Kurier dostarcza jedną z wielu paczek
Można nadać paczkę zarówno do adresata mieszkającego w Polsce, jak i poza granicami kraju. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Cenione firmy kurierskie

Epaka.pl to nowoczesna platforma, z którą współpracują cenione firmy kurierskie, oferujące klientom bardzo korzystne warunki współpracy. Należy do nich między innymi DHL, DPD, UPS, Geis, FedEx, InPost oraz Paczkomaty. Każda z nich jest znana na rynku dzięki realizacji świetnej jakości usług. Można nadać paczkę zarówno do adresata mieszkającego w Polsce, jak i poza granicami kraju. Epaka.pl wyróżnia się wyjątkową elastycznością i profesjonalizmem.

DHL i DPD

DHL jest międzynarodową firmą transportową, która powstała w 1969 roku w Stanach Zjednoczonych. Założyło ją trzech mężczyzn: Larry Hillblom, Adrian Dalsey oraz Robert Lynn. Stąd wzięła się nazwa firmy, złożona z pierwszych liter nazwisk jej założycieli. DHL był pierwszą międzynarodową firmą transportową w Polsce. Przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w 1991 roku w Warszawie. Natomiast trzy firmy – Danzas, Deutsche Post Euro Express oraz DHL Worldwide Express stworzyły DHL EXPRESS, który należy do Deutsche Post Word Net.

DPD Polska początkowo nosiła nazwę Masterlink Express. Powstała w 1991 roku. Była to spółka w pełni z kapitałem polskim. W 1998 roku kupiła ją Grupa Poczty Szwedzkiej. Dzięki temu przedsiębiorstwo znacząco się rozwinęło i udoskonaliło swoje usługi. W 2002 roku stało się przedstawicielem DPD. Zajmuje się wysyłkami w Polsce oraz w ponad 30 krajach europejskich. Z usług przewoźnika można skorzystać za pośrednictwem strony internetowej epaka.pl.

UPS i FedEx

UPS to firma założona w 1907 roku w Stanach Zjednoczonych. W początkowym etapie swojej działalności zajmowała się dystrybucją paczek. Z czasem stała się koncernem, którego głównym celem był światowy handel. Obecnie to jedna z najbardziej znanych firm globalnych. Jest dużym przedsiębiorstwem przewozowym, a także przoduje w świadczeniu usług transportowych oraz logistycznych. Zajmuje się transportem towarów w ponad 200 krajach.

FedEx trudni się przewozem przesyłek oraz logistyką przede wszystkim za pośrednictwem samolotów. Firma została założona w 1971 roku w Little Rock w Arkansas przez Fredericka W. Smitha. Na początku nosiła nazwę Federal Express. Później jej siedziba została przeniesiona do Memphis w Tennessee. Było to pierwsze przedsiębiorstwo transportowe, które używało odrzutowców. W 2012 roku kupiło polską firmę kurierską Opek Sp. z o.o.

Geis, InPost oraz Paczkomaty

Geis jest przedsiębiorstwem, które powstało w 1945 roku w Niemczech. Założył je Hans Geis. Z czasem firma rozrosła się, tworząc obszerne sieci transportowe. W Polsce istnieje ponad 30 oddziałów, które zajmują się świadczeniem usług transportowych i logistycznych. Z kolei InPost SA to największy i niezależny operator pocztowy, który zajmuje się usługami pocztowo-kurierskimi. Stanowi dużą konkurencję dla Poczty Polskiej SA.

InPost prowadzi swoją działalność na skalę ogólnopolską od listopada 2006 roku. Należy do grupy kapitałowej Integer.pl S.A. Paczkomaty InPost to największa na świecie sieć urządzeń, za pomocą których można samodzielnie odebrać oraz nadać paczkę każdego dnia i o każdej porze. Istnieje również InPost Kurier, czyli zlecenia realizowane od drzwi do drzwi.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier w maseczce pakujący paczki na samochód

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest …