Krolduch nowa plyta zespolu Jarka Westermarka
Krolduch to zespół pisarza, Jarka Westermarka | fot.: materiały prasowe

Królduch, czyli rock w punkowej odsłonie

Dochodzę do siebie to tytuł debiutanckiej płyty zespołu Królduch, łączącej rock and roll z domieszką punka i elementami psychodelii. Istotna dla projektu jest także warstwa znaczeniowa, wszystkie teksty napisane są po polsku, a ich twórcą jest Jarek Westermark, autor książki Opowiadania, które napisałem, która w lutym trafiła do sprzedaży. Album promuje singiel Zdobywca.

Na płytę Dochodzę do siebie składa się 12 energicznych utworów, charakteryzujących się ostro brzmiącą, niebluesową harmonijką oraz zaczepnymi, często żartobliwymi tekstami. Zespół tworzą: Jarek Westermark (wokal, harmonijka, teksty), Kacper Kasdepke (bas), Maciek Bukaty (perkusja), Jacek Pastor (gitara). Album promuje singiel Zdobywca, którego można posłuchać po kliknięciu w link:

https://krolduch.bandcamp.com/track/zdobywca-2

– Tworząc Królducha postanowiliśmy postawić przede wszystkim na energię – szybkie, krótkie, chwytliwe piosenki, dobre do poskakania.  Nazwa „Królduch” wyraża dla nas gotowość do przemian i chęć samodoskonalenia, przywołuje ciekawe konotacje literackie i aliterackie – mówi Jarek Westermark.

Jarek Westermark jest podwójnym debiutantem, oprócz płyty na której śpiewa, gra i do której napisał teksty, w lutym zadebiutował zbiorem pt. Opowiadania, które napisałem (wyd. Nisza). Książkę charakteryzuje skłonność do literackich eksperymentów i gry z konwencjami oraz niebanalne poczucie humoru. Pojawiają się w niej także oryginalni bohaterowie – weselny wuj, samotny topielec i zabawka o intrygującej nazwie „Majkot”.  1 marca o godz. 18. w Domu Literatury w Warszawie odbędzie się spotkanie autorskie z Jarkiem, po którym odbędzie się krótki, bluesowy jam.

Królduch_okładka
Królduch okładka debiutanckiej płyty | fot.: materiały prasowe

 

@SmilePR

Sprawdź także

Bono U2

Kilka twarzy Bono

Sława, bogactwo, rzesze fanów, życie w blasku fleszy – to najkrótsza charakterystyka bycia wielką gwiazdą. …