Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe?

Powierzając prowadzenie usług księgowych biuru rachunkowemu, postaw przede wszystkim na profesjonalizm i zaangażowanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Twoja firma nabrała wiatru w żagle i samodzielne prowadzenie księgowości stało się zbyt dużym wyzwaniem? Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze usługi księgowe, poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Zanim podpiszesz umowę z biurem rachunkowym

Sprawdź, czy w firmie pracują osoby będące certyfikowanymi księgowymi. Nie bój się poprosić o okazanie dokumentu potwierdzającego ich kwalifikacje. Zadbanie o to, aby obsługa rachunkowa firmy była na jak najwyższym poziomie pozwoli Ci uniknąć wielu stresujących sytuacji, a w niektórych przypadkach także niemałych kar finansowych. Dowiedz się również, czy osoby, które zajmą się księgowością Twojej firmy, posiadają doświadczenie w branży, w której działasz. To ułatwi wiele spraw!

Zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów. Warto także zasięgnąć porady wśród rodziny lub znajomych, którzy prowadzą własny biznes.

Sprawdź, czy firma jest w stanie dopasować się do potrzeb i oczekiwań klienta. Czy kontakt urywa się codziennie tuż po godzinie 15:00? Czy biuro wyznacza osobę, która zajmuje się koordynacją działań firmy i gwarantuje prawidłową komunikację?

Dowiedz się, czy firma korzysta z nowoczesnych systemów księgowych takich jak Blueprint, OneWorld, GEMS lub hCuE.

Dowiedz się, jak wygląda proces archiwizacji dokumentów. Czy firma gwarantuje Ci stały dostęp do Twoich danych? W jaki sposób dba o ich bezpieczeństwo?

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo ma kilka oddziałów w różnych państwach, sprawdź, czy firma, którą wybrałeś, posiada doświadczenie w prowadzeniu biura rachunkowego zarówno o zasięgu globalnym, jak i lokalnym, ponieważ księgowość i podatki w różnych zakątkach świata mogą wymagać specjalistycznej wiedzy.

Pamiętaj, że cena usług nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. Powierzając prowadzenie usług księgowych biuru rachunkowemu, postaw przede wszystkim na profesjonalizm i zaangażowanie. Oddelegowanie części obowiązków pozwoli Ci w pełni skupić się na podstawowym obszarze działalności firmy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pieniądze monety zwrot podatku

Zwrot podatku z zagranicy – co warto wiedzieć, aby odzyskać swoje pieniądze

Przymus kwarantanny wpłynął na zmianę planów większości osób pracujących za granicą. Gdy jedni czekają na …