kryptowaluty
Pamiętaj, wybierając zweryfikowaną giełdę kryptowalut i zwracając uwagę na podstawy bezpieczeństwa w Internecie, zagwarantujesz, że wszystkie transakcje są całkowicie bezpieczne | fot.: stock.adobe.com

Jak kupić i sprzedać Bitcoina oraz inne kryptowaluty anonimowo czyli bez weryfikacji?

Zastanawiasz się jak i gdzie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty? Sprawdź najpopularniejsze i bezpieczne kantory, kantory i inne opcje. Bitcoin jest bez wątpienia najpopularniejszą kryptowalutą i wciąż wzbudza wiele emocji wśród wszystkich zaangażowanych stron. Sukces Bitcoina przyciągnął wiele uwagi do tematu waluty cyfrowej. Większość z nich kończy się pobieżnym spojrzeniem na informacje, ale wielu faktycznie rozważa inwestowanie w BTC. Wynika to głównie ze światowej gospodarki i sytuacji gospodarczej. Omówiliśmy, jak i gdzie możesz bezpiecznie kupić Bitcoina, a także na jakie zagadnienia zwrócić uwagę i czego powinieneś być szczególnie świadomy.

Dlaczego kryptowaluty nie są łatwo dostępne?

Kiedy przeszukujemy internet w poszukiwaniu ofert sprzedaży bitcoinów, widzimy setki stron internetowych oferujących różne wirtualne waluty. Często jednak wiąże się to z pewnymi wymaganiami, do których byliśmy do tej pory przyzwyczajeni. Te najczęstsze prośby to przesłanie danych w postaci skanu dowodu osobistego lub paszportu. Być może będziesz musiał również wybrać jedną z kilku dostępnych metod płatności. O dostępności stałych punktów skupu też trudno mówić – one istnieją, ale są jak leki i pobierają sporą prowizję. Powód, dla którego nie możemy kupować kryptowalut jak zwykłych towarów, jest prosty. Brak regulacji sprawia, że cały rynek jest niezwykle atrakcyjny dla wszelkiego rodzaju przestępców. W związku z tym konieczne staje się zbieranie i przechowywanie danych osobowych klientów. W niektórych krajach, nawet jeśli jest to wymagane przez prawo, firmy, które nie przestrzegają przepisów, muszą liczyć się z surowymi karami.

Jak anonimowo kupić kryptowaluty: anonimowa sprzedaż kryptowaluty Bitcoin czyli bez weryfikacji

Kupowanie kryptowalut w bankomacie Bitcoin (Bitcoin ATM) jest rzadkością, ale nadal jest to jeden z najlepszych sposobów na zakup Bitcoin bez weryfikacji tożsamości. Większość bankomatów BTC nie wymaga ujawniania tożsamości i nie wymaga rozpoznawania twarzy ani odcisków palców. Kupując kryptowalutę, bankomat Bitcoin poprosi Cię o zeskanowanie Twojego publicznego adresu portfela, a po zapłaceniu fiat, maszyna Bitcoin automatycznie prześle określoną ilość BTC na zeskanowany adres. Jeśli nie masz własnego portfela bitcoin, a zatem nie masz adresu publicznego, po prostu wybierz „Nie mam portfela bitcoin”, a bankomat wygeneruje dla Ciebie nowy portfel papierowy.

Jak anonimowo kupić Bitcoin?

Czy kupowanie Bitcoina i wszystkich transakcji związanych z wirtualną walutą jest bezpieczne? Pamiętaj, wybierając zweryfikowaną giełdę kryptowalut i zwracając uwagę na podstawy bezpieczeństwa w Internecie, zagwarantujesz, że wszystkie transakcje są całkowicie bezpieczne. Pamiętaj też, aby zachować bezpieczeństwo podczas przechowywania swoich kryptowalut, tak jak pisaliśmy wcześniej w poradniku, warto wybrać zweryfikowany portfel kryptowalut, który pozwoli uchronić się przed krachem giełdowym. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas weryfikacji konta na giełdzie i nie wysyłać tych informacji na adresy inne niż podane bezpośrednio przez giełdę. Nie korzystaj z usług firm, których nie jesteś pewien lub znajdują się na liście ostrzegawczej prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Nigdy nie ujawniaj osobom nieupoważnionym kluczy prywatnych odpowiedzialnych za autoryzację transakcji kryptowalutowych. Warto także wiedzieć, że anonimowo czyli bez weryfikacji możemy zakupić Bitcoina w kantorze kryptowaluty.pl.

OLI

Sprawdź także

Bitcoiny

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to forma cyfrowego pieniądza, który wykorzystuje się do różnego rodzaju transakcji internetowych. Istnieje wiele …