kurs tańca towarzyskiego
Odpowiedni wybór stylu tańca zależy od upodobań osoby, która chce zapisać się na kurs | fot.: materiał partnera

Kurs tańca towarzyskiego – czy warto się zapisać?

Taniec towarzyski opiera się na zaufaniu, emocjach, a także współpracy. Jest pewnego rodzaju wyrazem artystycznym, który dla niektórych jest sposobem na życie oraz pasją a dla innych przyjemną formą spędzania czasu.

Czym jest taniec towarzyski?

Taniec towarzyski opiera się na współpracy dwóch tancerzy, którzy synchronizują swoje ruchy do rytmu muzyki. Taniec pozwala na wyrażenie siebie, a także buduje pewność siebie tancerza. Charakteryzuje się wieloma stylami i sposobami poruszania się. Kurs tańca towarzyskiego zazwyczaj podzielony jest na poszczególne rodzaje tańca, z których można wybrać ten najbardziej odpowiadający tańczącemu.

Do ich rodzajów należą tańce standardowe, ale także latynoamerykańskie. Do pierwszej grupy można zaliczyć walc wiedeński i angielski, foxtrot, quickstep oraz tango. Drugi rodzaj obejmuje najczęściej takie tańce jak cha-cha, rumba, jive i paso doble. Wszystkie te style są ciekawe na swój sposób i przyciągają zazwyczaj liczne grono par do szkół tańca.

Który styl tańca wybrać?

Odpowiedni wybór stylu tańca zależy od upodobań osoby, która chce zapisać się na kurs. Jeżeli fascynują ją tańce pełne pożądania, napięcia i dynamiki, najlepiej sprawdzą się do tego style takie jak tango i paso doble. Jeżeli przyszły tancerz chciałby poznać techniki szybkiego tańca, typowo do celów rozrywkowych, wtedy może zdecydować się na foxtrot, quickstep, jive lub cha-cha. 

W przypadku, gdy kursant chciałby nauczyć się wolnych, ale bardzo eleganckich tańców, dobrym pomysłem będzie zapisanie się na naukę walca wiedeńskiego lub angielskiego. Warto zdecydować się na takie rodzaje stylów, które w przyszłości będą mogły być w jakiś sposób wykorzystane na uroczystości takiej jak np. wesele.

Czy warto udać się na kurs tańca?

Na pytanie, czy warto podjąć naukę tańca, każdy potencjalny tancerz musi odpowiedzieć indywidualnie. Jeżeli osoba chcąca zapisać się na kurs posiada odpowiednie predyspozycje takie jak poczucie rytmu, muzykalność, konsekwencja i upór, wtedy z całą pewnością opanuje wybrany styl tańca.

Jednak nawet jeżeli kursant nie ma powyższych umiejętności, może je nabyć ciężką pracą i odpowiednim nastawieniem. Taniec jest przede wszystkim dla osób, które chcą się nauczyć tańczyć, nawet nie posiadając ku temu zdolności. Dzięki odpowiedniej współpracy z instruktorem uczestnik kursu otrzymuje profesjonalną pomoc, z której właściwe wyciągnięcie wniosków pozwoli na eliminację błędów. To sprawia, że początkujący tancerz poprzez ciężką pracę może osiągnąć zaawansowany poziom. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Polacy coraz chętniej tańczą tango

Jak zacząć przygodę z tańcem?

Moda na taniec trwa w najlepsze. Wszystko zaczęło się od programów telewizyjnych w stylu „You …