wspaniała pani Maisel
Serial The Marvelous Mrs Maisel to przede wszystkim komedia, dlatego też widzowie śledząc kolejne odcinki tej produkcji będą mogli liczyć na bardzo dobrą zabawę, okraszoną sporą dawką humoru | fot.: Amazon

Komediowy serial, który zachwyca – The Marvelous Mrs Maisel

Amazon jako platforma streamingowa od kilku już lat funkcjonuje w przestrzeni publicznej na świecie, a kolejne produkcje, jakie się na niej pojawiają zyskują sobie przychylność kolejnych zainteresowanych widzów. Także polscy widzowie od kilku lat mogą liczyć na serwis Amazon w modelu subskrypcyjnym. Przy czym biorąc pod uwagę kwestię cen, to tutaj Prime Video od Amazon wypada naprawdę bardzo konkurencyjnie, bowiem za miesiąc użytkowania tego serwisu zapłacimy połowę kwoty, jaką musimy uiścić za korzystanie za miesiąc subskrypcji innych platform.

Młoda kobieta postanawia zacząć uprawiać stand up

Jednym z kultowych już seriali, jaki znajdziemy na Amazonie jest The Marvelous Mrs Maisel. Jest to historia młodej kobiety – Miriam Maisel, pochodzącej z żydowskiej, ortodoksyjnej rodziny. Pewnego dnia zrządzeniem splotu różnych przypadków, Miriam ląduje w klubie komediowym na scenie i zaczyna opowiadać w bardzo zabawny sposób historie ze swojego życia. Okazuje się, że kobieta ma niesamowity talent właśnie do tej profesji – stand upu. Od tego momentu będziemy obserwować jej zmagania w zupełnie męskim świecie, przebijanie się na mniejszych i większych scenach, szukając samej siebie, swojego stylu scenicznego, budując swoje życie od podstaw.

O czym opowiada fabuła serialu The Marvelous Mrs. Maisel?

Serial The Marvelous Mrs Maisel to przede wszystkim komedia, dlatego też widzowie śledząc kolejne odcinki tej produkcji będą mogli liczyć na bardzo dobrą zabawę, okraszoną sporą dawką humoru. Dodatkowo ważnym elementem całej opowieści jest anturaż historyczno-społeczny Nowego Jorku. To właśnie tam, w samym sercu jednego z najbardziej zaludnionych miast Ameryki, na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych będziemy obserwować zachodzące zmiany. Szczególny nacisk twórczyni Amy Sherman-Palladino kładzie tutaj na perspektywę kobiet. To właśnie panie, przedstawicielki różnych pokoleń będą miały tutaj możliwość pokazywać swoją perspektywę życia w patriarchalnym społeczeństwie. Pomimo faktu, że jest to serial komediowy, to nie sposób nie zauważyć, że widzowie znajdą w nim także wiele krytyki, jeśli chodzi o sytuację kobiet. Często będzie przybierać to bardzo lekką i prześmiewczą formę.

Konstrukcja opowieści o Pani Maisel

Siłą całej produkcji poza wybitnymi aktorkami i aktorami są także fantastycznie napisane dialogi. To właśnie one doskonale budują relacje pomiędzy poszczególnymi postaciami, kreśląc je w sposób niesamowicie barwny i emocjonalny. Dlatego też każdy kolejny odcinek jest to swoista feeria barw, wspaniałych kreacji, niesamowitych zdjęć lokalizacji poszczególnych części Nowego Jorku. Z jednej strony każdy odcinek będzie mieć klasyczną proceduralną formę – zamkniętej opowieści, która zaczyna się i kończy w jednym odcinku. Z drugiej zaś strony widzowie śledzą rozwijające się główne wątki. Całość ogląda się płynnie, a widzowie kończąc ostatni z dotychczas wyemitowanych odcinków już nie mogą doczekać się kolejnych odsłon opowieści o młodej, nowojorskiej komiczce.

NBL

Sprawdź także

Co naprawdę warto obejrzeć jesienią?

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video: najciekawsze filmowe i serialowe propozycje na deszczowe dni

Jesień to od dawna prawdziwa uczta dla wielbicieli ciekawych produkcji wyświetlanych na przysłowiowym małym ekranie. …