Młody zielony jęczmień
Wiele osób zmagających się z nadwagą poszukuje środka, który w cudowny sposób pozwoli im zrzucić kilka kilogramów. Z całą pewnością zielony jęczmień polecany jest osobom, które chcą schudnąć: wspomaga on bowiem pracę jelit, zawiera mało kalorii, a dzięki dużej ilości błonnika pokarmowego po spożyciu pozostawia uczucie sytości | fot.: Fotolia

Młody zielony jęczmień – cudowny lek na wszystko?

Dzięki popularności zdrowego i racjonalnego odżywiania ludzie coraz świadomiej dobierają artykuły spożywcze i coraz częściej sięgają po naturalne suplementy diety. Na popularności zyskuje także młody zielony jęczmień. Czym jest ten produkt i czy rzeczywiście kryje w sobie tyle dobroczynnych właściwości?

Młody zielony jęczmień – informacje ogólne

Nie jest prawdą, że zielony jęczmień to nowość w diecie – wprost przeciwnie. Jęczmienia używano już tysiące lat temu i nawet wtedy znane były ludzkości jego odżywcze właściwości. Przede wszystkim składa się z chlorofilu, który też nadaje mu intensywny, zielony kolor. Chlorofil bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, m.in. pomaga leczyć anemię, neutralizuje toksyny czy przyczynia się do lepszej pracy tarczycy. Ale chlorofil to nie jedyny prozdrowotny składnik jęczmienia, zawiera on bowiem całą gamę różnorodnych witamin i minerałów. Wystarczy choćby nadmienić, że w jęczmieniu znajduje się o wiele więcej żelaza niż w szpinaku czy jeszcze więcej wapnia niż w mleku. Do tego w młodym jęczmieniu występują także: witamina C, E, K, witaminy z grupy B, beta-karoten czy magnez. Nic więcej dziwnego, że ten produkt staje się coraz bardziej popularny wśród osób dbających o zdrowie i kondycję fizyczną.

Czy zielony jęczmień pomaga schudnąć?

Wiele osób zmagających się z nadwagą poszukuje środka, który w cudowny sposób pozwoli im zrzucić kilka kilogramów. Z całą pewnością zielony jęczmień polecany jest osobom, które chcą schudnąć: wspomaga on bowiem pracę jelit, zawiera mało kalorii, a dzięki dużej ilości błonnika pokarmowego po spożyciu pozostawia uczucie sytości. Dodatkowo, dzięki dużej zawartości witamin i minerałów, ogólnie poprawia stan naszego organizmu. Jednak sam jęczmień nie wystarczy – aby schudnąć, potrzebna jest aktywność fizyczna oraz właściwie skomponowana dieta.

Młody zielony jęczmień – jak stosować

Obecnie na rynku młody zielony jęczmień dostępny jest w formie sproszkowanej lub jako tabletki. Przygotowuje się go w bardzo prosty sposób – dwie łyżki proszku zalewamy około 250 ml wody i mieszamy. Przygotowany sok należy wypić od razu. Niestety smak zielonego jęczmienia jest dość specyficzny i niektórzy mogą mieć problem z jego wypiciem. Aby zapobiec nieprzyjemnemu wrażeniu, można dodać do napoju nieco soku owocowego. Taki koktajl z jęczmienia warto pić dwa razy dziennie. Jeśli dla kogoś wypicie zielonego jęczmienia jest zbyt trudne, może skorzystać z tabletek. Jednak w momencie zakupu należy uważnie czytać skład takiego suplementu – może się okazać, że w tabletce niewiele jest jęczmienia, natomiast sporo innych środków chemicznych pozbawionych wartości. Dlatego tak ważne jest, aby wyboru tabletek dokonywać świadomie.

Młody zielony jęczmień to nie wytwór dzisiejszych czasów – to lek stosowany już od starożytności. Posiada wiele witamin i minerałów, a także drogocenny chlorofil. Warto włączyć go do swojej diety, jeśli chcemy polepszyć kondycję naszego organizmu. Także osoby pragnące schudnąć mogą skorzystać z jego zbawiennych właściwości. Jednak nie zrzuci od kilogramów za nas – tylko aktywność fizyczna i zmiana nawyków żywieniowych sprawią, że będziemy szczuplejsi i zdrowsi.

NPA

Sprawdź także

wyciśnięte soki warzywno owocowe

Zadbaj o zdrowie razem z marką Kuvings

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest codzienne dbanie o …