Nowe odcinki Ojca Mateusza

Artur Żmijewski znów pojawił się na planie w podwójnej roli – aktora i reżysera | fot.: ATM GRUPA S.A.

Brutalne porwanie najsłynniejszego proboszcza z Sandomierza, zaginięcie sławnej pływaczki, handel narkotykami i zakończona tragicznie kradzież trakcji kolejowej – nowy sezon „Ojca Mateusza” będzie obfitował w wiele emocjonujących wątków. Artur Żmijewski znów pojawił się na planie w podwójnej roli – aktora i reżysera. Gościnnie w odcinkach wystąpiła plejada gwiazd: między innymi Magdalena Boczarska, Marian Opania, Mateusz Banasiuk, Jacek Lenartowicz, Ewa Szykulska. Nowe odcinki 14 już sezonu będą emitowane od najbliższego czwartku 3 września o godz. 20:30 w Jedynce.

Nadchodzący sezon znów zaskoczy widzów mnogością sensacyjnych historii.

Od kilkunastu sezonów scenarzyści zaskakują barwnymi zagadkami kryminalnymi, którym musi sprostać policyjna ekipa pod dowództwem podinspektora Oresta Możejki oraz „cywilna” Ojca Mateusza, którego prawą ręką na dobre została Natalia.

W nadchodzącym 14 już sezonie dojdzie do brutalnego porwania najsłynniejszego proboszcza z Sandomierza. Ojciec Mateusz padnie ofiarą żądnego zemsty męża zmarłej parafianki. Bohaterom przyjdzie się także zmierzyć z dowodami zbrodni w laboratorium pracującym nad lekiem na raka, zatrzymaniem Pluskwy za posiadanie fałszywych banknotów, handlem amfetaminą w szkole i przedawkowaniem jednego z uczniów, morderstwem nauczycielki, zaginięciem świetnej pływaczki, tragedii matki desperacko poszukującej szpiku dla syna, ochroną ważnego świadka w wojnie młodocianych bandytów, zwłokami w rzece kolekcjonera złotych Krugerradów, narkotykami w popularnym klubie, czy wreszcie z tragiczną w skutkach kradzieżą trakcji kolejowej.

W emitowanej jesienią serii nie zabraknie też wątków prywatnych. W Sandomierzu w końcu osiedli się aspirant Ewa Kobylicka, przeniesiona służbowo z Kielc. Singielka z kotem, której w przeprowadzce pomagać będzie aspirant Nocul. Pojawienie się na stałe atrakcyjnej policjantki na komendzie wywoła niepohamowaną lawinę zazdrości w domu Nocula. Aby pozbyć się problemu, Basia i Natalia postanowią zostać swatkami i znaleźć Ewie drugą połówkę.

Nowe odcinki znów wyreżyserował także Artur Żmijewski, który pojawiał się na planie w podwójnej roli. Gościnnie zagrało wiele wspaniałych gwiazd, między innymi: Magdalena Boczarska, Mateusz Banasiuk, Marian Opania, Filip Opania, Dominika Kluźniak, Wojciech Mecwaldowski, Wojciech Błach, Rafał Królikowski Agnieszka Sienkiewicz, Jacek Lenartowicz, Ewa Szykulska.

@infoWire

Sprawdź także

serce jak smoła

Serce jak smoła, Robert Galbraith – nowe przygody detektywa Strike’a i Robin

Są ludzie, którzy nie lubią czytać książek i tacy, którzy kochają. Osobną niszę stanowią ci, …