oscar isaac marvel
30 marca na Disney+ zadebiutuje "Moon Knight", nowy serial Marvela, w którym główną rolę gra Oscar Isaac | By Christopher William Adach from Mexico - WP - random_-4, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78865952

Oscar Isaac nowym superbohaterem

W sieci przewinęły się ostatnio zdjęcia nowego serialu Marvela, czyli „Moon Knight”. Okazało się, że superbohatera zagra coraz to popularniejszy Oscar Isaac. Aktor ma doświadczenie, jeśli chodzi o głośne produkcje w ostanich latach, dlatego fani komiksów z entuzjazmem przyjęli tę wiadomość. Wrażenie robi też szary kostium superbohatera. Czy Oscar Isaac nadaje się do roli Moon Knighta? Jakiego serialu można spodziewać się po Marvelu? 

Co wiadomo o nowym serialu Marvel Studios? 

O udziale Oscara Isaac’a w „Moon Knight” spekulowało się od dawna, ale dopiero zdjęcie w pełni potwierdziło te pogłoski. Co prawda wiadomość była po części potwierdzona w maju 2021 roku, ale nie spotkała się z tak dużym odzewem. Fani serii zdziwili się też trochę na widok stroju superbohatera, który wygląda całkiem inaczej niż w komiksach. Kostium różni się paroma detalami, gdzie jednak maska, elementy pancerza i peleryna zostały na swoim miejscu.

Wielu fanów aktora obawia się, że przez zakrycie twarzy Oscar Isaac będzie miał mniejsze pole manewru do zagrania ciekawej roli. Producenci zapewniają jednak, że okazji do pokazania umiejętności będzie całkiem sporo. Fabuła „Moon Knight” ma się opierać na egipskich korzeniach bohatera, o czym ma świadczyć jego wygląd ze zdjęć. Tak przewidują jednak tylko fani, gdzie nie ma jeszcze potwierdzenia ze strony Marvel Studios. Wiadomo jedynie, że serial pojawi się na ekranie w 2022 roku na platformie Disney+. Za reżyserię odpowiada aż trzech reżyserów: Mohamed Diab, Justin Benson oraz Aaron Moorhead. 

Czy Oscar Isaac nadaje się do nowej roli? 

Oscar Isaac wystąpił ostatnimi czasy w wielu znanych blockbusterach, które odniosły spory sukces finansowy. Wystarczy wspomnieć o nowej sadze „Gwiezdnych Wojen” albo „Diunie”. Zarówno rola Poe Damerona, jak i księcia Leto Atryda spotkały się ze sporym uznaniem publiczności oraz krytyki. Aktor gwatemalsko-kubańskiego pochodzenia zawsze był uważany za niedocenionego, dlatego wiele osób ucieszyło się z jego niedawnych sukcesów.

Wcześniej występował w niezależnych i mało znanych filmach, które przyniosły mu jednak Złotego Globa („Kto się odważy” w 2015 roku) i jedną nominację („Co jest grane, Davis?” od braci Coen). Zawsze ciągnęło go jednak do kina akcji, o czym świadczą ostatnie występy. Rola w „Moon Knight” jest niejako podsumowaniem starań ostatnich lat, która w końcu powinna dać mu światową sławę. 

Oscar Isaac
Moon Knight to kultowy bohater dla fanów komiksów, który pierwszy raz objawił się światu już w 1975 roku | fot.: Katrin Neuhaus, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Kim jest nowy bohater serialu Marvela? 

Moon Knight to kultowy bohater dla fanów komiksów, który pierwszy raz objawił się światu już w 1975 roku. Alter ego postaci jest najemnik Phil Spector, który został pozostawiony na pewną śmierć podczas jednej z misji na egipskiej pustyni. Bohater żegnał się już z życiem, ale zlitował się nad nim bóg Khonshu. Stał się on wtedy niejako awatarem bóstwa i obiecał walczyć z przestępczością. Zdjęcia, które wyciekły do Internetu świadczyłyby o tym, że właśnie na tym fragmencie fabuły „Moon Knight” będzie opierał się serial. Nie wiadomo jeszcze jaką rolę w produkcji będą pełnić Ethan Hawke oraz May Calamawy, czyli inni znani aktorzy Hollywood. 

MMI

Sprawdź także

Avengers: Endgame

„Avengers: Endgame” – czy to rzeczywiście koniec gry?

Nadszedł ten moment, po 10 wspólnie spędzonych latach kończy się pewna epoka. Epoka ulubionych superbohaterów, …