magiel elektryczny pralnia
Pralka przemysłowa musi być nie tylko wytrzymała, wydajna i ekonomiczna, ale również umożliwiać pracę w optymalnych warunkach | fot.: materiał partnera

Pralka przemysłowa: jaką wybrać do pralni?

Wybór maszyny piorącej to jedna z podstawowych decyzji o najbardziej kluczowym znaczeniu w kompletowaniu wyposażenia pralni. Pralka przemysłowa musi być bowiem nie tylko wytrzymała, wydajna i ekonomiczna, ale również umożliwiać pracę w optymalnych warunkach. Przebywanie przez wiele godzin w pomieszczeniach o zbyt wysokim stężeniu hałasu może wpływać negatywnie nie tylko na samopoczucie, ale również zdrowie pracowników. Warto również wziąć pod uwagę kwestię ekologii. Jak wybrać najlepsze urządzenie do pralni?

Dobór rodzaju urządzenia

Rodzaj wybieranej pralki musi dokładnie odpowiadać na zapotrzebowanie. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wielkość maszyny. Duże pralki przemysłowe są w stanie zmieścić nawet 200 kg załadunku na raz. Jednak ze względu na ich gabaryty, nie każde wnętrze okaże się wystarczająco przestrzenne, żeby pomieścić tego rodzaju modele. Dlatego też zaleca się dokładnie zmierzyć ilość posiadanego miejsca.

Również rodzaj prania ma wpływ na wielkość urządzenia. Pralnie zajmujące się głównie czyszczeniem materiałów wielkogabarytowych, takich jak elementy pościeli, obrusy, czy zasłony, zdecydowanie powinny postawić na urządzenia o największej pojemności. Do prania ubrań i mniejszych rzeczy nadadzą się, również wykorzystywane powszechnie w pralniach, maszyny półprofesjonalne. Te lekkie i niewielkie urządzenia jednorazowo mieszczą w bębnie od 5 do 8 kg załadunku. Bez problemu spełniają swoje zadanie, kiedy wykonuje się w nich do 8 prań dziennie. Dlatego, w zależności od przeznaczenia, w niektórych firmach bardziej korzystne może okazać się zastosowanie większej ilości maszyn tego typu. W pralniach publicznych z kolei najlepiej sprawdzi się podobna wielkościowo pralka na monety.

pralki przemysłowe na monety
W pralniach publicznych z kolei najlepiej sprawdzi się podobna wielkościowo pralka na monety | fot.: materiał partnera

Urządzenia pralnicze do zadań specjalnych

W firmach, w których każdego dnia pierze się setki lub tysiące kilogramów materiałów, mogą sprawdzić się pralnice tunelowe. W tych wielokomorowych urządzeniach, załadunek jest poddawany kolejno praniu wstępnemu zasadniczemu i dezynfekcji. Ta maszyna będzie więc dobrym wyborem w pralniach, do których dostarczane są między innymi brudne rzeczy ze szpitali. W tym samym przypadku świetnie sprawdzi się pralnica przemysłowa z barierą higieniczną. Jej zastosowanie umożliwia oddzielenie strefy załadunku brudnego prania od strefy, w której wypakowuje się rzeczy czyste.

pralki przemysłowe
Rodzaj wybieranej pralki musi dokładnie odpowiadać na zapotrzebowanie | fot.: materiał partnera

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Na rynku pojawiają się coraz nowsze rozwiązania i udogodnienia. Obecnie warto zadbać o to, aby urządzenie pralnicze nie emitowało zbyt dużego hałasu, który mógłby utrudniać funkcjonowanie pracownikom. Poza tym, najnowsze systemy umożliwiają dokładny pomiar i optymalizację zużycia wody i środków chemicznych, co obniża wydatki i pomaga chronić środowisko naturalne. Nowoczesna pralko suszarka przemysłowa to wielofunkcyjne urządzenie, którego odpowiedni dobór umożliwi wyjątkowo wydajną pracę całej firmy. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań, możliwy jest zakup trwałych maszyn, które po wielu latach użytkowania mogą podlegać recyklingowi nawet w ponad 90%. Dobór odpowiednich urządzeń pralniczych to ważna decyzja, dlatego warto nie tylko dobrze ją przemyśleć, ale również postawić na produkty o sprawdzonej renomie.

Więcej o profesjonalnych i nowoczesnych urządzeniach dla pralni przemysłowych przeczytasz na stronie https://gp-pralnia.pl

OLI