widownia w kinie
Ekranizacje komiksów od blisko dziesięciu lat wiodą prym w rankingu najpopularniejszych premier kinowych | fot.: stock.adobe.com

Które premiery głośnych filmów zostały przeniesione na 2022 rok?

Pandemia koronawirusa drastycznie zmieniła bieg wydarzeń na świecie przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Znaczący wpływ miała również na kinematografię ze względu na ilość filmów, których premiera została przesunięta. Jakie są najważniejsze produkcje 2022 roku, które początkowo miały pojawić się na ekranie światowych kin znacznie wcześniej?

Superbohaterowie wciąż popularni

Ekranizacje komiksów od blisko dziesięciu lat wiodą prym w rankingu najpopularniejszych premier kinowych. To właśnie filmy opowiadające o przygodach superbohaterów są niemalże gwarancją wypełnionych po brzegi sal kinowych i ogromnych przychodów dla producentów. „Thor: Miłość i Grzmot” oraz „Doctor Strange w wieloświecie szaleństwa” to produkcje należące do uniwersum Marvela, które swoje premiery będą mieć kolejno 6 maja i 25 marca 2022 roku. Z kolei wśród filmów inspirowanych wydaniami DC Comics możemy znaleźć między innymi „The Batman” i „The Flash” oraz „Black Adam”, które początkowo miały pojawić się na ekranach jeszcze w roku 2021.

Filmy rozrywkowe – tym żyje świat kina

Lista najważniejszych premier 2022 składa się niemalże wyłącznie z filmów dostarczających widzom rozrywkę. Wśród nich można znaleźć między innymi „Mission Impossible 7” z niezniszczalnym Tomem Cruise’m, a także „Avatara” Jamesa Camerona. Szczególnie interesująca jest ta druga pozycja, ze względu na czas jaki minął od premiery pierwszej części. Premiera „Avatar 2” odbędzie się 16 grudnia 2022 roku, czyli 13 lat po ogromnym sukcesie pierwszej części. Tę produkcję trzeba koniecznie zobaczyć na dużym ekranie!

Inne ważne premiery kinowe 2022 roku

Wśród premier filmowych, które zostały przeniesione na 2022 rok można znaleźć również animację „Minionki: Wejście Gru”, czyli kolejną część popularnej serii, która tym razem skupi się na jednej z najciekawszych postaci – tytułowym Gru. „Morbius” to z kolei film z Jaredem Leto, który pojawi się na ekranach kin w styczniu 2022 roku i opowie historię naukowca zarażonego wampiryzmem w wyniku niebezpiecznego eksperymentu. Dla fanów kryminałów Agathy Christie szczególnie ważny  będzie dzień 11 lutego 2022 roku. To właśnie wtedy premierę kinową będzie mieć „Śmierć na Nilu”, czyli ekranizacja przygód Herculesa Poirot, w którego rolę ponownie wcieli się Kenneth Branagh, będący jednocześnie reżyserem całej produkcji.

Większość z wyżej wymienionych premier kinowych początkowo miała mieć miejsce w 2020 i 2021 roku, jednak ze względu na niepewną sytuację kin na świecie zdecydowano się na przełożenie w czasie najważniejszych produkcji. Z tego względu rok 2022 zapowiada się na jeden z najciekawszych okresów dla kinematografii. Widzowie wybierający się do kina będą mogli obejrzeć w nadchodzącym roku ciekawe pozycje niezależnie od preferowanego przez siebie gatunku. Filmy science fiction, kryminały oraz filmy animowane – wybór będzie ogromny, dlatego warto zapisać sobie daty premier najciekawszych produkcji. Wiele z nich osoba, która uważa się za prawdziwego miłośnika kina po prostu nie może przegapić!

PKU

Sprawdź także

Stargirl

Co warto obejrzeć wiosną na najpopularniejszych platformach VOD?

Nadeszła wiosna, a wraz z nią wysyp premier na najpopularniejszych platformach VOD. W tym roku …