Adam Święcki, Kacper w operze
Adam Święcki: Kacper w operze

Gotowi do odwiedzenia Magicznej Krainy? Adam Święcki: Kacper w operze

Adam Święcki tym razem proponuje niesamowitą podróż trochę starszym dzieciom zabierając je do Magicznej Krainy w książeczce Kacper w operze. To pierwsza odsłona serii Gdzie? Jak? Dlaczego? 

Pierwsze wrażenia są bardzo dobre: poręczny format, twarda oprawa i przepiękne, całostronicowe ilustracje. Książka opowiada niesamowitą przygodę małego Kacpra, który wraz z rodzicami odwiedza Magiczne Miejsce – Operę. Dowiaduje się czym jest spektakl, co oznaczają trzy dzwonki i czym się różni magiczna różdżka od batuty. Wszystko zostało wplecione w magiczną, opowiedzianą w płynny i melodyjny sposób fabułę. Te wrażenia potęgują cudowne ilustrację, w których autor bawi się zmiennością barw, i które podkreślają zmianę scenerii czy miejsca. Każda strona jest niepowtarzalna, a tekst harmonijnie komponuje się z ilustracjami.

Czy wycieczka do opery, muzeum czy teatru potrzebują specjalnego przygotowania? Tu należałoby przytoczyć słowa autora tej książeczki.

– Szkolna wycieczka do opery. Grupa dzieciaków wrzucona na żywioł. Na spektaklu jedni się nudzili, inni rozmawiali, szczęśliwcy spali. Wokół było światło i wycie aktorów coraz śmieszniej poprzebieranych. Nikt nam ani przedtem ani potem wiele nie wyjaśniał, nie opisał. Dla wszystkich z nas na długie lata opera kojarzyła się już tylko z…. Gdybym miał okazję wtedy przeczytać tę książkę, wiedziałbym, że magię można znaleźć nie tylko w Hogwarcie.

Nie sposób się z tym nie zgodzić, z niecierpliwością czekamy na kolejne części.

Andrzej Włudecki – miłośnik komiksów i tata trzyletniej Amelki, dziewczynki z bardzo rzadką wadą genetyczną – Trisomią Chromosomu 20 w postaci mozaiki. Pomysłodawca niezwykłej akcji Mogę być, kim chcę, w której wzięli udział rysownicy z Polski i całego świata tworząc ilustracje, które w założeniu miały być motywatorem do dalszych działań zarówno dla Amelki, jak i innych dzieci z podobnymi problemami. Prace poświęcone dziewczynce można zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/T20mozaika/

Sprawdź także

komiksy współczesne

Najciekawsze współczesne komiksy

W ostatnich kilkunastu lat rynek komiksów i powieści graficznych znacząco powiększył się na polskim rynku. …