Prawdopodobnie awarię uda się usunąć w godzinach wieczornych | fot.: Fotolia

Awaria magistrali pruszkowskiej

Jak informuje na swojej stronie MPWiK, w dniu dzisiejszym doszło do awarii magistrali wodociągowej przy skrzyżowaniu alei Prymasa Tysiąclecia i Al. Jerozolimskich. Spowodowało to odcięcie wypływu wody z uszkodzonego przewodu i natychmiastowe działania ekip naprawczych. Niestety, na sporym obszarze Stolicy mieszkańcy będą mieli problemy z wodą w kranach.

Mieszkańcy zachodniej Ochoty, Włoch, Ursusa oraz Piastowa, Pruszkowa, Michałowic, Reguł i Opaczy Kolonii  będą  odczuwali spadek ciśnienia wody lub jej całkowity brak, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków – możemy przeczytać w komunikacie MPWiK.

Prawdopodobnie awarię uda się usunąć w godzinach wieczornych. W dużej mierze zależy to jednak od skali usterki, która jeszcze nie została dokładnie oszacowana, dlatego czas naprawy może się wydłużyć.

Mieszkańcy wymienionych dzielnic i miejscowości mogą korzystać z wody pitnej w podstawionych przez sztab kryzysowy beczkowozach.

Wszelkie informacje o postępie prac i rozmieszczeniu beczkowozów znajdą Państwo na stronie MPWiK

Sprawdź także

awaria samochodu na drodze

Jakie są najczęstsze awarie samochodowe? Czym są zwykle spowodowane, jak im zapobiegać i co zrobić, gdy już nas zaskoczą?

Usterki samochodów mają to do siebie, że pojawiają się właśnie wtedy, gdy spodziewamy się ich …