the boys
The Boys, serial na platformie Prime Video cieszy się ogromną popularnością wśród widzów zarówno w Stanach, jak i w wielu innych krajach na świecie, w tym także w Polsce. Na zdj. Karl Urban (Billy Butcher) | fot.: Amazon

The Boys – samozwańczy obrońcy sprawiedliwości

Serial The Boys na całym świecie bije rekordy popularności wśród fanów produkcji superbohaterskich. Nie jest on jednak sztampową produkcją wpisującą się w dotychczasowe kanony. Dlatego też widzowie jednocześnie pokochali i znienawidzili tych herosów z nadnaturalnymi mocami, bowiem trudno przejść obok nich obojętnie.

Antybohatrski serial o herosach – o czym jest produkcja The Boys?

The Boys, serial na platformie Prime Video, cieszy się ogromną popularnością wśród widzów zarówno w Stanach, jak i w wielu innych krajach na świecie, w tym także w Polsce. Obecnie oglądający mogą cieszyć się nowymi odcinkami, które pojawiają się na platformie streamingowej w każdy piątek. Serial opowiada o siódemce superbohaterów, którzy na pierwszy rzut oka zupełnie niczym nie różnią się od innych herosów w amerykańskiej kulturze popularnej. W tym przypadku jednak pod powłoką wykreowanych medialnych wizerunków, kryją się raczej antybohaterowie, z którymi często trudno widzowi sympatyzować.

Bohaterowie Siódemki – kim są?

Na czele Super Siódemki stoi Homelander, ucieleśnienie wszystkich amerykańskich cech przywódcy narodu. Emanuje swoją siłą, pewnością siebie, nieustępliwością oraz tym, że spośród wszystkich pozostałych bohaterów obdarzonych niezwykłą mocą – jest najsilniejszy. Dlatego też nie sposób mu się przeciwstawić, a wszyscy, którzy tego próbują, będą zmuszeni doświadczać wielu okrutnych cierpień. Homelander jest więc przywódcą despotą, któremu usilnie zależy na miłości tłumu i poparciu Amerykanów. Wśród pozostałych członków ekipy mamy A-Traina dominującego nad pozostałymi bohaterami szybkością. Niestety jego umiejętności okupione są ciągłym dostarczaniem swojemu organizmowi związku V- który z jednej strony pomaga osiągać niezwykłe wyniki, z drugiej zaś sprawia, że organizm doznaje poważnych przeciążeń i uzależnia się od tego narkotyku. Trzecim bohaterem Siódemki jest Deep. Ten z kolei wyposażony jest w skrzela i świetnie radzi sobie w wodzie. Zdecydowanie gorzej radzi sobie w relacjach z kobietami. Traktując kobiety przedmiotowo, aby udowodnić swoją dominację, zmusza je do intymnych zbliżeń. Wątek Deepa bardzo wyraźnie podejmuje dyskusję społeczną, w której pobrzmiewają echa akcji metoo. Czwartym bohaterem jest Black Noir. Człowiek, który porusza się w sposób zupełnie bezszelestny, dlatego też jest idealnym zabójcą. Przez długi czas nie poznajemy tożsamości tej postaci, ponieważ ukrywa się pod czarnym kostiumem. Jednak wraz z biegiem fabuły w kolejnych sezonach widzowie będą mogli dostać nieco więcej także o tej postaci.

boys homelander starlight
Na czele Super Siódemki stoi Homelander, ucieleśnienie wszystkich amerykańskich cech przywódcy narodu. Na zdj.: Erin Moriarty (Starlight), Antony Starr (Homelander) | fot.: Amazon

Piękne i silne heroski

Jeśli chodzi o bohaterki, tych również w zestawieniu nie zabraknie. Queen Maeve to piękna i potężna heroska, która przez długi czas utrzymuje się w składzie superbohaterskim. Przeżywa wiele kryzysów tożsamościowych. Starlight to nowa członkini zespołu, dołącza do niego w pierwszym sezonie. Jest swoistym łącznikiem między grupą bohaterską, a grupą próbującą obalić dotychczasowe rządy bohaterów. Drugą grupą, która już na początku zaczyna się formować jest ta z Rzeźnikiem na czele, czyli drużyna usiłująca ukazać światu hipokryzję Siódemki oraz organizacji, która stoi u podstaw wszystkich herosów – Vought.

frenchie the boys
Wątki bohaterów są angażujące i sprawiają, że widzowie już od pierwszych odcinków pokochali tę produkcję. Na zdj. Tomer Capone (Frenchie) | fot.: Amazon

Co sprawia, że widzowie pokochali tę produkcję?

Serial charakteryzuje się przede wszystkim dynamiczną narracją, w której przeplatane są poszczególne wątki bohaterów. A historie ich często są związane z różnymi ważnymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Stanach w XX i XXI wieku. Bardzo charakterystycznym elementem tego serialu jest czarny humor. Niejednokrotnie autorzy scenariusza nie bojąc się wyzwań, dociskają pedał gazu do końca. Dzięki temu efekt finalny całego serialu daje bardzo szczery obraz Ameryki, która nie boi się podejmować trudnych tematów społecznych i prowadzić dyskusję publiczną, także w przystępny dla widza i opakowany w popkulturowy anturaż sposób. Wątki bohaterów są angażujące i sprawiają, że widzowie już od pierwszych odcinków pokochali tę produkcję. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że producenci serialu nie przebierają także w wizualnych środkach pokazujących fizyczną makabrę. Trup ściele się gęsto, a krew i flaki są na porządku dziennym. Dlatego też decydując się na oglądanie produkcji The Boys, warto mieć świadomość, że jest to brutalny wizualnie serial, o czym na początku każdego odcinka ostrzegają jego twórcy.

NBL

Sprawdź także

artur urbanowicz deman

Premiera najnowszej książki Artura Urbanowicza „Deman” już 28 września

Już za tydzień w księgarniach pojawi się „Deman” Artura Urbanowicza – epicka historia superbohaterska opowiadająca …