Jak wybrać najlepsze biuro rachunkowe?

Powierzając prowadzenie usług księgowych biuru rachunkowemu, postaw przede wszystkim na profesjonalizm i zaangażowanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Twoja firma nabrała wiatru w żagle i samodzielne prowadzenie księgowości stało się zbyt dużym wyzwaniem? Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze usługi księgowe, poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Zanim podpiszesz umowę z biurem rachunkowym

Sprawdź, czy w firmie pracują osoby będące certyfikowanymi księgowymi. Nie bój się poprosić o okazanie dokumentu potwierdzającego ich kwalifikacje. Zadbanie o to, aby obsługa rachunkowa firmy była na jak najwyższym poziomie pozwoli Ci uniknąć wielu stresujących sytuacji, a w niektórych przypadkach także niemałych kar finansowych. Dowiedz się również, czy osoby, które zajmą się księgowością Twojej firmy, posiadają doświadczenie w branży, w której działasz. To ułatwi wiele spraw!

Zapoznaj się z opiniami dotychczasowych klientów. Warto także zasięgnąć porady wśród rodziny lub znajomych, którzy prowadzą własny biznes.

Sprawdź, czy firma jest w stanie dopasować się do potrzeb i oczekiwań klienta. Czy kontakt urywa się codziennie tuż po godzinie 15:00? Czy biuro wyznacza osobę, która zajmuje się koordynacją działań firmy i gwarantuje prawidłową komunikację?

Dowiedz się, czy firma korzysta z nowoczesnych systemów księgowych takich jak Blueprint, OneWorld, GEMS lub hCuE.

Dowiedz się, jak wygląda proces archiwizacji dokumentów. Czy firma gwarantuje Ci stały dostęp do Twoich danych? W jaki sposób dba o ich bezpieczeństwo?

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo ma kilka oddziałów w różnych państwach, sprawdź, czy firma, którą wybrałeś, posiada doświadczenie w prowadzeniu biura rachunkowego zarówno o zasięgu globalnym, jak i lokalnym, ponieważ księgowość i podatki w różnych zakątkach świata mogą wymagać specjalistycznej wiedzy.

Pamiętaj, że cena usług nie powinna być podstawowym kryterium wyboru. Powierzając prowadzenie usług księgowych biuru rachunkowemu, postaw przede wszystkim na profesjonalizm i zaangażowanie. Oddelegowanie części obowiązków pozwoli Ci w pełni skupić się na podstawowym obszarze działalności firmy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Oprogramowanie dla biur rachunkowych

Jak wybrać oprogramowanie dla biur rachunkowych?

Dziś trudno sobie wyobrazić skuteczne działanie biura rachunkowego bez wsparcia ze strony precyzyjnych i indywidualnie …