dane w internecie
Deeper Connect Nano stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych usług VPN | fot.: stock.adobe.com

Deeper Connect Nano – skrzynka zapewniająca prywatność internetową

Deeper Connect Nano jest urządzeniem, które zmienia sposób korzystania z Internetu, zapewniając jego użytkownikom pełną prywatność. Określane jako zdecentralizowana usługa VPN (Virtual Private Network) i firewall w jednym, nie wymaga do uruchomienia zakładania konta i opłacenia jakiejkolwiek subskrypcji.

Nowy poziom prywatności

Mimo swojej popularności i niewątpliwych zalet, wirtualne sieci prywatne posiadają liczne wady, które mogą wpływać na ich jakość i sposób funkcjonowania. Wiele witryn internetowych blokuje adresy IP używane przez takich usługodawców. Nigdy nie ma też pewności, czy konkretny dostawca VPN traktuje poważnie prywatność swoich użytkowników. Każdy z nich mógłby uzyskać dostęp do całego ruchu przechodzącego przez serwery danej sieci wirtualnej.

Dla osób ceniących prywatność istnieje rozwiązanie, które eliminuje wady tradycyjnych usług VPN. Urządzenie Deeper Connect Nano zapewnia dostęp do Internetu działając jako zdecentralizowana sieć prywatna i eliminuje jakichkolwiek pośredników pomiędzy użytkownikiem a ruchem internetowym. Dzięki decentralizacji i braku zewnętrznych serwerów wszystko znajduje się w rękach osoby korzystającej z Deeper Connect Nano. Dane nie są w żaden sposób gromadzone przez osoby trzecie i nie istnieje możliwość ich wycieku.

Sposób działania oparty jest na technologii blockchain. Urządzenie tworzy prywatny, osobisty tunel dla użytkownika korzystającego z sieci i zapewnia ochronę przed ujawnieniem adresu IP. Producent deklaruje także, że opisywany sprzęt posiada 7-warstwowe zabezpieczenia znacząco zwiększające cyberbezpieczeństwo. Dzięki wbudowanym funkcjonalnościom, firewall chroni całą sieć danego klienta, niezależnie od tego, jakie rodzaje sprzętu są do niej podłączone. Blokuje także wszelkie reklamy, skrypty śledzące oraz posiada możliwość konfiguracji filtrowania wybranych stron internetowych i zablokowania do nich dostępu.

Intuicyjność i szybkość działania

Urządzenie zapewnia wysoką prędkość podczas połączenia z siecią, eliminując tzw. wąskie gardła Internetu. Gwarantuje to bezproblemowe przeglądanie stron i korzystanie z serwisów streamingowych w najwyższej jakości oraz omijanie regionalnych ograniczeń uniemożliwiających dostęp do materiałów wideo. Intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na łatwe śledzenie i analizę całej aktywności sieciowej. Dzięki temu możliwe jest obserwowanie ruchu i konfigurowanie ustawień urządzenia zgodnie z osobistymi preferencjami.

Uruchomienie sprzętu polega na podłączeniu go za pomocą dwóch kabli ethernetowych dołączonych do zestawu. Nie są wymagane żadne dalsze czynności – urządzenie natychmiast zaczyna chronić aktywność w sieci, bez konieczności rejestracji i dodatkowych opłat.

Deeper Connect Nano stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych usług VPN. Dzięki przystępności w korzystaniu z niego każda osoba może cieszyć się prywatnością podczas swojej aktywności sieciowej. Wystarczające jest uiszczenie ceny przy zakupie – nie ma konieczności opłacania na późniejszym etapie jakiegokolwiek abonamentu, co z pewnością stanowi przewagę wobec konkurencyjnych rozwiązań.

WSK

Sprawdź także

cyberbezpieczeństwo

4 niebezpieczne nawyki związane z cyberbezpieczeństwem (i sposoby na ich zmianę)

Nawyki to wyuczone zachowania, które są wykonywane automatycznie (a często nieświadomie), zwykle po wystąpieniu jakiegoś …