szczotkowanie ciała
Codzienne szczotkowanie ciała na sucho to świetny sposób na poprawienie krążenia krwi co wiąże się oczywiście z poprawą wyglądu skóry | fot.: Fotolia

Szczotkowanie na sucho w walce o piękne i gładkie ciało

Szczotkowanie ciała na sucho to świetny sposób na gładką skórę oraz redukcję cellulitu, dlatego też w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne wśród wielu kobiet. Zabieg ten dotarł do Polski z Azji, gdzie kobiety szczotkują ciało już od najmłodszych lat. Jakie korzyści płyną z tego zabiegu i w jaki sposób przygotować skórę do szczotkowania?

Czym jest szczotkowanie ciała na sucho?

Zabieg ten to jedna z ciekawszych metod pielęgnacji ciała, która zarówno w medycynie chińskiej, jak i hinduskiej ajurwedzie zyskała bardzo dużą popularność. Wielu praktyków wschodniej medycyny wierzy w to, że zabieg szczotkowania ciała na sucho wykazuje nie tylko właściwości pielęgnacyjne, ale również poprawia przepływ energii, co odbija się niezwykle korzystnie na samopoczuciu. Zabieg ten w dawnych latach wykonywany był przy użyciu wysuszonych części roślin, natomiast obecnie korzysta się z szeroko dostępnych szczotek, które można bez problemu zakupić w każdej drogerii.

Korzyści wynikające ze szczotkowania ciała

Codzienne szczotkowanie ciała na sucho to świetny sposób na poprawienie krążenia krwi co wiąże się oczywiście z poprawą wyglądu skóry. W dzisiejszych czasach coraz większa liczba kobiet zmaga się z cellulitem, który jednak dzięki szczotkowaniu można zredukować w znaczący jednocześnie poprawiając wygląd skóry. Szczotkowanie pobudza krążenie, ułatwiając tym samym usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn, które (zwłaszcza zimą) kumulują się w narządach wewnętrznych. Podczas zabiegu szczotkowania ścierany jest ponadto martwy naskórek, dzięki czemu można nie tylko pozbyć się zanieczyszczeń, ale również aktywizować skórę do regeneracji i odbudowy. Dzięki temu skóra dużo szybciej wchłania aktywne składniki znajdujące się w kosmetykach, co w znaczący sposób wpływa na jej wygląd.

Przygotowanie skóry do szczotkowania

Szczotkowanie ciała nie jest na szczęście zbyt skomplikowanym i czasochłonnym zabiegiem, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobrą jakościowo szczotkę, którą obecnie można zakupić bez problemu w każdej drogerii. Do wyboru w sklepach są szczotki ze specjalnym paskiem do założenia na dłoń lub też takie z nieco dłuższym uchwytem, dzięki czemu masowanie pleców nie powinno sprawić żadnych problemów. Niektóre szczotki posiadają dodatkowo specjalne wypustki, które nieco wzmacniają efekty dokładnie masując każdy fragment ciała.

W jaki jednak sposób przygotować skórę do szczotkowania? Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby skóra była czysta. Na jej powierzchni nie może znajdować się żaden olejek do ciała czy też balsam, gdyż zabieg w takim przypadku będzie nieefektywny. Szczotkowanie ciała warto przeprowadzić przed kąpielą, ponieważ złuszczony naskórek oraz zanieczyszczenia zostaną w ten sposób bardzo dokładnie spłukane a skóra przygotowana na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

KPA

Sprawdź także

witaminy w kosmetologii

Witaminy w kosmetologii: przegląd najważniejszych składników aktywnych

Witaminy są niezbędnymi składnikami aktywnymi w kosmetologii, odgrywając kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i młodości …