palo santo
Warto wiedzieć, że Palo Santo, bardzo często jest wykorzystywane w rożnych duchowych rytuałach, medytacji, a ma na celu oczyszczenie aury pomieszczeń oraz ludzi | fot.: stock.adobe.com

Palo Santo i jego właściwości

Palo Santo, już od wieków stanowi bardzo ważny składnik tradycyjnej medycyny ludowej, jaka jest stosowana przez wiele kultur. Jeżeli chodzi o medycynę ludową krajów Ameryki Ludowej, to Palo Santo wykorzystywany był w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak przeziębienie, grypa, stres, astma, ból głowy, stany zapalne itp. Wykorzystywany był w formie herbat i nalewek z drewien olejku eterycznego, jak również w formie kadzidła do okadzania.

Palo Santo – co to takiego? 

Mowa tutaj o drewienku, które nazywa się Bursera grabeolens. Tymczasem określenie „Palo Santo”, to zwrot z języka hiszpańskiego, który dosłownie oznacza „święte drzewo”. Jest ono bardzo powyginane, ma wiele rozgałęzień i występuje w Ameryce Środkowej oraz Ameryce Południowej, a zwłaszcza w Meksyku, Kolumbii oraz Argentynie. Powszechnie drewienko to znajdziemy w formie kadziła, które ma jasnobrązowy kolor, a niekiedy może być również zdobione przez kwiaty, bądź kryształy. Jest to jedno z najpopularniejszych kadzideł, jakie wykorzystywane jest do smużenia. Jego zadaniem jest oczyszczenia ludzi i pomieszczeń ze złej energii. Ma ona również relaksować, łagodzić napięcia i wprawiać w dobry nastrój. Powszechnie stosowane jest w medytacji oraz w aromaterapii. Ponadto, wyróżnia je również działanie antyseptyczne oraz przeciwzapalne. 

Pozyskiwanie

Warto wiedzieć, że zbieranie drewna, jakim jest Palo Santo, to praktyka, która została uregulowana przez rząd w Peru. Metody zbierania muszą respektować świętość drzewa i jednocześnie sprawiać, że nadal będzie mogło kontynuować swoje życie, a co za tym idzie niedozwolone jest jego ścinanie. Opadłe drzewa oraz gałęzie, muszą być zostawione do momentu aż wyschną, przez około 3 – 5 lat. W tym właśnie czasie dochodzi do różnych reakcji chemicznych, wskutek czego soki, które kiedyś płynęły w żyjącym drzewie, krystalizują się i formują zborze, które sprawiają, że Palo Santo uzyskuje ciemny kolor pomarańczy i złota. To właśnie w tych bogatych złożach, jego esencja jest zdecydowanie największa!

Palo Santo – wykorzystywanie

Warto wiedzieć, że Palo Santo, bardzo często jest wykorzystywane w rożnych duchowych rytuałach, medytacji, a ma na celu oczyszczenie aury pomieszczeń oraz ludzi. Każda osoba, która miała taką możliwość, żeby poczuć kojący, cytrusowo-drzewny zapach, który uwalnia się z tego drętwienia, które zostało podpalone, zapewne poczuła jaką ma ono moce. Warto wiedzieć, że ma ono wszechstronne właściwości, a naukowcy potwierdzili, że Palo Santo ma przede wszystkim właściwości antybakteryjne. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Poznaj protokół pielęgnacji skóry TEOXANE dla ziemistej cery ze zmianami pigmentacyjnymi

Przebarwienia po urlopie? Pozbądź się ich już teraz!

Poznaj protokół pielęgnacji skóry TEOXANE dla ziemistej cery ze zmianami pigmentacyjnymi Krok 1 Oczyszczanie RHA® …