6 sposobów na szczupłą sylwetkę

Największym sprzymierzeńcem, który przyspieszy efekty właściwego odżywiania, jest ruch w każdej postaci. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W zdrowym ciele zdrowy duch, a i samopoczucie powinno być lepsze. Czasami jednak, mimo usilnych starań nie jesteśmy w stanie osiągnąć upragnionej sylwetki. Jeśli borykacie się z tego typu problemem, poznajcie kilka niezawodnych sposobów, które pomogą się z nim uporać.

Częstotliwość posiłków

To, jak się odżywiamy, jest niezwykle istotne. W powiedzeniu “jesteś tym, co jesz”, jest bardzo wiele prawdy. Ważne jest nie tylko to, co jemy, ale również jak często. Najlepszą możliwą drogą są częste, regularne, ale niezbyt obfite posiłki. Przygotujcie sobie jadłospis na 6 dań i starajcie się spożywać je w regularnych porach. W ten sposób uniknięcie uczucia objedzenia. Przy systematycznych niewielkich porcjach nasz metabolizm nie ma problemu ze spalaniem tłuszczu. Więcej porad lifestylowych i pomysły na urozmaicone posiłki, znaleźć można w prenumeracie magazynu “Twój Styl”.

Co jeść, żeby schudnąć?

Wiemy już, że w posiłkach ważna jest regularność. Nie można być zbyt łakomym, żeby nasz metabolizm mógł szybko uporać się z tym, co zjedliśmy. Tylko, co jest dla nas najlepsze? Na jakie produkty postawić? Jeśli chce się osiągnąć w miarę szybkie efekty, widoczne gołym okiem, do jadłospisu należy włączyć wysokobiałkowe produkty. Kurczak, ryby indyk, czy jaja pozwolą przyspieszyć metabolizm, a tym samym spalać tłuszcz bardziej efektywnie. Nie są to produkty ciężko dostępny, kupić je można praktycznie w każdym sklepie, więc możecie je wprowadzić do diety chociażby dzisiaj o ile już nie figurują w waszym menu.

Jak przyprawiać, żeby poprawić sylwetkę?

Nie bójcie się przypraw! Część z nich jest waszymi sojusznikami w walce ze zbędnymi kilogramami. Zapomnijcie, rzecz jasna o soli. Śmiało możecie jednak sięgać po bazylię, czy curry. Podobnie jak chilli, imbir czy cynamon, zwiększają one tempo przemiany materii. Podczas gubienia centymetrów w talii nasze dni nie muszą wcale być mdłe.

Przede wszystkim ćwiczenia!

Samą dietą ciężko uzyskać pożądane rezultaty w odpowiednio krótkim czasie. Dlatego naszym największym sprzymierzeńcem, który przyspieszy efekty właściwego odżywiania, jest ruch w każdej postaci. Nie musicie wcale chodzić codziennie na siłownię. Obejdzie się bez kosztownych karnetów. Podobnie, jak w przypadku jedzenie, w ćwiczeniach bardzo ważna jest systematyczność. Ruszać powinniśmy się każdego dnia. Eksperci twierdzą, że już 40 minut aktywności dziennie pozwoli podnieść naszą sprawność, samopoczucie i spalić nadmiarową tkankę tłuszczową.

Do wyboru poza ćwiczeniami na siłowni, macie wiele aktywności, które można wykonywać na dworze. Jeśli lubicie jazdę na rowerze to świetnie, jest to doskonałe ćwiczenie. Zamiast na dwóch kółkach można polegać na swoich nogach i codziennie zrobić przebieżkę po pobliskim parku. Nawet szybki spacer dobrze wpływa na naszą sylwetkę.

Pomoc w postaci suplementów

Najlepiej postawić na naturalną suplementację. Dlaczego w ogóle warto po nią sięgać? Takie suplementy jak kawa, zielona herbata czy guarana, działają wspomagające na wypalanie tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ podnoszą one temperaturę organizmu oraz przyspieszają akcję serca. Sprzyja to szybszemu spalaniu. Pod ręką mamy wiele innych bezpiecznych suplementów, które będą skutecznym orężem w walce o smukłą sylwetkę. Bez obaw możecie stosować na przykład l-karnitynę czy aminokwasy BCAA.

Kosmetyki też pomagają schudnąć

W dzisiejszych czasach postęp w dziedzinie kosmetologii, pozwala kobietom wspomagać naturalne procesy spalania tłuszczu dzięki zdobyczom nauki. Specjalnego rodzaju kosmetyki fitness zwiększają efektywność ćwiczeń modelujących. Dzięki ich działaniu łatwiej też pozbyć się cellulitu oraz poprawić jędrność skóry. Kosmetyki tego rodzaju najlepiej stosować tuż przed ćwiczeniami. Jednak pamiętajcie, że najdroższe nawet kosmetyki traktować można jedynie, jako uzupełnienie do diety i ćwiczeń, nigdy na odwrót.

Istnieje wiele sposobów na poprawę sylwetki. Nie ma jednak cudownych kuracji, które bez wysiłku pozwalają w krótkim czasie uzyskać upragnioną figurę. Jeżeli ktoś oferuje zrzucenie 5 kilogramów w tydzień lepiej z podejrzliwością podejść do tego typu przedsięwzięcia. Z pewnością nie chciałybyście szczupłej talii przypłacić zdrowiem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

serowo bekonowa keto bomba

Dieta ketogeniczna – co może jeść ketogenik?

Poszukiwanie idealnej diety zakończone? Czy to właśnie dieta ketogeniczna jest odpowiedzią na oczekiwania milionów ludzi …