Pierwszy tatuaż – jak się do niego przygotować?

Ponieważ tatuowanie ciała wiąże się z dość poważną ingerencją w skórę, należy się do niego odpowiednio przygotować. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zrobienie pierwszego w życiu tatuażu to ważne wydarzenie, do którego podchodzimy z niemałymi emocjami, a często także obawami. Ponieważ tatuowanie ciała wiąże się z dość poważną ingerencją w skórę, należy się do niego odpowiednio przygotować. Oto kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przed wizytą w salonie tatuażu.

1. Przemyśl wszystko kilka razy!

Decyzja o wykonaniu trwałego obrazu na ciele nie powinna być chwilowym kaprysem, ale dobrze przemyślanym wyborem. Jeśli postanowiłeś zasilić grono wytatuowanych osób, dobrze się zastanów, czy chcesz, aby taki a nie inny wzór był elementem twojego ciała przez resztę dni życia. Jeśli za każdym razem, gdy zadasz sobie to pytanie, odpowiedź będzie twierdząca, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko umówić termin z tatuatorem.

2. Postaraj się maksymalnie zrelaksować!

Dobrze wypoczęty umysł i cało zdecydowanie będą sprzyjać twojemu ogólnemu samopoczuciu podczas sesji u tatuatora. Na kilka dni przed wizytą postaraj się wyciszyć nerwy, nie przemęczaj się i przesypiaj w nocy ok. 8 godzin. Jeśli przyjdziesz do salonu odstresowany, zrelaksowany, wyspany i pełen optymizmu, o wiele lepiej zniesiesz wszelkie niedogodności (w tym i bólowe) związane z zabiegiem tatuowania.

3. Zafunduj sobie bogaty posiłek!

Korzystnie na twoją kondycję fizyczną i psychiczną, obok wypoczynku, wpłynie także porządny, wartościowy posiłek. Zjedz przed sesją dobre śniadanie lub obiad obfitujący w witaminy, minerały i węglowodany złożone. W ten sposób w mniejszym stopniu będziesz odczuwać znużenie, wyczerpanie i stres związany z tatuowaniem.

4. Wyeliminuj używki, zwróć uwagę na przyjmowane leki!

Przez kilka ostatnich dni przed tatuowaniem zrezygnuj z picia alkoholu oraz innych używek, które mogłyby powodować rozrzedzenie krwi oraz skoki ciśnienia. Uwaga, podobny skutek mają również niektóre leki, sprawdź, czy takowych przypadkiem nie zażywasz. Warto także ograniczyć ilość spożywanej kawy i innych produktów z kofeiną.

5. Zadbaj o skórę!

Postaraj się, aby skóra w miejscu przeznaczonym na tatuaż została bardzo dobrze nawilżona i zmiękczona. W tym celu przez kilka dni przed sesją wcieraj w skórę (2-3 razy dziennie) balsamy lub mleczka do ciała. Warto też wtedy „nawilżyć” skórę od środka wypijając zwiększone ilości wody. Jeśli miejsce, w którym ma się znaleźć tatuaż, jest owłosione, ok. 1 dzień przed sesją należy je ogolić.

Dowiedz się więcej na: http://www.azazel.pl/warszawa/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

jak wykonać pierwszy tatuaż

Jak zaplanować zrobienie wymarzonego tatuażu?

Tatuaż może dodać nam stylu, pewności siebie i pięknie ozdobić ciało. Może też bezpowrotnie je …