Kartka świąteczna na tle zielonej choinki
Kompozycja spersonalizowanej kartki, zawierającej życzenia świąteczne, może przebiegać całkowicie online lub też telefonicznie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego warto wysyłać spersonalizowane kartki z życzeniami na Boże Narodzenie?

Przekazywanie wyrazów ciepłych uczuć bliskim i znajomym z okazji różnych świąt jest tak dawne jak sama cywilizacja. Sięga prawdopodobnie jeszcze czasów antycznych. W starożytnym Egipcie z okazji różnych uroczystości przekazywano sobie flakony z wonnościami lub skarabeusze. Z kolei starożytni Rzymianie obdarowywali się gałązkami drzewa oliwnego lub laurowego.

Odrobina historii kartek świątecznych na Boże Narodzenie

Pierwsza kartka świąteczna bożonarodzeniowa, tak jak ją dzisiaj rozumiemy, powstała prawdopodobnie w Londynie w 1843 roku. Powszechnie panuje pogląd, że jej twórcą był John Callcott Horsley. Stworzył i wystawił na sprzedaż edycję 1000 kopii, które były ręcznie malowane. Kartka przedstawiała rodzinę w trakcie wieczerzy wigilijnej z podpisem „A Merry Christmas and a Happy New Year to You”.

Postępująca digitalizacja życzeń świątecznych

Jak widać – jego pomysł przyjął się na dobre. Obecnie papierowa postać życzeń z okazji świąt powoli odchodzi do lamusa. Ciężar pracy, jaki rokrocznie spoczywał na tradycyjnej poczcie, przechodzi na operatorów sieci komórkowych, przesyłających SMS-y lub na dostawców internetu. Większość młodych ludzi wybiera bowiem elektroniczną formę życzeń.

W ślad za postępującą digitalizacją formuły składania życzeń idzie jednak masowe kopiowanie ich treści. Często w takim przypadku nabierają one formy niezbyt ambitnych wierszyków czy też rymowanek. Co możemy zrobić, by nadać naszym życzeniom dla bliskich szczególnie osobistego i oryginalnego charakteru?

Czarno złota kartka świąteczna
Kartki świąteczne bożonarodzeniowe wykonywane na zamówienie będą też dobrym posunięciem przy okazji składania życzeń naszym kolegom z pracy lub kontrahentom oraz generalnie wszystkim, z którymi wiążą nas relacje biznesowe czy formalne | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Pomysł na oryginalną i piękną kartkę bożonarodzeniową

Kartka świąteczna bożonarodzeniowa na zamówienie będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. W internecie można znaleźć całkiem pokaźną liczbę firm, które oferują tego typu możliwości. Kompozycja spersonalizowanej kartki, zawierającej życzenia świąteczne, może przebiegać całkowicie online lub też telefonicznie.

Profesjonalne przedsiębiorstwa z tej branży dają zamawiającemu szereg opcji do wyboru: na kartce może znajdować się wybrany przez klienta obraz, fotografia lub inny rodzaj grafiki. Jeżeli nie jesteśmy zbyt biegli w układaniu dobrze brzmiących życzeń, firma zajmie się tym za nas – wystarczy, że przekażemy nasze ogólne potrzeby. Często można też mieć wpływ na format kartki, gramaturę papieru oraz rodzaj druku.

Wysyłając naszym bliskim kartki świąteczne bożonarodzeniowe warto również zadbać o to, jak będą zapakowane. Piękna koperta, zaadresowana ręcznie – na pewno zrobi większe wrażenie na ważnych dla nas osobach niż skopiowany wierszyk wysłany SMS-em lub zdawkowy e-mail.

Dobry sposób na życzenia biznesowe

Kartki świąteczne bożonarodzeniowe wykonywane na zamówienie będą też dobrym posunięciem przy okazji składania życzeń naszym kolegom z pracy lub kontrahentom oraz generalnie wszystkim, z którymi wiążą nas relacje biznesowe czy formalne. Nie będziemy wtedy naturalnie silić się na wybitnie oryginalne sformułowanie naszych ciepłych uczuć, jednak opcja, jaką jest osobisty wybór wyglądu, jakości papieru czy pakowania – na pewno nie umknie uwagi odbiorców życzeń.

Spersonalizowane kartki świąteczne dają szerokie pole do popisu wszystkim tym, którzy chcą błysnąć niebanalnym poczuciem humoru. Duży wybór zabawnych kartek z życzeniami na różne okazje, które można dowolnie przekształcać i uzupełniać znajdziemy na witrynie popularnej firmy TwojaKartka.pl.

Dominująca praktycznie na całym globie kultura anglosaska wywiera ogromny wpływ na każdą sferę naszego życia. Jedną z nich jest także wysyłanie różnych upominków oraz kartek świątecznych z życzeniami na Boże Narodzenie. O ile choinka ozdobiona bombkami przywędrowała do nas z terenów dzisiejszych Niemiec – zwyczaj wysyłania kartek zawdzięczamy właśnie Anglosasom. Gdy nadejdzie pora świąt, włóżmy odrobinę troski i serca w to, by nasi bliscy otrzymali oryginalne, a do tego eleganckie życzenia z okazji Bożego Narodzenia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prezent dla dziecka pod choinkę

Czy prezent na święta dla dzieci może być niezapomniany?

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym przygotowujemy upominki dla naszej rodziny, przyjaciół i znajomych. …