Kobieta nakłada krem do twarzy
W sezonie letnim skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najlepsze kremy do twarzy na lato – sprawdź, jaki masz typ cery i wybierz krem idealny dla siebie

Najlepszy krem na lato? Nie ma jednego kosmetyku, który czyni cuda – musisz dopasować go do rodzaju cery i stosować regularnie. Podpowiadamy, jaki krem pod makijaż warto wybrać na upalny sezon, aby cieszyć się promienną i gładką cerą.

Potrzeby pielęgnacyjne skóry zmieniają się w zależności od pory roku. Inny krem na dzień będzie polecany latem, a inny w zimie. Czy wiesz, że skóra jest największym organem naszego ciała, ale także broni nas przed patogenami, uderzeniami i otarciami, a także utrzymuje temperaturę?

Warto ją wspomóc, dbając o prawidłową pielęgnację twarzy i ciała. Poniżej podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni krem z filtrem do twarzy, np. z Avon.pl – numer jeden na lato.

Lekki krem na lato

W sezonie letnim skóra wymaga szczególnej pielęgnacji. Podstawowym kosmetykiem jest krem z filtrem do twarzy, ale warto stosować dodatkowo także krem pod oczy, lekki podkład, rozświetlający balsam do ciała oraz cenne olejki.

Idealne kosmetyki do twarzy na lato powinny być lekkie, aby nie obciążać skóry, a także ją nawilżać, odżywiać i chronić przed przebarwieniami i wysuszeniem, które przyspiesza proces starzenia się skóry. Ciężkie i tłuste kremy zachowaj na jesień i zimę, gdyż teraz mogłyby zatykać pory i przyczynić się do powstania niedoskonałości. Jak zatem znaleźć krem na dzień dla siebie? Skorzystaj z naszych porad.

Krem z filtrem do twarzy – podstawowa ochrona przeciwsłoneczna

W sezonie letnim skóra jest szczególnie narażona na działanie wolnych rodników z powodu częstych ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Z tego powodu to właśnie w tym sezonie należy zadbać o ochronę i stosować dobrej jakości lekki krem na lato oraz balsam z filtrami UV. Dzięki temu procesy starzenia się skóry zostaną opóźnione, a ryzyko zachorowania na czerniaka znacznie się zmniejszy.

Typ cery a potrzeby pielęgnacyjne

Każdy rodzaj cery – np. tłusta, wrażliwa itd. – ma inne wymagania. Prawidłowa pielęgnacja nie zawsze wygląda tak samo – trzeba ją dobrać odpowiednio do zmian zachodzących w skórze. Zmiany potrzeb skóry wiążą się też ze zmianami atmosferycznymi, dlatego powinno się dobierać kosmetyki pielęgnacyjne – np. krem pod makijaż – inne na lato, a inne na zimę.

Poza tym na potrzeby skóry wpływa też proces starzenia się. Z wiekiem spada produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, skóra staje się przesuszona i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki oraz przebarwienia – warto dostarczać jej cennych składników z kosmetyków (jak lekki krem, orzeźwiająca mgiełka, nawilżający balsam itd.) i diety. Równie ważne jak odpowiednie preparaty kosmetyczne jest nawodnienie – należy pić dużo wody w ciągu dnia.

Jaki krem na dzień? Cera tłusta i mieszana

Cera tłusta i mieszana wymagają stosowania kremów o lżejszej konsystencji. Ważne jest też dokładne mycie twarzy odpowiednim kosmetykiem (np. żelem), gdyż wydzielające się latem w nadmiarze sebum i pot sprzyjają rozwojowi bakterii i trądzikowi. Dobrym wyborem będzie m.in. lekki krem na lato Avon, AA, Yves Rocher itd.

Pielęgnacja cery normalnej

Latem warto stosować krem ochronny z filtrem UV, np. SPF 30 lub 50, ale też maseczki nawilżające. Trzeba dostarczać skórze substancji aktywnie wiążących wodę w naskórku (jak m.in. kwas hialuronowy) oraz silnych antyoksydantów zwalczających wolne rodniki. Podstawą jest jednak odpowiednie oczyszczanie żelem lub mleczkiem, nie zaś przesuszającym mydłem.

Krem na lato do cery suchej – zadbaj o nawilżenie

Skora pod wpływem wysokich temperatur staje się jeszcze bardziej sucha i odwodniona, traci wodę jeszcze szybciej, co prowadzi do silnego dyskomfortu. Aby temu zapobiec, należy stosować odpowiedni lekki krem intensywnie nawilżający. Warto wybrać kosmetyk wzbogacony o cenne oleje, który szybko się wchłania i nie obciąża skóry.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

balsam do ciała

Gdy skóra woła S.O.S Samarité na uporczywe problemy skórne

Jedne widać gołym okiem – i najczęściej brzydko wyglądają. Inne są niewidoczne, za to swędzą …