Nowocześnie zaaranżowane biuro
Liczne badania dowodzą, że osoby pracujące w odpowiednio zaprojektowanym, ergonomicznym otoczeniu, są bardziej produktywne, kreatywne i pracują efektywniej. | fot.: fotolia.com, 187616110 | autor: victor zastol'skiy

Nowoczesne aranżacje biura – najlepsze pomysły

Liczne badania dowodzą, że osoby pracujące w odpowiednio zaprojektowanym, ergonomicznym otoczeniu, są bardziej produktywne, kreatywne i pracują efektywniej. Biuro, bez względu na rozmiar firmy czy organizacji, powinno być przestrzenią funkcjonalną i wygodną w użytkowaniu. Na współczesnym rynku pracy to kandydaci stawiają pracodawcom wymagania i biuro najwyższej klasy należy do jednych z nich. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż w pracy spędzamy często o wiele więcej czasu, niż w domu. Jak zatem zaprojektować nowoczesne, dobrze funkcjonujące, a przy tym modne i stylowe biuro?

Aranżacja biuro – kompromis pomiędzy funkcjonalnością a oryginalnym designem

Urządzając biuro, po pierwsze należy zadbać o elementy praktyczne, odpowiadające za tworzenie odpowiednich warunków do pracy. Należą do nich oświetlenie, wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie, kanalizacja i elektryka. Istotne są także materiały wykorzystywane do jego budowy lub wykończenia. Te powinny przede wszystkim tłumić hałas dochodzący z ulicy lub sąsiednich budynków. Tworząc stanowiska pracy, trzeba zadbać o odpowiednią proporcję metrów kwadratowych do ilości pracowników. Każdy z nich zasługuje na odpowiedniej wielkości powierzchnię. Liczy się także układ pomieszczeń, który ma duży wpływ na to, jak poszczególne zespoły ze sobą współpracują, i jak pracownicy się pomiędzy sobą komunikują. Z drugiej strony w procesie urządzania biura liczy się także design. Ten powinien być dopasowany do charakteru branży, w której działa firma. Modne biuro przyciąga największe talenty – wystarczy spojrzeć chociażby na siedziby Google!

Wyposażenie biura – jakie meble nadają się najlepiej?

We współczesnych biurach praca odbywa się głównie w pozycji siedzącej, przed ekranem komputera czy laptopa. Niezwykle istotne jest zatem, aby zadbać o odpowiednie, ergonomiczne krzesła biurowe. Te powinny być tak wyprofilowane, aby wspierać kręgosłup i kark. Pod tym względem istotne jest także wysokość biurka – najlepiej sprawdzą się meble, które można regulować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb pracownika.

W każdym biurze niezbędnym elementem są meble do przechowywania. W tej kwestii niezastąpione są meble z metalu – solidne, odporne na zniszczenia, o uniwersalnym designie i łatwym montażu. W tej kategorii znaleźć można szafy aktowe, kartotekowe, do przechowywania i sortowania dokumentów, szafki na płyty CD i DVD, mapy i rysunki, a także biurka i różne rodzaje regałów. Swoją estetyką idealnie wpisują się do wnętrz urządzonych w modnym stylu industrialnym.

Dodatki w nowoczesnym biurze

W dzisiejszych czasach w modnych biurach liczą się także takie elementy, jak duże, wygodne poduchy, kanapy i inne siedziska, które pozwalają się wygodnie położyć i pracować w pozycji leżącej lub półleżącej. Nierzadko zobaczyć można też stacje do pracy na stojąco. W nowoczesnych biurach pojawiają się też coraz częściej pokoje ciszy oraz pokoje rozrywek, w których pracownicy mogą się socjalizować. Nie wolno zapomnieć także o odpowiednim wyposażeniu kuchni, w której nie może zabraknąć dobrej kawy, herbaty, zdrowych napojów i darmowych przekąsek.

Materiał partnera zewnętrznego

 

Sprawdź także

dokumenty regał

Regały na dokumenty – lepiej wcześniej, niż później

Każdy początkujący przedsiębiorca staje przed prostym faktem: prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko praca w …