Mydło z Yerba Mate
Liście yerba mate zawierają kompleks witamin i minerałów wspierających organizm tak od środka, jak i od zewnątrz. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Yerba Mate, jako dodatek do kosmetyków, mydeł i kąpieli ziołowych

Kto by pomyślał, że ulubiony napar mieszkańców Paragwaju, Argentyny, Brazylii i Urugwaju, może być z powodzeniem wykorzystywany do kosmetyków? Ostrokrzew paragwajski to jednak roślina o bardzo bogatym składzie chemicznym, który wpływa nie tylko na jej zdrowotne właściwości, ale też rosnącą popularność na całym świecie. Warto poznać możliwości zewnętrznego zastosowania Naparu Przyjaźni i skorzystać z dobrodziejstw natury dla skóry, włosów i pięknego wyglądu!

Saponiny, antyoksydanty, sole mineralne w yerba mate

Liście yerba mate zawierają kompleks witamin i minerałów wspierających organizm tak od środka, jak i od zewnątrz: A, B1, B2, C, E, H, magnez, potas, mangan, sód, żelazo, miedź, siarka, fosfor, krzem. Wpływają one na prawidłowy wygląd włosów i paznokci, zapewniając potrzebne człowiekowi składniki odżywcze w przyjemnej formie poprzez skórę. Natomiast odświeżające, odmładzające i przeciwdziałające starzeniu antyoksydanty, są prawdziwym rarytasem dla zmęczonej skóry! Saponiny zaś, którym zawdzięczamy piękną piankę w naparze, kiedy zalewamy yerba mate wodą, to substancje pieniące się, a zatem sprzyjające oczyszczaniu. Saponinowe rośliny używane są w przemyśle kosmetycznym od bardzo dawna i w zależności od ilości saponin, stosowane jako środki piorące, myjące czy oczyszczające.

Wspomniane związki czynne podczas fermentacji uwalniają się i przenikają do roztworu wodnego. Pomagają w utrzymaniu zdrowego, świeżego wyglądu skóry, działają na nią pobudzająco. Także wpływają na jej elastyczność i gładkość. Poza tym – odmładzają!

Dodatkowo, jak to podczas picia yerba mate – również w kąpieli odpręża i relaksuje! Lecz znaczny wpływ na to ma oczywiście forma stosowania yerby zewnętrznie. Chwila poświęcona swemu ciału, przyjemności płynącej z relaksu i z używania zdrowych kosmetyków, które zamiast niszczyć i uzależniać skórę, jak to robią chemiczne produkty – odbudowują jej delikatną strukturę.

Aromatyczna i orzeźwiająca kąpiel z yerba mate!

Kąpiel przy użyciu dobrej jakości mydła lub naturalnego płynu, to przyjemność, której w dzisiejszych czasach wielu sobie odmawia! Na szczęście coraz częściej wracamy do ręcznie robionych, zdrowych produktów kosmetycznych. Yerba mate jest rośliną odkrywaną pod tym kątem. Jej aromat i substancje czynne wpływają korzystnie na rozluźnienie psychiczne i fizyczne. Płyn lub mydło do kąpieli z olejkami eterycznymi, uzupełnione lub stworzone na bazie suszu yerbowego, jest z pewnością zielarską ciekawostką, ale też intrygującym tematem dla miłośników yerba mate.

Mydło z Yerba Mate
Kąpiel przy użyciu dobrej jakości mydła lub naturalnego płynu, to przyjemność. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W sklepie YerbaMarket dostępne są ręcznie robione mydła glicerynowe, ze sproszkowaną yerba mate (mate green matcha), którą cechuje maksymalna zawartość polifenoli (antyoksydantów) oraz innych związków czynnych. Dzięki temu produkt kosmetyczny w pełni wykorzystuje potencjał regenerujący i wzmacniający skórę, włosy i paznokcie. Ponadto sproszkowana yerba mate pochodzi z ekologicznych i organicznych upraw, zapewniających zrównoważony rozwój lokalnego rolnictwa, gospodarki i handlu yerbą, a także daje susz całkowicie wolny od nawozów sztucznych i pestycydów.

Przy tak drobiazgowym spojrzeniu na sprawę użycia yerba mate w kosmetyce, możemy być spokojni o swoje zdrowie, piękno i rześkość każdego dnia i śmiało wyciągać rękę po mydełko yerbowe!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

piękna uśmiechnięta kobieta

Czy warto stawiać na polskie firmy kosmetyczne?

Polskie firmy kosmetyczne coraz śmielej zdobywają nie tylko polski, ale i światowy rynek. Formuły, wykorzystywane …