Irandczyk
Akcja filmu Scorsese rozgrywa się w Ameryce w czasach powojennych. Głównym bohaterem historii jest Frank Sheeran - postać autentyczna, o której biografię oparta została fabuła produkcji | fot.: Netflix

„Irlandczyk” – nowy film Martina Scorsese z Robertem De Niro, Alem Pacino i Joe Pescim już w listopadzie!

Miłośnicy dobrych filmów nie będą zawiedzeni najbliższej jesieni. Już w listopadzie na ekrany kin trafi najnowszy film w reżyserii Martina Scorsese – „Irlandczyk” (tytuł oryginalny: „The Irishman”). W rolach głównych zobaczymy jednych z najważniejszych aktorów w historii kina – Roberta De Niro, Ala Pacino oraz Joe Pesciego. Czego możemy spodziewać się po produkcji wybitnego amerykańskiego reżysera?

Gangsterska fabuła oparta na biografii słynnego przestępcy

Akcja filmu Scorsese rozgrywa się w Ameryce w czasach powojennych. Głównym bohaterem historii jest Frank Sheeran – postać autentyczna, o której biografię oparta została fabuła produkcji. Sheeran to weteran z II wojny światowej, którego życie po zakończeniu służby opiera się na pełnieniu funkcji płatnego mordercy i zawodowego oszusta. Swoje usługi oferuje największym dwudziestowiecznym przestępcom a gagsterski świat staje się jego chlebem powszednim. „Irlandczyk” z całą pewnością będzie monumentalną i szeroko zakrojoną historią, bowiem jego fabuła rozgrywać się będzie na przestrzeni kilkudziesięciu lat od zakończenia wojny. Głównym wątkiem gangsterskiej epopei będzie niewyjaśniona kryminalna zagadka, jedna z najsłynniejszych tajemnic w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. Mowa o zaginięciu Jimmy’ego Hoffa, amerykańskiego działacza związkowego znanego z silnych powiązań z przestępczością zorganizowaną. W filmie Scorsese czeka nas spektakularny świat mafii, politycznych powiązań ze światem gangsterów a także spektrum walki o przestępcze wpływy.

Twórcy i obsada z najwyższej półki

Gwarancję jakości filmu zapewniają jego uznani twórcy. Martin Scorsese to ceniony od lat amerykański reżyser, znany chociażby z takich kultowych produkcji jak „Chłopcy z ferajny”, „Milczenie”, „Infiltracja” czy „Taksówkarz”. Z kolei za scenariusz odpowiada ceniony w branży filmowej Steven Zaillian, który przed współpracą z Scorsese stworzył między innymi tekst do takich filmów jak „Lista Schindlera”, „Adwokat” czy „Dziewczyna z tatuażem”. Scenariusz oparty został o treść książki Charlesa Brandta „Słyszałem, że malujesz domy…”. To opowieść mafijnego zabójcy zebrana w formie wywiadów z Sheeranem – autentycznym płatnym mordercą a zarazem główną postacią w filmie Scorsese. Także obsada aktorska nie pozostawia wątpliwości co do rangi produkcji. W najważniejszych rolach znajdziemy takie nazwiska jak Robert De Niro, Al Pacino, Anna Paquin, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Joe Pesci czy Joseph Russo. Muzykę do filmu przygotował Robble Robertson, autor ścieżki dźwiękowej do takich tytułów jak „Król komedii” czy „Jimmy Hollywood”. Za zdjęcia odpowiedzialny jest Rodrigo Prieto, uznany meksykański operator filmowy.

„Irlandczyk” to idealna propozycja dla miłośników kina gagsterskiego i sensacyjnego. To także gratka dla fanów odtwórców głównych ról i osób ceniących aktorstwo na najwyższym poziomie. W polskich kinach premiera filmu zapowiedziana jest na 22 listopada. Po okresie premierowym produkcja będzie dostępna także dla użytkowników platformy streamingowej Netflix.

MPA