apartament luksusowy
Grupa docelowa luksusowych apartamentów jest dosyć wąska | fot.: materiał partnera

Luksusowe apartamenty w Warszawie – inwestycje warte uwagi

Rośnie grono osób, które decydują się zainwestować swoje oszczędności w nieruchomość. Jest to świetne rozwiązanie, które podnosi jakość życia właściciela, przez generowanie comiesięcznego przychodu pasywnego. Niezmiennie, popularne są tradycyjne lokale mieszkaniowe, a coraz większym zainteresowaniem cieszą się luksusowe apartamenty. Czy warto inwestować w mieszkania o wysokim standardzie? 

Stolica – idealne miejsce na inwestycję 

Warszawa jest bardzo atrakcyjnym miastem dla inwestorów. Bogata architektura i mnogość instytucji kultury zachęca do zakupu nieruchomości w tym mieście. Przy zakupie lokalu o wysokim standardzie, warto zwrócić uwagę na okolicę. W pobliżu powinny znajdować się przystanki komunikacji miejskiej, lokale z dobrą kuchnią, teatry, muzea i kina. Dużym atutem są także tereny zielone. Okazuje się, że kupując mieszkanie za 4 mln zł, po 10 latach można uzyskać około 6 mln zł “na czysto”, nie licząc comiesięcznych przychodów z wynajmu przez dekadę.  

Dla kogo apartamenty w Warszawie? 

Grupa docelowa luksusowych apartamentów jest dosyć wąska. Najczęściej są to biznesmeni, zagraniczni delegaci i managerowie wyższego szczebla. Najemcy luksusowych apartamentów są osobami majętnymi, odnoszącymi sukcesy w swojej branży. Wysokimi zarobkami mogą pochwalić się także specjaliści IT. Młodzi ludzie pracujący w tych zawodach często decydują się na wynajem lokalu w centrum miasta. Większa część społeczeństwa kupuje i wynajmuje mieszkania z tzw. średniej półki cenowej. Mimo wszystko, zamożnych Polaków przybywa z roku na rok, więc stają się oni automatycznie potencjalnymi kandydatami do wynajmu lub kupna luksusowych apartamentów.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie luksusowego mieszkania? 

Apartamenty Warszawa sprzedaż powinny być ulokowane w atrakcyjnej lokalizacji. Najlepiej, jeśli blisko znajduje się stacja metra. Bardzo ważnym elementem, przy wyborze mieszkania jest wielkość i rozmieszczenie pomieszczeń. Czasem lepszym rozwiązaniem jest apartament z aneksem kuchennym niż dwoma pokojami. Warto również zwrócić uwagę na piętro w budynku. Apartamenty bardziej prestiżowe mieszczą się na wyższych kondygnacjach. Mają one znacznie lepsze widoki. Trzeba również sprawdzić dodatkowe udogodnienia znajdujące się w budynku: sauny, tarasy, baseny, siłownie, sale konferencyjne, obiekty sportowe.         

Luksusowe apartamenty są świetną inwestycją, która na pewno się zwróci. Mogłoby się wydawać, że popyt na takie obiekty jest niewielki, dane pokazują jednak, że chętnych zarówno na zakup, jak i wynajem nie brakuje.  

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

apartamenty Zakopane

Apartamenty Zakopane – sprawdź, na co zwrócić uwagę

Zakopane jest destynacją urlopową nie tylko na czas zimy. Turyści odwiedzają polskie góry przez cały …