festyn na świeżym powietrzu
Odpowiednio zaplanowane atrakcje ułatwią zebranie środków finansowych. Oprócz koncertu lub pokazów scenicznych postaraj się zadbać o inne formy zabawy | fot.: materiał partnera

Jak zorganizować festyn dobroczynny na świeżym powietrzu?

Impreza dobroczynna to dobry sposób, aby wesprzeć wybraną organizację charytatywną lub zebrać środki finansowe na szczytny cel. Wydarzenie zorganizowane w ciekawy sposób przyciągnie wiele osób oraz sponsorów, dzięki którym zbierzesz wymaganą kwotę. Festyn jest także doskonałą formą rozrywki, która łączy przyjemne z pożytecznym. Planujesz zorganizować taką imprezę? Zobacz, jak to zrobić!

Znajdź odpowiednie miejsce

Pierwszym, a jednocześnie jednym z najistotniejszych etapów podczas organizacji festynu, jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Należy przy tym pamiętać, że im większa przestrzeń, tym więcej osób będzie mogło uczestniczyć w wydarzeniu. Jednocześnie podczas wyboru lokalizacji trzeba wziąć pod uwagę budżet, aby aranżacja miejsca nie pochłonęła zbyt dużo środków finansowych. W zależności od tego, jaki charakter ma mieć festyn dobroczynny, możesz go zorganizować w parku lub miejskich terenach zielonych. Do tego potrzebna Ci będzie zgoda władz oraz uzyskanie stosownych pozwoleń.

Zadbaj o infrastrukturę i zaplecze techniczne

Po wyborze najlepszej lokalizacji musisz zorganizować niezbędne wyposażenie. Warto zaangażować do tego lokalne przedsiębiorstwa, które użyczą potrzebnego sprzętu w zamian za promocję swojej marki. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty firm takich jak BSC System, które zajmują się dostarczaniem konstrukcji oraz urządzeń scenicznych. Oprócz tego niezbędne będzie takie wyposażenie jak:

  • stoły i ławki do siedzenia,
  • nagłośnienie,
  • przenośne toalety,
  • namioty i zadaszenie ogrodowe,
  • słupki i taśmy do ogrodzenia terenu.

Jeżeli podczas imprezy ma się odbyć koncert, musisz także pomyśleć o mobilnej scenie. Taką konstrukcję możesz wynająć w firmie eventowej lub poprosić o wypożyczenie jej od władz miasta.

Catering

Jedną z atrakcji podczas festynów na świeżym powietrzu jest jedzenie. Dobrym pomysłem jest zaangażowanie lokalnych punktów gastronomicznych i restauracji, które zajmą się cateringiem. Będzie to dla nich doskonałą formą promocji oraz szansą na zdobycie nowych klientów. Postaraj się jednak uprzedzić dostawców, aby serwowane dania były proste i wygodne w spożyciu. Sprawdzą się więc popularne potrawy z grilla oraz fast food.

Atrakcje dla uczestników

Odpowiednio zaplanowane atrakcje ułatwią zebranie środków finansowych. Oprócz koncertu lub pokazów scenicznych postaraj się zadbać o inne formy zabawy. Mogą to być proste konkurencje sportowe, w których wezmą udział całe rodziny. Dobrym pomysłem będzie również zorganizowanie kiermaszu oraz loterii fantowej. W tym przypadku również warto zaangażować lokalne sklepy oraz firmy usługowe, które mogłyby przekazać drobne upominki i gadżety reklamowe.

Promocja wydarzenia

Po ustaleniu miejsca i daty wydarzenia koniecznie postaraj się o rozreklamowanie imprezy. Promocję możesz przeprowadzić, rozwieszając plakaty, wręczając ulotki lub informując o zbliżającym się festynie w mediach społecznościowych. W ten sposób dotrzesz do szerokiego grona odbiorców, co daje większe szanse na zebranie określonej kwoty.

Materiał partnera