaja – cała prawda o składnikach

Rodzime kosmetyki Ziaja, znane i cenione od wielu lat przeżywają w ostatnim czasie prawdziwą nagonkę dotyczącą składu. Wątpliwe wydaje się stosowanie parafiny i cerezyny w kosmetykach oznaczanych przez markę jako naturalne. Jak to jest z Ziają? Warto po nią sięgnąć czy też nie?

Za co cenimy Ziaję?

To, co zasługuje na uwagę, jeśli chodzi o Ziaję, to serie kosmetyków przeznaczonych do różnych rodzajów skóry: wrażliwej, naczynkowej czy dojrzałej. Wiele kosmetyków marki otrzymało tytuł Doskonałość Roku, nadawaną w kolejnych latach przez magazyn „Twój Styl”. Były to między innymi seria Ziaja Yego – kosmetyki męski do skóry wrażliwej, oliwki w żelu do masażu – w kategorii pielęgnacja skóry, Ziaja Med. – kosmetyki apteczne, ultranawilżające do ciała, rąk i stóp czy Gdan Skin – kosmetyki nagrodzone w 2018 roku, inspirowane Gdańskiem, przeznaczone do skóry suchej.

Preparaty Ziaja cieszą się dużą popularnością, zarówno ze względu na niepowtarzalny zapach, jak i właściwości pielęgnacyjne. Konsumenci uwielbiają masło kakaowe, cupuacu, kozie mleko czy serię oliwkową.

Ziaję cenimy również za stosunek jakości do ceny. Kosmetyki mają konkurencyjne ceny, a ich jakość dorównuje droższym odpowiednikom, które można znaleźć na drogeryjnych półkach. Hitem są emulsje i żele pod prysznic oraz balsamy do ciała.

Szkodliwe działanie kosmetyków?

Czy kosmetyki nie są skuteczne, powodują podrażnienia oraz mają destrukcyjny wpływ na skórę? Trudno mówić o tak szkodliwym działaniu, zwłaszcza, że preparaty Ziaja od wielu lat świetnie się sprzedają. Marka, oprócz tego, że dostępna jest w największych drogeriach, posiada również własne sklepiki z kosmetykami, doskonale zaopatrzone i dające klientom dostęp do wszystkich produkowanych serii. Ziaję dostaniemy również online. Świadczy to o dużym i niesłabnącym zainteresowaniu i absolutnie nie wskazuje, aby klienci mieli zarzuty w stosunku kosmetyków marki.

Co z wątpliwym składem?

Faktycznie w kosmetykach marki Ziaja pojawia się parafina. W składzie pojawia się olej mineralny, który mógłby kojarzyć się z naturalnie pozyskiwanym składnikiem. Tak jednak nie jest. Kosmetyki do makijażu nazywane kosmetykami mineralnymi są zupełnie czymś innym. Parafina – olej mineralny to pochodna ropy naftowej. Długotrwałe używanie kosmetyków na bazie parafiny może powodować podrażnienia i wysuszanie skóry.

U Ziai znajdziemy także cerezynę – substancję powszechnie używaną również przy wyrobie świec czy smarów, posiadającą właściwości izolujące. Niestety cerezyna jest również często używana przy produkcji kremów, podobnie jak parafina.

Czy Ziaja wyrządza zbrodnię stosując te substancje w swoich kosmetykach? Klienci znajdą na etykiecie skład – jest on dostępny dla wszystkich i każdy może rozważyć zakup zgodnie ze swoimi wymaganiami. Wszystkie preparaty są stosowane dermatologicznie i alergologicznie, posiadają także niezbędne atesty, które pozwoliły na wprowadzenie ich do sprzedaży. Co więcej, substancje, które można znaleźć w składzie Ziai, znajdują się także w większości kremów dostępnych na rynku. Świadome wybory, opierające się na doświadczeniach i potrzebach skóry – to to, o czym powinniśmy pamiętać podczas zakupów. Jeśli kosmetyk odpowiada potrzebom skóry, nie wywołuje reakcji alergicznych i jesteśmy zadowoleni z jego stosowania, nie ulegajmy medialnej nagonce.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meso zestawy kosmetyków

Odkryj piękno świąt dzięki limitowanym zestawom świątecznym mesoesthetic

Odkryj świąteczną epigenetykę piękna – zachęca marka mesoestetic®, proponując aż trzy świąteczne limitowane zestawy z …